Close

Strona 5 z 48 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 474
  1. #41

    Domyślnie

    tu więcej fotek samego szkła: http://www.ephotozine.com/article/ni...-preview-23189

    Jestem ciekaw czy tylko mi wpadł do głowy nieśmiały pomysł zamiany 50 i 85 na rzecz nowej 58.. Niby nic, ale nieraz nie dwa miałem często wrażenie, że taka jasna "60tka" to byłby lepszy "dla mnie" duet z 24 niż trójca, której teraz używam (24-50-85). Ot onanistyczne rozważania głupie.. Chyba muszę iść pofocić a nie zawracać sobie głowę pierdołami.
    Ostatnio edytowane przez P.R.P. ; 17-10-2013 o 14:07

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez P.R.P. Zobacz posta

    Jestem ciekaw czy tylko mi wpadł do głowy nieśmiały pomysł zamiany 50 i 85 na rzecz nowej 58.. Niby nic, ale nieraz nie dwa miałem często wrażenie, że taka jasna "60tka" to byłby lepszy "dla mnie" duet z 24 niż trójca, której teraz używam (24-50-85). Ot onanistyczne rozważania głupie.. Chyba muszę iść pofocić a nie zawracać sobie głowę pierdołami.
    Oczywiście (jak to mamy ze sobą w zwyczaju ) przeszła przez moją głowę identyczna myśl

    Tyle że obiecałem sobie już nie inwestować w Nikona, więc właściwie pierdzielę tu trochę bez sensu

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    Oczywiście (jak to mamy ze sobą w zwyczaju ) przeszła przez moją głowę identyczna myśl

    Tyle że obiecałem sobie już nie inwestować w Nikona, więc właściwie pierdzielę tu trochę bez sensu
    Znaczy, że jest nas dwóch..

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez P.R.P. Zobacz posta
    Jestem ciekaw czy tylko mi wpadł do głowy nieśmiały pomysł zamiany 50 i 85 na rzecz nowej 58..
    Tylko że tej 58 bliżej do 50 i nie zastąpi kompresji jaką daje 85mm, żeby nawet nie wiem jaka super optycznie była. Wg mnie to 58mm nadaje się tylko do zastąpienia wspomnianej 50 f/1.4

  5. #45

    Domyślnie

    58 1.4 pod FX jeszcze obejdzie jako powiedzmy standard, ale pod DX, głupota.
    Wg. mnie, tak to widzę, Nikon ostatnio staje się "firmą" marketową w wyraźnym podziałem xx modeli dla zupełnych amatorów i lansuje półkę wysoką, środek leży i kwiczy. Trochę sytuację ratuje D7100, ale też nie do końca !
    Nikon i podróże ...


  6. #46
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Jak chcą zadowolić tych co chcą ładnego bokehu to niech dadzą portretowe 105 i 135 (szkła rocznik 1993 i 1995), a nie standardową ogniskową, (50/1.4 dali w 2009 ). 58 to za krótko na portrety (pomijam reporterkę - jedynie slubniacy mogą się cieszyć)
    To szkło miałoby sens przy jasności 1.2.
    Bawiłem się noct na D700 - masakra. To może była legenda i w latach 80 był OK, dziś to mydło. Jestem ciekaw czy nowy będzie żyletą (na 1.4) czy czymś co pięknie maluje. Bo w obie rzeczy naraz to nie wierzę. Premiera bez sensu. Kto w tym nikonie wymyśla w jakim kierunku iść?

    Aha - brak stabilizacji? canon wypuszcza stabilizowane krótkie stałki - mysli o filmowaniu.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 17-10-2013 o 14:45
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez P.R.P. Zobacz posta
    Znaczy, że jest nas dwóch..
    ... a dwie strony wcześniej
    Cytat Zamieszczone przez LordYoghurt Zobacz posta
    [...]58 1.4 brzmi fajnie, zastąpiłoby mi 50 1.8 i 85 1.8, ale ta cena!
    x100s

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Premiera bez sensu. Kto w tym nikonie wymyśla w jakim kierunku iść?

    .
    Może Steve Ballmer pracuje teraz i dla Nikona i dla MS ?
    To by dużo tłumaczyło
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 17-10-2013 o 14:51 Powód: "Toby"

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LordYoghurt Zobacz posta
    ... a dwie strony wcześniej


    Hehe, nie zauważyłem.. Znaczy, że jest nas trzech.

  10. #50

    Domyślnie

    pod DX to 87 mm standardowy portret, więc dlaczego bez sensu ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 5 z 48 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •