Close

Strona 1538 z 1914 PierwszyPierwszy ... 538103814381488152815361537153815391540154815881638 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15 371 do 15 380 z 19131
  1. #15371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Jak obiektyw na styki pod bagnet to aparat wie że ruszasz pierścieniem i wyłącza powiększenie. Jak nie ma styków to trzeba kliknąć guzik dwa razy i już powiększone.
    Oczywiście WŁĄCZA powiększenie....
    C1/2 to przyciski pod którymi nie ma nic przypisanego i można ustawić różne funkcje. Choć w sumie prawie każdy guzik można zmienić na inną funkcję.
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  2. #15372

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Oczywiście WŁĄCZA powiększenie....
    C1/2 to przyciski pod którymi nie ma nic przypisanego i można ustawić różne funkcje. Choć w sumie prawie każdy guzik można zmienić na inną funkcję.
    dla mnie C1/C2 nie były wygodne, więc zmieniłem mapowanie pod inny.
    tak w ogóle to jest 'wajha' z przyciskiem do przestawiania AF/MF i AEL, Ja ustawiłem sobie tak że jak podpięty obiektyw z AF to włącza śledzenie oka, a jak podepnę manual przez przejściówkę i przestawię 'wajhę' to ten sam przycisk daje powiększenie.
    Jestem mega pozytywnie zaskoczony pomiarem światła na A7 pierwszej generacji. Bardzo dobrze to działa.

  3. #15373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek_jj Zobacz posta
    Mnie tam wszystko jedno czego ktoś sobie tam używa. Jednak baterię w XT-2 można ładować przez USB. Brak tej funkcji nie oznacza braku tej funkcji, tylko uszkodzenie lub niewiedzę. Ładuje sie z kompa, ładowarki do smartfona i powerbanku

    Załącznik 26315
    Dziękuję. Nie wiem jak to sie stało, że ominąłem to w instrukcji.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof_G Zobacz posta
    Drogi Koesh,
    Cybulskiego znam, a Ciebie nie. Nie rozumiem personalnych ataków w tym momencie. Tylko krowa nie zmienia swoich poglądów. Na tym forum jest od groma Don Kichotów, którzy będą walczyli do upadłego żeby tylko bronić swego a pomimo tego forum trwa ... i w sumie jest ten konstruktywny konflikt siłą napędzającą internetu (chociaż przy okazji potrafi też nieżle sfrustrować i wkurzyć).

    Jak robimy zdjęcia to się rozwijamy jako fotograf. To co wydawało nam się 'must have' wczoraj już jest tylko często miłym dodatkiem dzisiaj. Jedynie onaniści sprzętowi z fokusem na body myślą inaczej.

    To forum to w 95% opowieści o aparatach, gdzie charakter zdjęcia robi i będzie robił obiektyw. Body jest pomijalne, w większości przypadków. Ile osób na forum ma akredytację i robi zdjęcia na wydarzeniach sporotwych czy koncertach a potem publikuje komercyjnie czy do reklamy? Jak są to się nie pier.... w tańcu tylko jadą na D5 i dobrych szkłach.
    Kotlety? ktoś widział zdjęcia kotleciarzy którzy zdobywają jakieś nagrody i są cenieni na świecie co się bezpośrednio przenosi na zadowolenie klientów ? Często robią sprzętem gorszym niż nasi rodzimi a rożni ich pomysł na zdjecia lub jego brak. Przykłady - no z głowy nie powiem bo to chyba nie o tym ten wątek.

    Od lat używam Nikona - obecnie na etapie sprzedaży D610 - jako szkła na codzień Nikkory: 24-70 2.8 i 70-200 f4 a do portretu: Zeiss Planar 85 1.4 (przed chwilą się rozstałem), Voigtlander 58mm 1.4 i w końcu Zeiss 135 Sonnar f2.
    80% wszystkich zdjęć zrobiłem ostatnim trio w ciągu 60k klatek D610. Aparat był tylko 'dupką' do szkieł.
    Na wakacje było za ciężko więc kupiłem Olka. Olympus firma zakazana na Nikoniarze a mający sprzęt i szkła, który spokojnie zaspokoi prawie wszystkie potrzeby 80% osób na tym forum - tylko że jest passe bo matryca mała i na ten raz w roku kiedy może będę chciał zrobić zdjęcia półmaratonu po zmroku hobbystycznie to mi nie wyjdzie. Albo mam dziecko, no żywe srebro jest i AF na poziomie D5 by się przydało. Serio? Jako ojciec 3 dzieci mogę spytać: jakie zioło ktoś bierze żeby tak myśleć.
    Zamieniłem Planara Zeissa na Sone A7 pierwszej generacji. To nie jest body lepsze niż D610 i nigdy nie będzie. Szczerze to wątpię czy A7 II jest. To raczej fanaberie i wyobrażenie tych co mają ale A7 jest dla mnie lepsze bo:
    - ostrzy się manualami lepiej, szybciej i łatwiej mimo wszystko, więc Voitek i Zeiss z mocowaniem Nikona zostaje;
    - Zeiss robi tylko dla Sony obiektywy z AF, mam Batisa 85mm i podobno gorszy od Sony 85 GM ale dla mnie jest super, po prostu genialne szkło z jeszcze lepszym obrazkiem;
    - mogę podpiąc Voigtlandera z mocowaniem Leica M. Mam Voitka 35mm f1.4 i chociaż ma on pewne wkurzające własności to jednak daje świętny obrazek, kolory i mikrokontrast.

    Gdyby ktoś mnie spytał rok temu czy kupię Sony to jako rycerz zakonu Nikona powiedziałbym : Nie. Ale że tylko krowa nie zmienia zdania ... czy jakoś tak.
    @koesh to nie jest wycieczka osobista do Ciebie, raczej do pewnych zachowań i sposobu komentowania.
    pozdrawiam
    Dokładnie tak jest.
    ALe nie wytłumaczysz, że lepiej 10tys podzielić w proporcji 3 tys na body a 7 tys na szkło.
    Większość ziutków kupi puszkę za 8.5 tys i za 1,5 tyś będzie szukać tanich szkieł. I to dla mnie jest pomyłka kompletna. System gdzie nie stać nas na szkła, nie kupuje się puszki ale co ja będę bił głową w mur. Nie kce mi się. Kupujta sobie te jongnuo czy jakieś tam meiki ... będzie pan zadowolony ale tylko z tego że było tanio.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A za rok jak już ziutka będzie stać na lepsze szkło to puszka mu poleciała w dół o 30% i płacze na forum. Kuźwa trza było słuchać a nie *******ic farmazony.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  4. #15374

    Domyślnie

    Się pochwalę troszkę, że dotarły szkiełka do a7 Że nikkor zajeb.... to wiedziałem wcześniej, bo już kiedyś miałem, ale voitek to dopiero ogień Mam nadzieję, że oswoję się z manualnym ostrzeniem, i nadążę za dzieciakami Może kiedyś się odważę i wrzucę jakieś gnioty do wątku. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Snapseed.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	218,7 KB
ID:	26562
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Snapseed.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	248,2 KB
ID:	26563
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  5. #15375

    Domyślnie

    Jak już poruszony temat manuali...

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    Cóż, jeśli jesteś w stanie przygotować alternatywę dla zestawu np 200/2.8 oraz tcx2 z porowmywalnymi parametrami - to ja chętnie. Tylko liczymy kasę, i odpadają warianty liczone w dziesiątkach tysięcy bo to zabawa.
    (...)

    A czy warto?
    Zawsze warto jest szukać i znajdować.
    I mnie zaraziłeś. FD200/2.8 do mnie już jedzie
    A z nim FDn135/2... Wahałem się nad nim i nad samyangiem 135/2 ale mi wyszło że od lepszego technicznie obrazka na razie wolę mniejsze i lżejsze szkło. Przy okazji tańsze, a że będzie raczej sporadycznie używany do zabawy to wolę taki kompromis.
    Nie miałem jeszcze żadnego z takich parametrów na aparacie, będzie coś świeżego
    A może na wakacje jakąś nowszą A7kę dokupię. W tym moim staruszku ostatnio coś z monitorkiem się dzieje i mam w rogu plamę czarnych pikseli (które czasem się włączają), guma na rogu odlazła więc trzeba było trochę kropelki...
    Ale do fotografowania komet spadających na miasto się nadal nadaje:



    Mam też pająka w bokehu ale nie wiem czy to nie wina szkła...:




    PS nie wiem co flickr zrobił z pierwszym zdjęciem ale było zrobione na ISO64 i ma czyściutkie niebo bez placków
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  6. #15376
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    214
    Wpisów
    7

    Domyślnie

    FD 200 2.8 kupiłeś w wersji IF? Podobno lepsze optycznie...

  7. #15377

    Domyślnie

    Nie, ze starym mocowaniem. Podejrzewam że większym problemem od jakości optycznej będzie ostrzenie na 200mm f2,8 Ale miałem kiedyś CZJ180/2.8, dawał fenomenalny obrazek tylko że bydle było niemiłosierne. Podejrzewam że FD nawet w pierwszej wersji nie powinien być gorszy optycznie a cenowo podobny
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  8. #15378

    Domyślnie

    Mój jest oznaczony tylko fd 200mm 2.8.
    Wewnętrzne ognisjowanie ma. Fajnie bo malutki jest.
    Nada się też do motylkow itp. Po zapieciu na pierścień od 3.5/50 fajny się robi ale pierścień lepiej jak siedzi na 50tce
    Ostrzenie - ja mam dziada a6ooo i bez problemu. Dodatkowo tulipan od tair 300mm zakładam w słońcu, co przy okazji soczewki ochrania. Choć nie jest aż tak bardzo potrzebny.

    Bokeh - dla mnie wypada pomiędzy orestor 100mm f2.8 a chyba Jupiterem 135/4. W każdym razie jest fajny. Nie narzuca się, ale też nie robi paskudnego masła jak nowe chinczyki. Ale to sprawa gustu.

    A 135mm to ja Jupitery 11 lubię. Najbardziej chyba m42 srebrny. Za flaszkę dostałem, bo nie było ostro podobno. Nie tak jak w nowych szkłach Dla mnie super, bo szkło fajowe. Tak samo z resztą kiedyś fd 200mm kupiłem. Bo stare i do niczego się nie nadaje Trzy stówki. Jak za darmo. A szkło nawet z zewnątrz fabryczny ma wygląd. W środku też.
    No ale ja to dziwny jestem, bo dx używam, Olka a do tego lensa turbo uwielbiam. A szkieł nie przymykam, chyba poza vivitar 24mm f2.8 który na plaży mi służy do dzieci Swoją drogą, też fajne i tanie szkło. Do tego malutkie i ostrzy z takiego bliska, że soczewki można porysować
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  9. #15379

    Domyślnie

    Z tego co widziałem to moja wersja ma wbudowaną osłonę PS.
    Pierścieni pośrednich mam od groma, pewnie też będą w użyciu;]
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  10. #15380

    Domyślnie

    Ten mój też ma osłone wbudowaną. Dlatego dodatkowe tulipany nie są aż tak bardzo potrzebne. Choć pod ostre słońce na pewno poprawia się kontrast, to zawsze można się przecież lekko w bok przesunąć... Tak czy inaczej, od tair 300mm pasuje idealnie. Oczywiście oryginalna

    Wspomniałeś że masz to i tamto.
    Może masz dedykowane Tc do tego 200mm?
    Fajnie by było zobaczyć parę fotek z takiego zestawu.
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

Strona 1538 z 1914 PierwszyPierwszy ... 538103814381488152815361537153815391540154815881638 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •