Close

Strona 748 z 1914 PierwszyPierwszy ... 24864869873874674774874975075879884812481748 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7 471 do 7 480 z 19131
  1. #7471

    Domyślnie

    A coś z mniejszych rzeczy? Np. FE 50/2.8 macro? Święte Tabeli mówią, że niemal tak ostre jak FE 55/1.8. Ja myślę o tym szkiełku, bo standardzik do ujęć z niezaburzoną perspektywą, ostry przez cały kadr na pełnej dziurze i dodatkowo makro (choć nie do owadów, których się brzydzę) ale np. do figurek? Ciekawych detali?
    Ma kto? Sprzedają już w PL jak widzę, nie jakoś obłędnie tanio (przez cenę waluty) ale też nie strasznie drogo... Choć z drugiej strony jeno tysiak mniej niż FE 55/1.8
    Psioniczni.pl Don't panic! Stay psionic!

  2. #7472

    Domyślnie

    Olek wyglądałby jak tylny dekielek

  3. #7473

    Domyślnie

    Niedawno widziałem porównanie fdn 50/1.4 z fe 50/1.8 i wypadały bardzo podobnie. Lepsze było systemowe ale...

  4. #7474

    Domyślnie

    Przy takim porównaniu nie można zapominać, że szkła systemowe mają jedną istotną przewagę - autofocus Czy komuś on potrzebny czy nie, to już inna sprawa.

    nFD to bardzo fajne manuale (miałem 24/2, 50/1.4 i 35/2), ale do pasji doprowadzał mnie pierścień open-lock, który notorycznie otwierałem przy ustawianiu przysłony, czego efektem była ponadnormatywna liczba zdjęć zrobionych na pełnym otworze A szkoda, bo to tanie i niezłe, a do tego małe i lekkie szkła.
    N -> L -> S

  5. #7475

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cooder Zobacz posta
    nFD to bardzo fajne manuale (miałem 24/2, 50/1.4 i 35/2), ale do pasji doprowadzał mnie pierścień open-lock, który notorycznie otwierałem przy ustawianiu przysłony, czego efektem była ponadnormatywna liczba zdjęć zrobionych na pełnym otworze
    Myślałem że to tylko ja mam problem z tym głupim pierścieniem

    Natomiast nie należy wierzyć w cuda, jak coś kilkudziesięcioletniego kosztuje kilka-kilkanaście razy mniej to raczej nie bez powodu Oczywiście nie znaczy to że nowsze rzeczy są tyle samo razy lepsze ile razy są droższe, szczególnie w optyce. Trzeba sobie znaleźć odpowiedni balans. Jak się zacznie od słabszych szkieł to może one już starczą Zresztą do wielu rzeczy manuale starczają... Mało kto zostanie fotografem ślubnym, sportowym, a już w ogóle rozwalają mnie wszyscy potrzebujący najlepszego AFu do 'biegających dzieci' Czy dzieci naprawdę muszą biegać żeby miały dobre zdjęcia? Ile tego swojego życia biegają że akurat wtedy musza mieć robione zdjęcia? A jeśli już to muszą mieć te zdjęcia na f1.4 z trafieniem AFem w oko? Wygrywa ktoś wysokie nagrody zdjęciami swoich biegających dzieci że potrzeba takiej idealnej jakości jak w zdjęciach sportowych (które zresztą też nie zawsze są idealne jak mają w sobie to coś)? Muszą wszyscy mieć 10 zdjęć trafionych w serii jak dziecko się huśta na huśtawce? Trzeba wszystkie zdjęcia ruchome robić jak dziecko biegnie do/od aparatu, nie da się jak biegnie wzdłuż gdzie łatwiej trafić ostrością? Po ilu takich biegających zdjęciach się temat nudzi? Ja wypasionego AFu w a6000 użyłem cały raz, zaspokoiłem ciekawość i w sumie to by było na tyle, mogłem bez żalu poświęcić ten lepszy AF kupując A7 i mając dużo ważniejszych zalet Fajnie mieć sprawny AF ale robić z tego główny czynnik przy zakupie aparatu... Chyba się starzeję
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  6. #7476

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bednario Zobacz posta
    Mam CZJ 180/2.8. Do A7 musisz go podłączać tak naprawdę przez 2 przejściówki Oryginalnie jest mocowanie p-six -> m42. Później przelatujesz m42->FE. Już te adaptery są wielkości obiektywu, więc wyobraź sobie resztę.
    Tutaj puszkę przyczepiasz do szkła, a nie szkło do puszki. Moim zdaniem przy A7 koniecznie jest posiadanie monopodu lub statywu który mocujesz do obiektywu, ponieważ bardzo ciężko ostrzyć trzymając puszkę i drugą reką ostrzyć - nie masz wtedy podparcia dla szkła.
    Moim zdaniem to szkło nie nadaje się jedynie jako "ciekawostka". Obiektyw jest za duży i za ciężki żeby zrobić z niego sensowny użytek. Ja mam swój w stanie kolekcjonerskim, w sumie jedynie to mnie skusiło.
    Co do samego szkła - jest całkiem ostry na f2.8 .. na f3,5-4 jest już żyleta. Warto wziąć ostatnie wersje MC. Nie powinno być duzego rozrzutu jakościowego pomiędzy szkłami.



    Widziałem go na żywo, ale teraz widzę że faktycznie bez dobrego statywu/monopodu odpada już wyobrażam sobie go np z Panasonic gm1 wysłałem pw
    Nikon D750, Nikon D7000, Sony A7II

  7. #7477
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2009
    Miasto
    Łódź/Warszawa
    Posty
    197

    Domyślnie

    Tak jeszcze się spytam - czy ktoś z Łodzi miałby użyczyć na chwilkę adapter Praktica(bagnet)->SonyFE? Kupiłem Zeissa Pancolara 50/1.4 i kusi mnie żeby go przestrzelić, a na przejściówkę poczekam jeszcze ze 3 tygodnie.

  8. #7478

    Domyślnie

    Chętnie bym pomógł ale jak coś posiadam tylko przejściówkę na Minolta MD i M42.
    Nikon D750, Nikon D7000, Sony A7II

  9. #7479

    Domyślnie

    Mam i mogę trwale odsprzedać, bo nie korzystam. -> PW
    Chciałem wystawić na A.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  10. #7480

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bednario Zobacz posta
    ..
    Kupiłem Zeissa Pancolara 50/1.4 ...
    Takie szkło nie istnieje i nigdy nie było produkowane, jak już to Pancolar 1.4/55
    To już inna liga, a nawet ekstraklasa ?

Strona 748 z 1914 PierwszyPierwszy ... 24864869873874674774874975075879884812481748 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •