Close

Strona 1069 z 1914 PierwszyPierwszy ... 6956996910191059106710681069107010711079111911691569 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10 681 do 10 690 z 19131
  1. #10681

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    kusi żeby sobie kupić do pary z D600
    Zgoda, przy czym "do pary" to słowo-klucz.

  2. #10682

    Domyślnie

    To może ja dam jedno z FE85/1.8:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05786_2_.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	6052

    Kapitalne szkło.
    A7R3/AF18/AF24/AF40/AF85

  3. #10683

    Domyślnie

    Dobre, nie ma czego się czepnąć. Na Canonie 85, którego z rzadka zapinam, na f1.8 byłaby widoczna dość paskudna aberracja.

    Można też porównać do fujowego 56/1.2 na pełnej dziurze na wątku obok. Obrazek powinien być niby taki sam. Niby...

  4. #10684

    Domyślnie

    Ostrość, kontrast na pełne dziurze - wątpię, żeby jakieś współczesne 85/1.8 z innego systemu miało start do tego szkła czy do droższego Batisa. Fuji 56/1.2 daje trochę inne obrazowanie.
    Aberracje są, ale łatwo się je koryguje w ACR/LR.
    A7R3/AF18/AF24/AF40/AF85

  5. #10685

    Domyślnie

    Zdjęcie super, ale bokeh w tym szkiełku taki trochę nerwowy.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  6. #10686

    Domyślnie

    Umie też ładniej memłać tło:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04626.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	1,31 MB
ID:	6063
    A7R3/AF18/AF24/AF40/AF85

  7. #10687

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Zdjęcie super, ale bokeh w tym szkiełku taki trochę nerwowy.
    Trzeba wziąć poprawkę na las, w którym prawie zawsze bokeh trochę bardziej wariuje. Ale zgoda, że ten z 85/1.8FE nie jest idealnie aksamitny, a bardziej jest czymś po środku. Ale dla mnie to zaleta. Nie jest bezpłciowo, trochę bardziej trójwymiarowo, ale też nie ma się takiego oczopląsu jak w przypadku sporej części pleśniaków. I potwierdzam to co napisał asche. Dla mnie to szkiełko jest pod każdym względem lepsze od np 85/1.8G
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 11-03-2018 o 22:51

  8. #10688

    Domyślnie

    Pień na pierwszym zdjęciu jaski taki hmmm... Drżący? Chyba tak bym to określił. Drugie to już klasa.

    Ale przyznajmy się sami przed sobą- to o czym mówimy jest niedostrzegalne przez 99% społeczeństwa- zdjęcia są po prostu ładne, a to tylko na samym końcu się liczy.

    EDIT:
    Bawiłeś się kolorami, czy to bezpośrednio z puszki?
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  9. #10689

    Domyślnie

    W porównaniu z pleśniakami ten bokeh z 85FE jest jak aksamit.






    Sorki za brak ostrości na niektórych, ale ja manualami ni umim robić.

  10. #10690

    Domyślnie

    O, FDn! Cudne to pierwsze. Normalnie Picasso.
    Chyba naprawdę go sobie zanabędę.

    P.S.
    No dobra, nie Picasso. Ale skojarzeń z mistrzami impresjonizmu nie sposób temu obrazkowi odmówić.
    Ostatnio edytowane przez Ligo ; 11-03-2018 o 23:31

Strona 1069 z 1914 PierwszyPierwszy ... 6956996910191059106710681069107010711079111911691569 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •