Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 185

Wątek: Sony RX10

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie

    Takie małe zestawienie. Pełen kadr + wycinki 100%. Dla dużych odległości lepiej wygląda f/2.8 od f/8!



    Kilka słów o aparacie:

    - Wizjer to absolutna rewelacja. To ta sama konstrukcja, która jest w A7/A7R. W porównaniu do Nexa 6... porównania nie ma. Kolory są niesamowicie naturalne, kontrast jest na odpowiednim poziomie. Naprawdę, można go pomylić z optycznym wizjerem.

    - Menu - w końcu ludzkie zakładki, choć jest opcja powrotu do kafelków z Nexa (opcja dla masochistów)

    - Ergonomia: grip mocno wystaje do przodu, ale jest bardzo wąski. Teraz, w grubych rękawicach aparat trzyma się świetnie (lepiej od A7), ale bez rękawic jest już mniej przyjemnie (chociaż trzeba przyznać - aparat trzyma się pewnie).

    - Górny ekranik jest super. Brakuje mi tylko opcji wyłączenia ekranu głównego. No skoro mamy i wizjer i górny ekranik, to taka opcja jest logiczna i uzasadniona.

    - Pokrętło korekty ekspozycji - rewelacja. Każdy aparat powinien je mieć w tym miejscu.

    - Możliwość konfiguracji przycisków jest przeogromna. Konfigurowalne jest wszystko. Pod Fn jest fajne menu ekranowe, do którego można przypisać aż 12 funkcji.

    - Świetny jest także pierścień przysłon na obiektywie. Można w nim wyłączyć klik (jest od tego przełącznik na dole) - dobra opcja dla filmowców.

    - Wbudowany filtr ND! Nie wiem jak to działa, ale działa tak, jak powinien. Zabiera 3 EV, czyli wydłuża czas naświetlania ośmiokrotnie.

    - Co mi się nie podoba: zmiana ogniskowej realizowana elektronicznie (BTW - pierścień może zmieniać ogniskową skokowo, tj. 24 - 35 - 50 - 70 - 100 - 135 - 200 mm). Niestety zmiana ogniskowych jest dość wolna i towarzyszy jej nieprzyjemny odgłos silniczka. Generalnie czuć, że jest czym poruszać w tym obiektywie.

    - Odblaski w obiektywie - niestety bardzo łatwo je złapać, do tego są bardzo nieprzyjemne. Z aparatem jest osłona p.słoneczna.

    Generalnie aparat w wykonywaniu zdjęć bardziej pomaga niż przeszkadza. Za 5k bym go nie kupił, ale gdyby kosztował ok. 3k, byłby naprawdę świetną propozycją.
    Ostatnio edytowane przez drdln ; 25-01-2014 o 00:05
    to be a rock and not to roll

Podobne wątki

  1. Sony 16-50 vs Sony 20
    By emerlu in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 21:43
  2. Sony 16-50 vs Sony 20
    By motoluka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-02-2015, 15:20
  3. Rx10 czy fz1000
    By lukaz in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-12-2014, 22:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •