Close

Strona 4 z 48 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 474
  1. #31

    Domyślnie

    Heliosa 44 (58/2) z bagnetem i śrubokrętem spokojnie bym wciągnął za 500$
    Już nie mówiąc o 40-tce.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  2. #32

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Cyklopa też
    Prawda jest taka, że dla innego obrazka niż z aktualnych, nierozróżnialnych i nudnych jak rzygi po soczewicy 50-tek, wielu pogodzi się z miękkością na pełnej dziurze.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  4. #34

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Ale chodzi Ci o tego tytułowego Nikkora?
    Być może. Ciężko coś zawyrokować po tych samplach, tym niemniej nocne zdjęcie na tarasie jest bardzo ładne. Bokeh w tle zupełnie inny niż z 50-tek. Patryk - mógłbyś zostać testerem, wtedy byśmy mogli coś orzec

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  6. #36

    Domyślnie

    Ja się nie znam na testowaniu (zawsze mam w d* abery, winiety, komy), ale jak mi ktoś to szkło da to chętnie pofoce
    Jak dla mnie póki co jedynym szkłem ze ścisłych okolic 50mm z AF, z wyróżniającym się obrazkiem in plus jest 50L. Reszta to tak jak pisałeś -nierozróżnialne, mega nudne standardy.

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MrQba Zobacz posta
    Coś kiepsko, na żadnym nie ma ostrości. Może mieli walniętą puszkę
    flickr / Rolleicord, Canon

  8. #38

    Domyślnie

    O ile pamięć mnie nie myli, to chwilę po premierze 24/1.4 też reakcje były podobne
    Co do ostrości - to poczekajmy może na więcej sampli. Nie wszystkie sample podejrzałem, ale przy portrecie na 58mm przy t1/30s nieostrość nie koniecznie musi oznaczać wadę optyki
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Nie wszystkie sample podejrzałem, ale przy portrecie na 58mm przy t1/30s nieostrość nie koniecznie musi oznaczać wadę optyki
    Ten który ja linkowałem był przy 1/160 Biorac pod uwage, że to D800 i bezpieczny czas to 2x odwrotność ogniskowej no to ten i tak jest krótszy...

  10. #40

    Domyślnie

    Ponieważ bardzo słabo się ogląda zdjęcia prosto z puszki, z jakimś przypadkowym balansem bieli, kontrastem, wyostrzeniem itd. to zwykle konwertuję sobie foty po swojemu i oglądam w takiej postaci, jak mniej więcej wyglądałyby bo podstawowym przynajmniej postprocesie. To się podzielę, żebyście nie musieli robić tego samego, bo zgaduję, że nie jestem jedyny. Poniżej taka moja próbka zobrazowania sobie, jaki to szkło daje obrazek, co z kontrastów i kolorów można mieć na wstępie w ogóle. Oczywiście to tylko jedna z możliwości, ale powinno się to lepiej oglądać przynajmniej.
    I od razu moja ocena. Szału nie ma. Właściwie pod żadnym względem. Jak zwykle potrzeba większej ilości zdjęć, bo przykłady nikonowskie są dalekie od doskonałości. Zdjęcia lekko odszumiłem, bo denerwowała mnie kaszka z D800, zatem nie do oceny ostrości i detalu, ale ogólnego, poglądowego spojrzenia na obrazek.

    źródło: http://photographylife.com/nikon-58m...-image-samples




    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 17-10-2013 o 12:47

Strona 4 z 48 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •