Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
  1. #1

    Domyślnie jak obrabiać niebo? przykładowe zdjęcia

    Witam,

    Może podzielicie się Waszymi technikami obrabiania nieba? Chodzi mi o odseparowanie śnieżno białych chmur i naturalny błekit nieba lub nieco głębszy odcień niebieskiego. Mile widziane wskazówki. Z własnych wyników ciągle nie jestem do końca zadowolony. Korzystam z lightrooma 4. Praca z CS6 nie jest moją mocną stroną, ale może warto poświęcić trochę czasu aby się czegoś nauczyć.

    Przykładowe zdjęcie znalezione na flickr.com



    Z góry dziękuję,
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Czy nie lepiej abyś załadował jakąś swoją fotkę, która sprawia Ci kłopot, a nie foty obrobione przez kogoś i bez podglądu jak wyglądały przed obróbką?

  3. #3

    Domyślnie

    Chciałem pokazać jaki chciałbym otrzymać efekt, ale okay. Poniżej wakacyjny pstryk. Zdjęcie lekko przekadrowałem aby horyzont był prosto i rozjaśniłem o 0,80 EV.



    Link to zdjęcia w formacie .tif jakby ktoś się nudził i chciał zaprezentować własną wizję

    https://www.dropbox.com/s/l7m20bxtg8...3-DSCF2161.tif

  4. #4

    Domyślnie

    To Twoje wydaje się być lepsze niż te dwa u góry, takie bardziej naturalne.

  5. #5

    Domyślnie

    Mi sie wydaje, ze to ni o obrobke chodzi. Sprawe powinien zalatwic filtr polaryzacyjny.
    Pozdrawiam.
    Aparat

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    polar ok, a ja polecę szarą połówkę. daje bardzo podobny efekt do przykładów które podałeś bez PSa

  7. #7

    Domyślnie

    Pierwsze to obróbka, a drugi to puszka, a właściwie to jej zakres tonalny. Na D300 miałem wypalone niebo, a w przypadku D7100 daję w LR Highlights "minus" na maxa i mam chmurki jak talala. Ponoć w D800 ze zdjęcia nocnego można zrobić takie o 12 w południe

  8. #8

    Domyślnie

    Panowie, bez jaj, przecież to tylko przyciemnione niebo.
    To, co widzisz, nie jest tym co widzisz.

  9. #9

    Domyślnie

    Na Twoim zdjęciu jest niebieska dominanta, której brak na fotkach powyżej. Ja zacząłbym od jej usunięcia. Reszta to już kwestia gustu np. w ustawieniach kontrastu i intensywności kolorów.


  10. #10

    Domyślnie

    Do tego aby uzyskać nie prześwietlone niebo przyda się przede wszystkim polar. Później szara połówka, albo robienie RAWów i lekko zdjęcia niedoświetlić, a w obróbce rozjaśnić co trzeba, a na niebie ściągnąć światła.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •