Close

Strona 1373 z 1914 PierwszyPierwszy ... 373873127313231363137113721373137413751383142314731873 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 13 721 do 13 730 z 19131
  1. #13721

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    Zobaczymy co Leica pokaże jako następcę M10 i z jaką matrycą. A Summiluxy i Summicrony pozostaną nadal małe... Wtedy może się okazać że jednak można. Tylko że tam nie ma całych tych bebechów od AF które to chyba głównie powiększają obiektywy.
    No właśnie nie można widocznie... Nie ma co porównywać MF do AF. Wystarczy zobaczyć na leici z AF

  2. #13722

    Domyślnie

    Już nie mogę się doczekać.


    Wysłane radiotelegrafem z szalupy ratunkowej

  3. #13723

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    No właśnie nie można widocznie... Nie ma co porównywać MF do AF. Wystarczy zobaczyć na leici z AF
    SL to potwór jest.
    Prawie dwa kilo z 24-90 f 2,8-4.
    Ostatnio edytowane przez meliszipak ; 31-08-2018 o 16:06
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  4. #13724

    Domyślnie

    Hm się słyszało od jakiegoś czasu że niedługo canon ma wejść w bezlustra (z jakimś 28-70/2 i 50/1.2 oraz czarymary 35/1.
    ( https://www.sonyalpharumors.com/comp...-f-2-0-lenses/ )

    a tu ponoć panasonic też coś kombinuje z FF. Jak będą 4 systemy bezluster FF to może znajdę coś idealnego pod siebie Ta leika jednak do mnie nie przemawia;p

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    Sztafaż piszemy przez "ż"
    Cytat Zamieszczone przez Rutek68 Zobacz posta
    Witam wszystkich, nie znam na fotografii ...
    Jak widać starczy na ortografii

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    No bo na logikę cały sens tego małego Soniaczego body jak tez i systemu by był super gdyby i szkła były odpowiednio mniejsze. Coś w stylu Fuji ze stalkami. A nie że malutka puszka a sloje jak w Nikonie szczególnie seria G.
    Fuji też ma wielkie kloce w ofercie. Pewne parametry muszą ważyć.
    A jak by patrzeć na tę logikę z wielkością body i szkieł to matryce powinny mieć po prostu limit 12-24MP i obiektywy nie musiały by być tak ogromne;p
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  5. #13725

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    (…) leici (…)
    Nowy jesteś na forum, więc, linkując, Ci wybaczam:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=129696
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  6. #13726

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    W zasadzie nie chodzi o padniętą kartę (choć, jak wspomniano, może się przegrzać), tylko o padające adaptery.
    Jakoś dziwnym trafem mam z 4 adaptery "nie padnięte" i tyleż samo padniętych (z przegrzania) microSD z różnych urządzeń: telefonu, rejestratora samochodowego i kamery sportowej. W związku z tym zbyt ryzykowne jest robienie zdjęć na tym nośniku. Poza tym znany z odzyskiwania danych kolega Marek S. notorycznie i cyklicznie nie poleca korzystania z kart microSD do fotografii, ze względu na trudne i kosztowne odzyskiwanie danych z tego nośnika.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #13727

    Domyślnie

    OK. Rozumiem. Ja akurat miałem do czynienia z padniętymi kartami SD i padniętymi adapterami. Nie zdarzyło mi się (jeszcze) padnięcie karty micro SD, ale pewnie wszystko przede mną.

    Natomiast niewątpliwie karty micro SD są silnie zgubliwe. Trzeba uważać przy wymianie, bo jak upadnie w trawę, to przepadła.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  8. #13728

    Domyślnie

    Naklej żarówiasty kawałek folii

  9. #13729

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    SL to potwór jest.
    Prawie dwa kilo z 24-90 f 2,8-4.
    Kobylasty to jest SL 50/1.4 . Ale taki D700 i art 50 1.4 do lekkich nie należy


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #13730

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    To i ja dorzucę - odradzam zakupy microSD do aparatu. Można usmażyć całkiem ważne foty - te malutkie karty mocno się grzeją i nie mają odpowiedniego rozprowadzenia ciepła jak chociażby SD nie mówiąc o CF. Sam usmażyłem kilka i już więcej do aparatu nie wsadzę.
    Każdy uczy się na własnym doświadczeniu, więc całkowicie rozumiem.
    Z ciekawości padły przy zapisie np. video, czy odczycie ?
    MicroSD Sony z nowszych serii którą ostatnio kupiłem powinna pracować nawet przy max temperaturze 85C,
    oczywiście nie jest podane jak długo

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Poza tym znany z odzyskiwania danych kolega Marek S. notorycznie i cyklicznie nie poleca korzystania z kart microSD do fotografii,
    ze względu na trudne i kosztowne odzyskiwanie danych z tego nośnika.
    A to jest ciekawe, system zapisu, plików powinien być identyczny na SD i microSD,
    Poza tym czip który siedzi w SD jest prawdopodobnie fizycznie identyczny z tym w microSD,
    oczywiście porównując ten sam typ karty tego samego producenta.
    Ostatnio edytowane przez nordwind ; 31-08-2018 o 20:31

Strona 1373 z 1914 PierwszyPierwszy ... 373873127313231363137113721373137413751383142314731873 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •