Close

Strona 43 z 48 PierwszyPierwszy ... 334142434445 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 474
  1. #421

    Domyślnie

    Jakby ktoś miał ochotę, to na moim blogu reportaż zrobiony w całości tym szkiełkiem + N28mm 1.8G.
    https://jaroslawstrozyk.pl/gallery/n...w-mlodzikowie/
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  2. #422

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarecky83 Zobacz posta
    Jakby ktoś miał ochotę, to na moim blogu reportaż zrobiony w całości tym szkiełkiem + N28mm 1.8G.
    https://jaroslawstrozyk.pl/gallery/n...w-mlodzikowie/
    Reportaż super, ale mnie interesuje użyteczność 58/1.4G na f1.4. Miałem okazje ostatnio przetestować ten obiektyw. Niestety okazał się być totalnym mydłem. Czyżby rozbieżność jakościowa, no nie wydaje mi się żeby to szkło było aż tak miękkie?

  3. #423

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta
    Reportaż super, ale mnie interesuje użyteczność 58/1.4G na f1.4. Miałem okazje ostatnio przetestować ten obiektyw. Niestety okazał się być totalnym mydłem. Czyżby rozbieżność jakościowa, no nie wydaje mi się żeby to szkło było aż tak miękkie?
    Ja całkowicie szczerze dawno już napisałem, że nie wyobrażam sobie aby jakikolwiek użytkownik ART'ów mógłby być zadowolony z tego szkła. Proszę się nie złościć ale tak jak ktoś przecenia bokeh nad ostrość tak drugi przecenia ostrość nad bokeh. Dla mnie bokeh jest dopełnieniem zdjęcia i bardzo sobie cenię jak wygląda rozmycie na moich zdjęciach. N58 jak każde szkło będzie wymagać mikroregulacji dlatego jak zlapiecie już sztukę w swoje ręce, poświęćcie trochę czasu na dobre sprawdzenie rozkładu GO. Nie będę bronił - szkło jest miękkie ale wielokrotnie już pokazywałem zdjecia z ostrymi rzęsami dziecka a te jak pewnie wiecie mają je dużo cieńsze niż dorośli czy tam przygotowane modelki.
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  4. #424

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta
    Reportaż super, ale mnie interesuje użyteczność 58/1.4G na f1.4. Miałem okazje ostatnio przetestować ten obiektyw. Niestety okazał się być totalnym mydłem. Czyżby rozbieżność jakościowa, no nie wydaje mi się żeby to szkło było aż tak miękkie?
    U mnie mikroregulacja na +15 i wydaje się być OK. Jest jeszcze jedna ważna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, szkło ma specyficzny rozkład GO. Gdy w centrum jest ostrość w punkt, to po bokach jest miękko, dlatego, że tak rozkłada się GO. Dlatego robiąc mikroregulację najlepiej robić to w praktyce i tylko brać pod uwagę to co jest w centrum. Dlaczego? Bo robiąc testy na jakiejś tablicy, gdzie ostrzymy w centrum, a sprawdzamy ostrość na podziałce, która jest z boku, zawsze będziemy mieli wrażenie, że jest mydło sugerując się tylko tą podziałką z boku. Póki co najwięcej używam od 1.8-2, 1.4 i 1.6 mniej, ale nie dlatego, że jest nieostre, ale dlatego, że nie umiem jeszcze pracować na tak płytkiej GO w reportażu

    Tu moja fota z tego szkła na F1.4: https://mywed.com/pl/photo/403862235/

    F1.6: https://mywed.com/pl/photo/403994971/
    Ostatnio edytowane przez Jarecky83 ; 10-06-2019 o 10:46
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  5. #425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rossi_PL Zobacz posta
    Ja całkowicie szczerze dawno już napisałem, że nie wyobrażam sobie aby jakikolwiek użytkownik ART'ów mógłby być zadowolony z tego szkła. Proszę się nie złościć ale tak jak ktoś przecenia bokeh nad ostrość tak drugi przecenia ostrość nad bokeh. Dla mnie bokeh jest dopełnieniem zdjęcia i bardzo sobie cenię jak wygląda rozmycie na moich zdjęciach. N58 jak każde szkło będzie wymagać mikroregulacji dlatego jak zlapiecie już sztukę w swoje ręce, poświęćcie trochę czasu na dobre sprawdzenie rozkładu GO. Nie będę bronił - szkło jest miękkie ale wielokrotnie już pokazywałem zdjecia z ostrymi rzęsami dziecka a te jak pewnie wiecie mają je dużo cieńsze niż dorośli czy tam przygotowane modelki.
    Zgadza się, ludzie strasznie fiksują się dzisiaj na OSTROŚĆ i targają te kilogramowe stałki.
    58mm to takie pogranicze portretu i repo, więc ma prawo być mniej ostre, a bardziej plastyczne, miękkie - co nie znaczy znowu, ze mydlane
    Budyniowy bokeh Sigmy ma prawo mieć swoich zwolenniekow, wg mnie jest jednak trochę ...nudny.
    Inna kwestia, że cena tej 58 jest mocno przegięta i jakby nie rysował to bym go nie kupił, wolałbym pójść w Zeissa lub Voigtlandera, a do repo kupić szybką 50 1.8g i tak też zrobiłem zachowując w portfelu kilka tysi.
    D600 + D5300 + Nikkor AI 28/2 + Nikkor 50/1.8G + Voigtländer 58mm/1.4SL II + Nikkor AI 105/2.5 + Nikkor AI 105/4 Micro + Nikkor AI 200/4 + Nikkor 70-210/4 Do tego trochę kilogramów: Tamron 15-30/2.8 VC + Nikkor 24-70/2.8 + Tamron 70-200/2.8 VC G2 + Tamron 100-400 4.5-.6.3 VC + SB-910

  6. #426

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta
    Reportaż super, ale mnie interesuje użyteczność 58/1.4G na f1.4. Miałem okazje ostatnio przetestować ten obiektyw. Niestety okazał się być totalnym mydłem. Czyżby rozbieżność jakościowa, no nie wydaje mi się żeby to szkło było aż tak miękkie?
    Ten model taki po prostu jest.
    W tym szkle chodzi bardziej o plastykę nie ostrość dlatego zwyczajnie jest mydlany w całym kadrze na tej przysłonie. Problem w tym że przy tym mocno abberuje, jak wszystkie 1.4 nikkora (oprócz 28 i 105) i bokeh jest "agresywniejszy".
    Nikon przez lata nie mógł sobie poradzić z tym problemem i przez to został przegoniony przez konkurencję. Ostatnie modele 28, 105 jak i zetki 1.8 już są tej wady pozbawione.
    Owszem można to obejść zmieniając kompozycję, miejsce, etc.

    Tak naprawdę to są niuanse na które 99% ludzi nie zwróci uwagi.

    nieagresywny vs agresywny:



    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Julius Zobacz posta
    Zgadza się, ludzie strasznie fiksują się dzisiaj na OSTROŚĆ i targają te kilogramowe stałki.
    Ja bym dodał OSTROŚĆ I BOKEH, bo jedno nie wyklucza drugiego. Dla przykładu 28 1.4 nikkor jest mniej ostry od odpowiednika arta jak i ma "agresywniejszy" bokeh.
    Coś jakby przymknąć arta do 1.6 i mamy bokeh taki sam jak w nikkorze, czyli ostrzejszy.

    A czemu targam arta a nie nikkora obecnie? ano dlatego (choć różnica w wadze żadna akurat w w tej ogniskowej):
    35 nikkora na 1.4 w dzień (jedno foto na 3 trafione, ale zobacz jaka aberacja):


  7. #427

    Domyślnie

    Miałbym prośbę do posiadaczy tego Nikkora o ocenę sampli. Byłbym dozgonnie wdzięczny Znalazłem używkę i mogę tylko w ciemno ją kupić.


    https://www.dropbox.com/sh/vwfhn370w...JKw6Hgk6a?dl=0

  8. #428

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta
    Miałbym prośbę do posiadaczy tego Nikkora o ocenę sampli. Byłbym dozgonnie wdzięczny Znalazłem używkę i mogę tylko w ciemno ją kupić.


    https://www.dropbox.com/sh/vwfhn370w...JKw6Hgk6a?dl=0
    No więc tak, masz tam 17 zdjęć z D850. Sześć zdjęć zrobionych na 1/60se są poruszone, nic tam ocenić się nie da.
    Reszta jest powiedzmy ok, widać charakterystyczną "poświatę" tuż za obszarem GO. Kontrolnie można się jeszcze pokusić o użycie mikroregulacji aby przesunąć GO bardziej do tyłu ale wychodzę z założenia, że osoba mająca D850+N58 zrobiła to już dawno Nie wiem przy jakiej wartości ostrości Picture Control są wykonane te zdjęcia, ja bym jeszcze poprosił NEFy. Kolejna sprawa to to, że fotografowanie martwej natury na tym szkle dobrze wychodzi od 1.8-2.0 w górę. Przy ludziach bez problemu na 1.4
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  9. #429

    Domyślnie

    Tak właśnie mi się wydawało, że ostrość jest nie tam gdzie trzeba - zakładam, że autor zdjęć ustawiał ostrość na środku kadru.

  10. #430

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta
    Tak właśnie mi się wydawało, że ostrość jest nie tam gdzie trzeba - zakładam, że autor zdjęć ustawiał ostrość na środku kadru.
    Generalnie poproś może właściciela o nowe zdjęcia, najlepiej nie kwiatków bo na nich cholernie ciężko ocenić jest rozkład GO i miejsce trafienie AF. Jeżeli nie mają to być ludzie to niech to będzie coś z tekstem, np kalendarz na ścianie i poprawne ustawienie się względem niego... Taaaak też uwielbiam takie rzeczy wypisywać sprzedającym swoje szkła

    PS. Wrzuciłem od siebie parę zdjęć żebyś miał punkt odniesienia.
    Ostatnio edytowane przez Rossi_PL ; 12-06-2019 o 17:45
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

Strona 43 z 48 PierwszyPierwszy ... 334142434445 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •