Szukaj
a ja głupi sprzedałem, i chyba kupie ponownie takiego planara![]()
“When you photograph people in color, you photograph their clothes. But when you photograph people in black and white, you photograph their souls” Ted Grant
Muszę poszukać tez chyba
znaczy zaraz będzie jakiś na allegro po 1500.
powiem tak, z a7r te szkło ma moc.
taki kwiatek znalazłem na gumnie, f1.4 lub f2
Ostatnio edytowane przez nordwind ; 03-07-2016 o 00:46
A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G
Masz rację 1 na f2, 2 na f1.4. Przy pełnym otworze listków przysłony nie widać, nie ma więc znaczenia ile ich jest....
Projektanci szkieł z lat 70/80 nie przykładali chyba dużej wagi do tego typu fotografii
Ostatnio edytowane przez nordwind ; 03-07-2016 o 11:37
wyszedłem do ogródka i starałem się uzyskać sześciokątną przysłonę na f2, ale jakoś warunki nie pozwalają.
albo planar za mocnej nie daje.
crop100%
widać coś tam w tle, ale strasznie kanciate to nie jest.
widać też jaki ostry jest planar na f2.
na tej fotce celowo zwiększyłem dwa razy clarity na zielonym aby wydobyć te sześciokąty, ale też za bardzo ich nie widać jak na zdjęciach powyżej.
Gratulacje - uwielbiam to szkło <3
A jeszcze bardziej uwielbiam to, co wyczynia z nim Agatka Serge:
http://www.agataserge.com
Skontaktuj się z nami