Close

Strona 998 z 1914 PierwszyPierwszy ... 49889894898899699799899910001008104810981498 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 971 do 9 980 z 19131
  1. #9971

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Po prostu lubię racjonalne argumenty. Używam danego sprzętu, znam jego mocne i słabe strony. Irytuje mnie jak ktoś pisze o czymś o czym nie ma pojęcia.
    Ale masz racje, szkoda mojego czasu aby dyskutować z argumentem 'to jest zabawka, a to jest profesjonalny sprzęt, jak tego nie ogarniasz to nie będę tego tłumaczyć, mogę sobie dowolnie określać co jest czym i dyskredytując rozmówcę nie podawać racjonalnych (ani nawet jakichkolwiek!) argumentów'.
    A co mają powiedzieć profesjonaliści potrzebujący optyki pokroju 400/2.8, 600/5.6? To jeden z kilku przykładów. Wiem, wiem- niedługo się pojawi taka optyka
    Na serio chętnie bym podjął dyskusję, ale po tym w jaki sposób "dyskutowałeś" z @koesh na serio mi się odechciewa, i na koniec napiszę jedynie tyle:
    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    guziki dobrze działają
    U mnie też- kilka różnych korpusów, większość używanych, niektóre mają nabite spore przebiegi (80-250 tys.)
    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    nic nie chlapie olejem na matrycę
    U mnie też nic nie chce chlapać. Nie wiem czemu
    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    lustra się nie odklejają
    Jak się odklei, zawiesi, odfrunie czy cokolwiek to dam Ci znać
    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    no cholera, po 4 latach i kilkudziesięciu tysiącach zdjęć nic mi się złego z aparatem nie dzieje...
    No cholera, identycznie jak u mnie... Jakim cudem?
    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Jak BF/FF Ci nie przeszkadzają znaczy że niewiele przerobiłeś.
    Kurcze, różne szkła, różne puszki, i regulacja AF zawsze ogarnięta z poziomu body. Trafia w punkt. Widać chyba mało dobrego sprzętu przerobiłeś.
    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    czyściłeś kiedykolwiek matówkę? Naprawdę lubisz mieć śmieci których nie musisz mieć?
    Dmucham czasem dwa razy w roku gruszką. Nie przeszkadza mi to- nie mam nerwicy natręctw

    Sorki za ton, ale starałem się utrzymać podobny do Twojego.

  2. #9972
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    @ikit Tylko nie wyjdź na ulice nie podpalaj samochodów, wyluzuj bo się wykończysz przy kompie.

    Napisałeś o racjonalnych argumentach, a wymieniłeś bzdury o problemach z lustrzankami.
    Dostrzegasz że ktoś marudzi na bezlustra sony, a sam marudzisz na lustrzanki nikona.
    Wytykasz że ktoś nie używa od lat sony, a sam nie używasz od lat nikona.

  3. #9973

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    A co mają powiedzieć profesjonaliści potrzebujący optyki pokroju 400/2.8, 600/5.6? To jeden z kilku przykładów. Wiem, wiem- niedługo się pojawi taka optyka
    Na serio chętnie bym podjął dyskusję, ale po tym w jaki sposób "dyskutowałeś" z @koesh na serio mi się odechciewa, i na koniec napiszę jedynie tyle:

    U mnie też- kilka różnych korpusów, większość używanych, niektóre mają nabite spore przebiegi (80-250 tys.)

    U mnie też nic nie chce chlapać. Nie wiem czemu

    Jak się odklei, zawiesi, odfrunie czy cokolwiek to dam Ci znać

    No cholera, identycznie jak u mnie... Jakim cudem?

    Kurcze, różne szkła, różne puszki, i regulacja AF zawsze ogarnięta z poziomu body. Trafia w punkt. Widać chyba mało dobrego sprzętu przerobiłeś.

    Dmucham czasem dwa razy w roku gruszką. Nie przeszkadza mi to- nie mam nerwicy natręctw

    Sorki za ton, ale starałem się utrzymać podobny do Twojego.
    Tylko ja nie piszę że to wszystko się dzieje w lustrzankach, tylko że nie dzieje się w moim aparacie Coś nadinterpretujesz.
    Różne szkła przerobiłem, z kilkadziesiąt, dobre i słabsze i po prostu mikroregulacja nie zawsze działa. Czasem się nie da jasnego szkła ustawić aby trafiało idealnie na blisko oraz na dal, a co dopiero zooma który do tego ma różne ogniskowe... Zresztą przez BF/FF wiele osób omija sigmy/tamrony a przestaje to być problemem w bezlustrach. Wiele mniej doświadczonych osób nawet nie wie że ma BF/FF, po prostu zwalają że mało ostry obiektyw.
    Dmuchanie na matówkę działa tylko z jednej jej strony;] Ale paprochy w układzie wizjera to raczej prześmiewczy drobiazg który jednak fajnie jak znika. Ale do każdej niewygody można się przyzwyczaić.
    A jak się ma brak 400/2.8, 600/5.6 do zabawkowatości A9 i profesjonalizmowi innej puszki jak podpina się do nich np. 50/1.4? Jak nie stoją te jasne teleobiektywy na półce to aparat jest zabawką a jak stoją to jest profesjonalny? Racjonalny argument na poparcie przepaści w jakości A9 i czegokolwiek co nazywasz profesjonalnym aparatem

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    @ikit Tylko nie wyjdź na ulice nie podpalaj samochodów, wyluzuj bo się wykończysz przy kompie.

    Napisałeś o racjonalnych argumentach, a wymieniłeś bzdury o problemach z lustrzankami.
    BF/FF to bzdura? To jest fakt, poważny problem i mocny argument. Zresztą nie wiedziałem że rozwinie się to w taką burzę systemową to bym dał od razu: niższą wagę, mniejszy rozmiar bezluster, wizjery elektroniczne, najnowsza szklarnia, dostęp do każdego obiektu z każdego systemu, stabilizowane matryce pełnoklatkowe, punkty AFu na całym kadrze, najlepsza współpraca za manualami... Ale nie rozwijajmy tego tematu, zabetonowanych na swoich pozycjach i tak się nie przekona.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dostrzegasz że ktoś marudzi na bezlustra sony, a sam marudzisz na lustrzanki nikona.
    Nie napisałem ani razu słowa 'NIKON'. Marudzę na lustrzanki bo sam długo używałem lustrzanek ale nie wyłażę wylewać na nie żale do tematów o lustrzankach i nie trolluję im. A tu tylko dementuję brednie n/t bezluster w temacie bezluster pisanych przez osoby które nie miały ich najczęściej w ręku, nie używały ale se popiszą. Wiecie, czasem tu trafiają osoby szukające informacji...

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wytykasz że ktoś nie używa od lat sony, a sam nie używasz od lat nikona.
    Ze co?? jak Ty w ogóle łączysz te argumenty? Przecież to sensu nie ma. Wytykam brak używania aparatów o których obszernie piszecie, a sam je znam. Po co mam do tego używać nikona??

    PS. dobre z tym podpalaniem samochodów
    Ostatnio edytowane przez ikit ; 27-01-2018 o 17:23
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  4. #9974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Tylko ja nie piszę że to wszystko się dzieje w lustrzankach, tylko że nie dzieje się w moim aparacie Coś nadinterpretujesz.
    Absolutnie. Napisałem tylko co się dzieje z moimi lustrzankami. Czyli nic
    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Różne szkła przerobiłem, z kilkadziesiąt, dobre i słabsze i po prostu mikroregulacja nie zawsze działa.
    Mi zawsze. A jak brakowało skali to nie kupowałem.
    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Dmuchanie na matówkę działa tylko z jednej jej strony;] Ale paprochy w układzie wizjera to raczej prześmiewczy drobiazg który jednak fajnie jak znika. Ale do każdej niewygody można się przyzwyczaić.
    Nie mam nerwicy natręctw jak wspominałem.
    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    A jak się ma brak 400/2.8, 600/5.6 do zabawkowatości A9 i profesjonalizmowi innej puszki jak podpina się do nich np. 50/1.4? Jak nie stoją te jasne teleobiektywy na półce to aparat jest zabawką a jak stoją to jest profesjonalny? Racjonalny argument na poparcie przepaści w jakości A9 i czegokolwiek co nazywasz profesjonalnym aparatem
    Mnie się wydawało, że bezlustro czy lustrzanka to system. Bez obiektywu ciężko robić zdjęcia. Przynajmniej mi to ciężko wychodzi. I pisałem też w kontekście konkretnego zastosowania. Także bardzo wybiórczo czytasz to co napisałem- ważne żeby postawić na swoim. Chciałem napisać o kolejnych brakach ale dam na luz bo z fanatyzmem ciężko dyskutować.
    Cieszę się, że Ty się cieszysz z własnego wyboru. I ważne, że inni cieszą się z własnych.

  5. #9975

    Domyślnie

    @nikoniarz: słuszne podejście,nazwać kogoś fanatykiem i tym sposobem zamknąć dyskusję ... Ikit poczuł się atakowany (ja też odniosłem wrażenie,że wraz z @koeshem na Niego "wsiedliście"). Nie neguję Twojej i @koesha wiedzy,czy doświadczenia i daleko mi do tego. Ale z drugiej strony za @ikit również stoi kilka lat używania bezlusterkowca,więc można dla przyzwoitości zalożyć,że jednak samych bzdur nie wypisuje. A że w końcu "wypalił" dość emocjonalnie? Trochę mu się nie dziwię,bo wciąż jak mantra powtarzane są tezy o słabym wykonaniu bezlusterkowców i braku zastosowania dla profesjonalistów,bo brakuje wielu obiektywów. Co do wykonania,to z moim Sony od roku nic się nie dzieje,tak jak i nie działo z moim Nikonem. Co do zastosowań profesjonalnych,to też uważam,że system nie jest do końca dojrzały i brak mu różnych obiektywów. Z drugiej strony ma tych obiektywów na tyle dużo,że na pewno znajdą (i pewnie znaleźli się już) profesjonaliści,którym to co jest,wystarcza.
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  6. #9976

    Domyślnie

    Tak przy okazji to nie każda lustrzanka ma w ogóle możliwość mikrokalibracji

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Mnie się wydawało, że bezlustro czy lustrzanka to system. Bez obiektywu ciężko robić zdjęcia. Przynajmniej mi to ciężko wychodzi. I pisałem też w kontekście konkretnego zastosowania. Także bardzo wybiórczo czytasz to co napisałem- ważne żeby postawić na swoim. Chciałem napisać o kolejnych brakach ale dam na luz bo z fanatyzmem ciężko dyskutować.
    Cieszę się, że Ty się cieszysz z własnego wyboru. I ważne, że inni cieszą się z własnych.
    Nie pisałeś o systemie:
    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ale nie da się ukryć, że bezlustro to do pewnych zastosowań ciągle jeszcze zabawka. Nawet biorąc pod uwagę A9.
    Gdzie ta zabawkowość A9 i profesjonalizm innych aparatów to się widzę nie dowiemy, brak argumentów i niechęć do przyznania racji lepiej zastąpić przypisywaniem fanatyzmu... W ogóle to ostatnio popularna taktyka - przyjść z buciorami, nawrzucać, a przegrywając na argumenty broniących się nazwać fanatykami Na optycznych od dawno się to sprawdza, widać przenosi się i tu...
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  7. #9977

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dannywrocek Zobacz posta
    @nikoniarz: słuszne podejście,nazwać kogoś fanatykiem i tym sposobem zamknąć dyskusję ...
    Mogę jeszcze chwilę "pociągnąć". Dla Ciebie
    @ikit, podziękuj koledze...

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Tak przy okazji to nie każda lustrzanka ma w ogóle możliwość mikrokalibracji
    W klasie A7/A9 to chyba każda...
    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Nie pisałeś o systemie
    Na serio trzeba pisać dosłownie nawet w przypadku sytuacji gdzie nie da się użyć body bez obiektywu?

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Gdzie ta zabawkowość A9 i profesjonalizm innych aparatów to się widzę nie dowiemy, brak argumentów i niechęć do przyznania racji lepiej zastąpić przypisywaniem fanatyzmu... W ogóle to ostatnio popularna taktyka - przyjść z buciorami, nawrzucać, a przegrywając na argumenty broniących się nazwać fanatykami Na optycznych od dawno się to sprawdza, widać przenosi się i tu...
    Ok, tamte argumenty nie trafiły to spróbuję inną drogą. Chociaż to OT i zapewne poleci do kosza: A9 jest zabawką dla tych którzy potrzebują długich profesjonalnych obiektywów. Bo jak mogą nazwać urządzenie które dla nich jest bezużyteczne. Podkreślam od samego początku- nigdzie nie pisałem, że A9 jest ogólnie upośledzone, tylko w konkretnych przypadkach. Podobne podejście mogą mieć osoby dla których bezpieczeństwo danych jest istotne i chcę mieć dwa sloty. Podobnie niesmak mogą czuć niektórzy ze względu na max 5fps przy użyciu lampy. Ktoś może grymasić na USB2.0. Konkurencja pod tymi względami jest znacznie z przodu. Na serio się dziwisz, że niechętnie z Tobą dyskutuję skoro nie są to dla Ciebie argumenty?

  8. #9978

    Domyślnie

    @nikoniarz: świat profesjonalistów nie kończy się na tych,którzy potrzebują długich tele. I nie do końca zrozumiałeś sens mojego posta: nie chodziło mi,żeby ciągnąć temat na siłe i udowadniać,który system jest górą. Raczej liczyłem,że od wycieczek osobistych,wrócimy do meritum. Ty masz swoje upodobania i potrzeby @ikit ma swoje,a @koesh jeszcze inne. I super. A jeszcze lepiej,że każdy może je zrealizować,bo Nikon produkuje swój sprzęt a Sony swój.
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  9. #9979

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dannywrocek Zobacz posta
    @cz4rnuch: jak oceniasz tego Samyanga 35 f/2.8? Wygląda na małe szkiełko i o nim pierwszym myślałem,kiedy pod moją strzechą zagości A7. Recenzje i opinie czytałem,są na ogół pozytywne. A jak Ty go oceniasz? Napisz ze dwa słowa (no może 300).
    Może na privka napiszę, bo nie chciałbym przerywać takiej fascynującej dyskusji Tym bardziej zanudzać 300 słowami podczas gdy tu tak dużo się dzieje. Dotychczas forum rozpalały aż tak tylko wojenki Canon-Nikon więc myślę, że tego po prostu nie można przegapić. Idzie nowe.

  10. #9980

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dannywrocek Zobacz posta
    @nikoniarz: świat profesjonalistów nie kończy się na tych,którzy potrzebują długich tele.
    Ja to doskonale rozumiem. Podobnie jak świat nie kończy się na brudnych matówkach. Jasno zaznaczyłem, że chodzi mi o konkretną sytuację w której pewien sprzęt przestaje być profesjonalny:
    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    bezlustro to do pewnych zastosowań ciągle jeszcze zabawka. Nawet biorąc pod uwagę A9. Ale i podobnie przy niektórych zastosowaniach lepiej się sprawdzi bezlusterkowiec.
    I zaskakuje mnie podejście @ikit do sytuacji:
    Problemem dla niego jest BF/FF, syf na matówce itp a jednocześnie nie dopuszcza ewentualności, że dla kogoś ograniczenia w profecjonalnej optyce, w pracy z lamą, w wydajności aku mogą być nieporfesjonale w jego użytkowaniu. Stawia swoje potrzeby nad potrzeby innych, a każdy negatywny (i nawet sensowny) argument przeciwko Sony działa na niego jak płachta na byka. On może mieć argumenty przeciwko lustrzankom które są dla niego istotne, ale gdy inni mają argumenty przeciwko bezlusterkowcom to robi się "problem". Uwierz mi, że to nie zachęca do dyskusji.

Strona 998 z 1914 PierwszyPierwszy ... 49889894898899699799899910001008104810981498 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •