Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Akumulatorki eneloop

    Witam,

    Ostatnio pytałem o lampę do aparatu w wątku: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=236612
    Ostatecznie wybrałem SB-700 którą odbiorę w następnym tygodniu.

    Pozostał mi w tej chwili wybór akumulatorów do zakupu. Przeczytałem wątki na forum i już dostaje od tego wszystkiego mętliku.

    Na allegro znalazłem ładowarkę i akumulatory które mogę odegrać osobiście, a konkretnie:
    http://allegro.pl/ladowarka-sanyo-en...607890012.html oraz http://allegro.pl/sanyo-eneloop-aa-r...607827847.html

    Czy to będzie dobry wybór czy jakiś strzał w kolano?

    Dodam że na akumulatorach się kompletnie nie znam a z tego co widzę to temat rzeka i żeby to wszystko ogarnąć trzeba spędzić sporo czasu a najlepiej wszystko samemu wypróbować, a ja chciałem po prostu przez dłuższy czas poużywać akumulatorów bez zbędnych problemów i przynajmniej nimi się nie przejmować.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Używam 8szt białych eneloopów, do aparatu i latarki (która wymaga porządnego zasilania ), nie ma z nimi żadnych problemów. Jeśli możesz w tej cenie co na allegro kupić eneloop XX to kup . W prawdzie mają tylko żywotność 500 cykli ładowania, ale ładując je codziennie, przeżyją prawie 1,5 roku (to chyba nie mało przy takim używaniu).

    Jeśli chodzi o ładowarkę, i możesz przeznaczyć na nią trochę więcej kasy, kub BC-700. Zyskujesz ładowarkę mikroprocesorową (ładuje każdy akumulatorek osobno), możesz ładować dowolną ilość akumulatorków na raz, funkcję rozładowywania ogniw, sprawdzania pojemności, masz do wyboru różne prądy ładowania, pomiar temperatury ogniw podczas ładowania i jeszcze kilka innych funkcji.

  3. #3

    Domyślnie

    Zarówno białe jak i czarne są bardzo dobre, lepszych aku nie ma raczej ja myślę że wystarczą Ci zwykłe białe eneloopy- błyskając w TTL jeden komplet w sprzyjających warunkach starcza na ponad 1tys błysków spokojnie. Te czarne eneloopy są jeszcze pojemniejsze i wystarczą na więcej ale coś kosztem czegoś- mają krótszą żywotnosć. Ale to jest kwestia marginalna bo to i tak idzie w lata używania. Jesli fotografujesz hobbystycznie to wystarczą Ci dwa komplety białych i będzie i tak przesyt Na allegro bym jednak ich nie kupował bo podobno trafiają się podrobione.
    Co do ładowarki to polecam Technoline BC-700 lub BC 900 i masz full wypas. Ja używam tej ostatniej z 4 kompletami białych enellopów od ok 5 lat i wszystko działa tak jak w dniu zakupu, a błyskam trochę
    Poszukaj na Ceneo porządnego sklepu gdzie można zamówić i jedno i drugie w jak najlepszej cenie i już
    Edit: MasterM16 mnie już uprzedził z kilkoma rzeczowymi kwestiami
    D750x2|N24-70/2.8|N35/1.8|N50/1.8|N85/1.8|N180/2.8D|SB900,SB910|Lowepro

  4. #4

    Domyślnie

    Potwierdzam, ENELOOPY białe, czyli werjsa HR-3UTGA 1900 mAh 1,2 V są najlepszymi aku ze znanych mi na rynku.

    Ładowarka TECHNOLINE BC-700 jest również godna polecenia, natomiast zastanawiałbym się nad sensem inwestycji w BC-900 (następca BC-1000). Ładowarka ta jest znacząco droższa a posiada jedynie kolejny, ekstremalnie szybki tryb ładowania akumulatorów, co oczywiście odbija sie na trwałości ogniwa, cienki futerał i adaptery pozwalające używać aku typu AA jako aku typu R14/R20. Zestaw zawiera też 4 aku AA 2700 mAh Technoline. Moim zdaniem za te dodatki nie warto dopłacać prawie dwa razy tyle.
    --- Nikon D90 + 18-105 VR, TAMRON 60 f2 Makro, Nissin Di622 Mark II, Nodal Ninja 4 SP, QUANTUUM 2x S750 Ws + akcesoria ---

  5. #5

    Domyślnie

    Białe Enelopy + BC-700. Lepsze wrogiem dobrego. Inne rozwiązania (tańsze) nieopłacalne.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  6. #6

    Domyślnie

    Jako ładowarkę zdecydowanie polecam również BC700. Jest jeszcze BC250, połowę taniej i w sumie wystarczyłaby do ładowania, ale obcięto tam funkcje dodatkowe, czasami bardzo przydatne.
    tedd
    D cośtam + stos szkła, metalu i innego badziewia
    www.fotopodhale.net

  7. #7

    Domyślnie

    Również polecam combo: białe eneloopy + bc-700. Mam 3 komplety aku, pracują już dwa lata, nie mam żadnych zastrzeżeń.

  8. #8

    Domyślnie

    Również polecam białe eleloopy + BC-700 lub BC-1000 (Technoline, bo są też noname i inne "podróbki").

    Co do czarnych - w tej cenie się chyba opłaca, ale ich żywotność jest znacznie mniejsza.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2011
    Miasto
    podKraków
    Posty
    104

    Domyślnie

    Odgrzeję kotleta, ale innym pytaniem - czy ktoś wie, w jakim mieście produkowane są Eneloop-y? To że made in Japan - ok, ale pójdźmy krok dalej
    aparat i towarzysze patrząco - błyskający. W szufladzie wiekowy A400

  10. #10

    Domyślnie

    Aż tak interesuje Cie gdzie są akumulatorki produkowane? :P
    D300| N 18-105| SB-800

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •