Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Canon Pixma Pro 9500 MK2

    Czy ktoś ma pomysły na ekonomiczniejsze użytkowanie Pixmy pro 9500? Przy każdym uruchomieniu drukarka uruchamia czyszczenie, które wręcz pożera tusz! Wydrukowałem ok 30 zdjęć w formacie A4 a przy tym zużyłem 10 wkładów

  2. #2

    Domyślnie

    Po pierwsze nie odłączaj zasilania.Chyba wszystkie drukarki tak maja,że po wyłaczeniu i ponownym załączeniu uruchamiaja trub czyszczenia głowic.Zużywa się wówczas dużo atramentu, który
    wsiąka w tzw "pampersa"Następna kwestia to ustawienia drukowania,gdzie w zależnożci od rodzaju papieru zużycie tuszy może być różne.Pisząc 10 kompletów miałeś chyba na myśli zestaw
    składający się z 10-ciu pojemników z tuszem.Mało prawdopodobne,że wszystkie wyczerpały sie równocześnie.W tym zestawie najniższą wydajość ma tusz szary oceniany przez producenta na
    ok145 kartek formatu pocztówkowego.Być może to ten tusz się wyczerpał i drukarka sygnalizuje konieczność jego wymiany.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc. Czy przez "nie odłączanie zasilania" mam rozumieć nie odłączanie drukarki od od zasilania 230 czy nie używanie przycisku on/off? Tusze rzeczywiście nie zużywają się jednocześnie, a miałem na myśli wymianę 10-ciu pojemników. Drukarkę używam bardzo amatorsko, uruchamiam ją co 2 tygodnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak,chodzi o to żeby nie wyciągać kabla z gniazdka.Wyłączenie przyciskiem nie powinno uruchamiać całej procedury napełniania głowicy tuszem,tak przynajmniej ma moja epsonka.

  5. #5

    Domyślnie

    teraz wiem w czym tkwił mój błąd bo za każdym razem odłączałem drukarkę od sieci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •