Close

Strona 1583 z 1914 PierwszyPierwszy ... 583108314831533157315811582158315841585159316331683 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15 821 do 15 830 z 19131
  1. #15821
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Czy wysyłają do Polski, a jeśli tak to z jakiego kraju ?
    https://panamoz.com/shipping

    Z tego co widze to wysylaja do PL. Nie wiem z jakiego kraju wysylaja. Ale gwarantuja ze nie poniesiesz dodatkowych kosztow a kazda paczka ma wliczone ubezpieczenie na 100% wartosci. Tak jak wspominalem maja odrobine wyzsze ceny od najtanszych sklepow z HK ale oferuja wiecej. No i 3 lata gwarancji w autoryzowanym serwisie producenta piechota nie chodzi. Z gwarancja uwaga: jest przypisana do osoby ktora zakupila sprzet, nie mozna przekazac gwarancji na kolejna osobe jezeli odsprzedamy zakupiony tam sprzet.

  2. #15822
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale faktycznie ceny nie zachęcają w większości, sporo towaru ma nawet wyższe niż u nas w markecie.

  3. #15823
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale faktycznie ceny nie zachęcają w większości, sporo towaru ma nawet wyższe niż u nas w markecie.
    Patrzac na ceny u mnie to ja widze ogromne roznice. D850 w Panamoz 1850£ a w WEX 2499£ z kolei D5 w Panamoz 3750£ a w Wex 5599£. Nie znam cen z PL wiec sie nie wypowiem.

  4. #15824

    Domyślnie

    Aparaty z szarej strefy więc musi być taniej. I jest. Mam tylko wątpliwości co do respektowania tej gwarancji w autoryzowanym serwisie. Przynajmniej w Polsce. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś coś takiego jak gwarancja globalna to była niezwykła rzadkość i skoro nie wiadomo z jakiej dystrybucji jest sprzęt (doczytałem, że czasami są to Chiny, Afryka Południowa itd) to chyba też nie za bardzo wiadomo jak w praktyce będzie z tą gwarancją.

  5. #15825
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Aparaty z szarej strefy więc musi być taniej. I jest. Mam tylko wątpliwości co do respektowania tej gwarancji w autoryzowanym serwisie. Przynajmniej w Polsce. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś coś takiego jak gwarancja globalna to była niezwykła rzadkość i skoro nie wiadomo z jakiej dystrybucji jest sprzęt (doczytałem, że czasami są to Chiny, Afryka Południowa itd) to chyba też nie za bardzo wiadomo jak w praktyce będzie z tą gwarancją.
    Nie wiem jak to wyglada w PL ale w UK dziala to na zasadzie ubezpieczenia. Psuje sie aparat Nikona w ciagu 3 lat od zakupu w sklepie o ktorym wspominalem. Wysylasz do serwisu Nikona i prosisz o wycene naprawy (tak wysylasz na odplatna) dostajesz wycene i odsylasz ja do sklepu. Oni na tej podstawie wysylaja tobie kase. Potwierdzasz w Nikonie ze akceptujesz wycene i ze zaplacisz za naprawe. Oni naprawiaja, ty placisz, aparat wraca i robisz zdjecia dalej. Zreszta takie ubezpieczenie sprzetu mozesz wykupic sam.

    Generalnie kupowanie z szarej strefy wiaze sie z pewnym ryzykiem. Kazdy musi sam policzyc na ile mu sie to oplaca. Przy zakupie duzej ilosci drogiego sprzetu oszczednosci ida w tysiace £. Sprzet z oficjalnej dystrybucji u mnie ma rok gwarancji a z szarego rynku 3 lata.

    Jeszcze sprawdzilem ze Nikon daje rok gwarancji europejskiej. Wystarczy wiec kupic aparat w dowolnym kraju z listy i przedstawic dowod zakupu i masz prawdo do bezplatnej naprawy gwarancyjnej. Wiec jezeli sklep wymieniony powyzej sprzedaje sprzety Nikona z rynku europejskiego to nie ma problemu z platna naprawa. A wyjasnilem juz powyzej jak dziala ich 3letnia gwarancja.

  6. #15826

    Domyślnie

    Kumam. Jeśli w praktyce faktycznie tak to wygląda to chyba jest to nawet lepsze niż gwarancja producenta, która pewnie nie obejmuje wszystkiego, a tu dostajesz wycenę i normalnie za nią płacą. No chyba, że sklep też musi zaakceptować tę wycenę. To ubezpieczenie ma jakieś kruczki, obostrzenia?

  7. #15827

    Domyślnie

    Nie. U nas to bedzie wyglądało tak, ze albo sprzedawca juz zniknie z rynku albo bedzie trzeba przed sądem dochodzić zapłaty.

  8. #15828

    Domyślnie

    Z tego co rozumiem to ten sklep nie ma polskiej filii więc kupuje się za granicą. Tyle, że po brexicie zakupy z UK jakby trochę stracą sens, bo dojdzie opodatkowanie.

  9. #15829
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Kumam. Jeśli w praktyce faktycznie tak to wygląda to chyba jest to nawet lepsze niż gwarancja producenta, która pewnie nie obejmuje wszystkiego, a tu dostajesz wycenę i normalnie za nią płacą. No chyba, że sklep też musi zaakceptować tę wycenę. To ubezpieczenie ma jakieś kruczki, obostrzenia?
    Tak jak wspominalem wycene z serwisu przesylasz do sklepu i oni musza podjac decyzje i wyslac tobie kase. Poki co nie sprawdzalem tego w praktyce i mam nadzieje ze nie bede musial. Sklep ma bardzo dobre opinie w necie i sa wypowiedzi (mozna zgadywac czy prawdziwe) osob ktore przeszly ta sciezke gwarancyjna i sa zadowolone. Poki co jedyny problem to nie ma opcji przekazania gwarancji na inna osobe. Gwarancja jest przypisana do tego kto faktycznie u nich kupil sprzet. Ale jak wspomnialem takie ubezpieczenia mozna wykupic samemu, nie wiem czy w PL ale u mnie tak.

    Jednak nawet gdyby przyjac ze ta gwarancja/ubezpieczenie nie zadziala a kupujesz wiecej sprzetu z szarego rynku (pod warunkiem ze sprzet z rynku europejskiego) za spora kwote to zysk jest ogromny na korzysc szarego rynku. Przy samym zakupie 2 drogich body i kilku obiektywow zaoszczedzisz bardzo duzo kasy. Oficjalna gwarancja trwa u mnie rok. Jakie jest prawdopodobienstwo ze popsuje sie kilka sprzetow w pierwszym roku? Mam na mysli usterki podlegajace gwarancji a nie takie z winy uzytkownika. Wiec jest jakies potencjalne wieksze ryzyko przez pierwszy rok jezeli kupiles z szarego rynku bez zadnej gwarancji.Kazdy kolejny rok to juz czysty zysk bo cokolwiek sie zepsuje po 1 roku to niezaleznie gdzie kupiles musisz placic za naprawe a sprzet z szarego rynku byl duzo tanszy i zaoszczedzone pieniadze moga pokryc koszt tej naprawy.

    Z mojego punktu widzenia gdyby Nikon dawal normalnie 2 albo 3 lata gwarancji to faktycznie bylaby to zacheta zeby kupic z oficjalnej sieci sprzedazy. Jako ze daja tylko rok a roznica w cenie (nie na wszystko i nie zawsze) jest spora to wybieram szary rynek (tutaj dodatkowa zaleta jest 3 lata gwarancji/ubezpieczenia).
    Ostatnio edytowane przez J1 ; 17-11-2019 o 14:43

  10. #15830
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wielu dystrybutorów oficjalnych ma przedłużenie gwarancji, która działa wtedy pośrednio, nie ma tu nic dziwnego, za to sklepy działające jak ten tylko u nas też są i wtedy taki towar z dystrybucji innej niż oficjalna EU ma gwarancje tylko u sprzedawcy i realizujesz ją odsyłając sprzęt do sklepu bo korzystasz z rękojmi ( ochrony po zakupowej ), a nie gwarancji producenta, której nie masz.

    Chyba te sklepy działają podobnie na rynku ?
    https://www.t-dimension.com/
    https://www.e-infin.com/
    https://pl.mydigitaland.com/
    https://i-hurtownia.pl/
    https://www.eglobalcentral.pl/
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 17-11-2019 o 15:19

Strona 1583 z 1914 PierwszyPierwszy ... 583108314831533157315811582158315841585159316331683 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •