Close

Strona 1806 z 1914 PierwszyPierwszy ... 806130617061756179618041805180618071808181618561906 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 18 051 do 18 060 z 19131
  1. #18051

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Sęk w tym, że na tej rozwielitce nabite jest logo DX a to oznacza, że matrycę ma tej samej wielkości co te fujiki Zresztą miałem ten aparat przez kilka lat i mogę śmiało napisać, że jakość tej matrycy jest bardzo dobra. Użyto chyba tej samej co w Nikonie D7000. AF był dość słaby, ale zdjęcia się tym robiło bardzo przyjemnie.
    to w takim razie przepraszam, myślałem że on ma matryce 1/2.3 cala. Najwidoczniej nie ten model sobie podlinkowałem. Jesli matryca z D7000 to jednak mnie nie zainteresuje, miałem D7100 a potem Xt10 i fujik jesli chodzi o DR zabijal tego mojego Nikona wyciągał z cieni o wiele więcej. Chyba ze jest cos w nikonie z dx z kompaktów nowszego ?
    Ostatnio edytowane przez czomolungma ; 24-03-2021 o 10:32

  2. #18052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    Można znaleźć coś jeszcze mniejszego jako opcja "do noszenia przy sobie"
    https://camerasize.com/compact/#846,719,332,ha,f

    ten sony to 1"
    Można m43 mniejszy

    https://j.mp/2OUffhH
    R | 35 | 50 | 135

  3. #18053

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    No nie wiem czy te tamrony takie slabsze. Optycznie może i lepsze, ale też i większe oraz z wujowym afem. Ja w każdym razie poza lepszą budową i afem nie widzę w tych nowych sony g nic ciekawego. A cena 3300 pln to bardzo dużo jak za takie ciemniaczki.
    Tamron ma ogromną dystorsję, dla mnie to skreślenie na 24mm. Samyang 24/2.8 jest przynajmniej jeszcze tani oraz mały, a tami jest tylko relatywnie tani ale za to wielki jak na ciemniaka. Choć pewnie nie wszystkim to przeszkadza i fajnie mieć taki wybór w razie zmiany priorytetów.

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    A jest już moze jakiś tańszy odpowiednik Sony 24-105/4?
    Zależy co rozumiesz przez odpowiednik

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Sony się wycwaniło, klienci szukają kompaktowego rozmiaru, niech płacą. A7C, teraz ta seria obiektywów. Małe jest trendy
    No wycwaniło się, robi tak samo jaki większość firm;p
    Jak ludzie płacą za taką samą jakość zdjęć przy mniejszym rozmiarze (plus parę dodatków których nie ma A7III czy - dla niektórych zerojedynkowy wybór - obracany ekranik) to czemu mają brać mniej? Zresztą popełnili ten 'błąd' już kilka razy zabijając sprzedaż droższych modeli jak jakiś sporo tańszy miał te same z kluczowych rzeczy. Poza tym żonglerka parametrami i funkcjami kwitnie od dawna;p Tu dadzą ruchomy ekranik, tam zabiorą poziomicę, tu obetną coś z filmowania, tam zbiorą pokrętło... Mam wrażenie że dopiero przy A7III sony musiało zrobić coś naprawdę uniwersalnego żeby mocno konkurować z C&N które weszły w bezlustra. Zresztą z A7C chyba też nie mają specjalnej konkurencji. Osobiście mi ta piramidka od pierwszej A7 przeszkadzała, narożny monitorek mieli już wymyślony... Niestety nie wszystko w A7C mi odpowiada. I pewnie specjalnie to zrobili żeby wydać za rok-dwa kolejną wersję
    Wracając do rozmiarów - na szczęście fotografia to już nie tylko śluby i mamy wybór nie tylko między wielkim-dobrym, a małym-badziewnym obiektywem. Z kolei ta seria małych G wpisuje się ładnie w A7C gdzie brakuje jednego pokrętła, obiektywy mają własne więc dodają jedno, do tego odpowiadają rozmiarami. Że ciemne... Możliwe że sigmie wypaliła ta ich seria małych ciemniaków dobrej jakości więc szkoda dzielić się tortem
    Na optycznych pierwsze zdjęcia z tych obiektywów, może jakieś testy się pojawią, ciekaw jestem jak to wypadnie. Mimo że tych obiektywów ani trochę nie potrzebuję
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  4. #18054

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Tamron ma ogromną dystorsję, dla mnie to skreślenie na 24mm. Samyang 24/2.8 jest przynajmniej jeszcze tani oraz mały, a tami jest tylko relatywnie tani ale za to wielki jak na ciemniaka...
    Niestety to nowe Sony też ma ogromną dystorsję, dopiero odpowiedni profil się nią zajmuje. Chyba na klipie Undone'a widać, że Sony zrobiło ten sam myk co w przypadku 28/2 czyli zamiast 24mm w rzeczywistości mamy bliżej 22-23mm a kąt widzenia bliski temu z 24mm uzyskuje się dopiero po programowej korekcji. A co do pozostałych kundelków to każdy ma coś do zaoferowania. Tamron 24/2.8 faktycznie jest duży, ale ostrzejszy nawet od Batisa a do tego ma funkcję macro z odwzorowaniem 1:2 czyli dużo lepiej od konkurencji.


    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    ...Chyba ze jest cos w nikonie z dx z kompaktów nowszego ?
    Z tego co się orientuję to już od dawna nie pokazali jakiegoś małego i fajnego kompakcika. A nawet utopili gotowy już produkt w postaci kilku ciekawych kompaktów premium z dobrymi obiektywami zoom, których ostatecznie nie wprowadzili na rynek mimo, że były one nawet reklamowane Chciałem sobie taki kupić. Teraz trzeba szukać u innych producentów. Canon, Sony, Fuji. Najbliżej Coolpixa A jest Ricoh GR, który co jakiś czas jest odświeżany. A co do matrycy D7000 to pomijając rozdzielczość moim zdaniem po pewnymi względami była lepsza niż ta z D7100.

  5. #18055
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    A tak z innej beczki, czy pod Sony jest jakiś darmowy soft do obróbki RAWów, który (podobnie jak NX-Studio) posiada profile z aparatu oraz ma zmiany lokalne / Control Pointy?
    Z5|D750|35(T)|40(N)|50(A)|85(NA)|135(A)

  6. #18056

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    na szczęście fotografia to już nie tylko śluby
    Ale poza tym wszystko u Ciebie OK?
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  7. #18057

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Niestety to nowe Sony też ma ogromną dystorsję, dopiero odpowiedni profil się nią zajmuje. Chyba na klipie Undone'a widać, że Sony zrobiło ten sam myk co w przypadku 28/2 czyli zamiast 24mm w rzeczywistości mamy bliżej 22-23mm a kąt widzenia bliski temu z 24mm uzyskuje się dopiero po programowej korekcji.
    To smutne wieści:/
    Jak już są testy to poszperam w wolnym czasie.
    W zdjęciach przykładowych mam wrażenie że 50tka ma cebulki w tle i zafarby fioletowe z rozmytych aberracji (na drzewach). Ale widzę że ostrzy z 35cm! Bardzo miła wiadomość, normalnie jest to z 45-50cm.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Ale poza tym wszystko u Ciebie OK?
    Nie, dręczy mnie że ludzie na forum nie potrafią wyczuwać sarkazmu i nie mają poczucia humoru
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  8. #18058

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Nie, dręczy mnie że ludzie na forum nie potrafią wyczuwać sarkazmu i nie mają poczucia humoru
    Czyli OK.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  9. #18059

    Domyślnie

    No ale tylko po lekach

  10. #18060

    Domyślnie

    Dobre leki nie są złe.

    BTW, i żeby w temacie - chciałbym jakiś fajny, duży, ciężki, ciemny, no i drogi obiektyw - moi dobrzy ludzie, polećcie coś, bo ja się nie znam.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

Strona 1806 z 1914 PierwszyPierwszy ... 806130617061756179618041805180618071808181618561906 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •