Close

Strona 1323 z 1914 PierwszyPierwszy ... 323823122312731313132113221323132413251333137314231823 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 13 221 do 13 230 z 19131
  1. #13221

    Domyślnie

    Dokładnie tak! W greyu nie ma nielegalu. Co najwyżej oficjalny importer może się krzywić, i zwykle karze nabywcę takie sprzętu niehonorowaniem gwarancji czy wręcz odmawia napraw, nawet odpłatnych (słyszałem o takich przypadkach).

    Teoretycznie, regulaminy Allegro czy ebay zakazują handlu towarami pochodzącymi z przestępstwa, czyli - teoretycznie - nie wolno handlować towarem kradzionym, przemyconym, nieoclonym, itd. W przypadku dużego sklepu na tych portalach chyba bym im się to nie opłacało.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  2. #13222
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Allegro teraz to potworek, który chce stać się namiastką amazon ale są z góry skazani na porażkę, do tego łamią przepisy o poufności i ochronie danych ale to już się toczy w sądach od pół roku.
    Na allegro są sprzedawcy z przemycanym sprzętem, pojawiają się regularnie, nawet z ofertami 10szt D750 jako hurtownia, jak się sprawdzi dokładnie to te same ruski co na ebay.

  3. #13223

    Domyślnie

    Dlatego mówię: teoretycznie.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  4. #13224

  5. #13225

    Domyślnie

    Szary:

    Warranty: Import Model , 1yr USA warranty by seller
    Seller Warranty Coverage: 1yr Parts , 30 day Labor warranty by seller
    Warranty Provider: Authorized Professional via seller

  6. #13226

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vid3 Zobacz posta
    Kiedyś kupiłem aparat u Japończyka. Prosto z Japonii przeznaczony na rynek japoński. Drogą pocztową dotarł do Polski oclony i ovatowany. To jaki to “market“ ? Black, grey czy green ?
    Jak od Japończyka to yellow
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  7. #13227

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vid3 Zobacz posta
    Kiedyś kupiłem aparat u Japończyka. Prosto z Japonii przeznaczony na rynek japoński. Drogą pocztową dotarł do Polski oclony i ovatowany. To jaki to “market“ ? Black, grey czy green ?
    japan market, po prostu.....
    Ostatnio edytowane przez nordwind ; 10-08-2018 o 15:12

  8. #13228
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To jest przecież usa, czy też jakieś azjatyckie to nie wiem ale koszty dolicz do tego wysyłki ( jeśli ci wyślą do PL ) i cło/vat.

  9. #13229

    Domyślnie

    Te trzy konkretne miejsca z linków powyżej (ale są też inne), to nowojorskie "szemrane" hurtownie elektroniki mające siedzibę najczęściej na środkowym Brooklynie i prowadzone w większości przez starszych braci. Kiedyś oglądałem jedną od środka, bo chciałem coś kupić, ale okazało się, że tylko ebay.

    O ile wiem, z grubsza wygląda to tak, że wspólnie zamawiają kontener, czy pół danego sprzętu bezpośrednio u producenta, albo gdzieś bardzo blisko i potem rozdzielają to między siebie. Nie wiem, czy stosują jakieś sztuczki, by obniżyć cło w USA, ale na pewno odpada im marża oficjalnego dystrybutora. Najczęściej jest to sprzęt przeznaczony na rynki Azji, lub Ameryki Południowej.

  10. #13230

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Te trzy konkretne miejsca z linków powyżej (ale są też inne), to nowojorskie "szemrane" hurtownie elektroniki mające siedzibę najczęściej na środkowym Brooklynie i prowadzone w większości przez starszych braci. Kiedyś oglądałem jedną od środka, bo chciałem coś kupić, ale okazało się, że tylko ebay.

    O ile wiem, z grubsza wygląda to tak, że wspólnie zamawiają kontener, czy pół danego sprzętu bezpośrednio u producenta, albo gdzieś bardzo blisko i potem rozdzielają to między siebie. Nie wiem, czy stosują jakieś sztuczki, by obniżyć cło w USA, ale na pewno odpada im marża oficjalnego dystrybutora. Najczęściej jest to sprzęt przeznaczony na rynki Azji, lub Ameryki Południowej.
    a co na to "Brooklyńska rada..." https://www.youtube.com/watch?v=l4P0d69OJdk.... ?

Strona 1323 z 1914 PierwszyPierwszy ... 323823122312731313132113221323132413251333137314231823 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •