Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1

    Domyślnie Problem z "Nie można wykonać polecenia ponieważ nie jest to prawidłowy typ dokumentu"

    Witam.

    Mam nie lada problem, ponieważ przy próbie otwarcia pliku .raw wyskakuje mi powyższy komunikat. Przeszukałam wiele stron w poszukiwaniu rozwiązania, jednak nigdzie nie znalazłam odpowiedzi. Oczywiście nie chodzi mi tu o pierwsze wgranie pluginu czy aktualizacji, bo pracuję na nim już długo. Co więcej, z danego folderu niektóre pliki otwierają się poprawnie, a przy próbie otwarcia innych wyskakuje komunikat. Zupełnie nie wiem, gdzie szukać przyczyny. Czy możliwe jest uszkodzenie pliku? Jednak otwierając podgląd w takich programach jak Fotostation czy Nikon View, widzę podgląd zdjęcia, więc nie powinien być uszkodzony.

    Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Kamila
    Kamila

    Najważniejsze są emocje.

  2. #2

    Domyślnie

    Stawiam na uszkodzoną kartę pamięci lub czytnik.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychu_cmg Zobacz posta
    Stawiam na uszkodzoną kartę pamięci lub czytnik.

    Czytnik zmieniony, karta uszkodzona też raczej nie, bo inne materiały "cierpiały" by na to samo. Ewentualnie jakaś diagnoza na uratowanie/otwarcie takiego pliku?
    Kamila

    Najważniejsze są emocje.

  4. #4

    Domyślnie

    Udostępnij jakiś przykładowy plik, który się nie otwiera.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #5

    Domyślnie

    http://wyslijto.pl/files/download/t51z9b9yt4 Przykładowy plik z komunikatem. Jeśli coś uda Ci się wywnioskować pisz od razu! Dzięki!
    Kamila

    Najważniejsze są emocje.

  6. #6

    Domyślnie

    Dużo masz tych uszkodzonych plików ? Ten co wysłałaś ma prawidłowy rozmiar, ale przy próbie jego otwarcia wyskakuje błąd. Masz jeszcze te zdjęcia na karcie ?

  7. #7

    Domyślnie

    Raczej sporo uszkodzonych, niestety. U mnie dokładnie takie samo zachowanie pliku.

    Dodam jeszcze, że dodatkowo, selekcjonowałam je w Fotostation i zaznaczałam, które nadają się do obróbki. A potem nagle wszystkie zaznaczenia szlag trafił i zdjęcia się nie otwierają (choć nie twierdzę, że dane pliki otwierały się wcześniej, bo obrabiałam jedynie kilka wybranych).

    Karta niestety już nadpisana innymi zdjęciami. Ale z tego co przejrzałam szybko, materiały zapisane na niej po tym felernym dniu, są całe i zdrowe. Na szczęście!
    Kamila

    Najważniejsze są emocje.

  8. #8

    Domyślnie

    Przy próbie otwarcia w cameraraw wywala błąd, nie ma też podglądu ale co ciekawe IrfanView ten plik otwiera.

    https://public.dm2302.livefilestore....506.jpg?psid=1

    Nie korzystasz czasem z programu Nikon Transfer przy kopiowaniu plików bo wiele osób takie problemy miało właśnie wtedy?
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 13-10-2013 o 09:52
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  9. #9

    Domyślnie

    I Irfan otwiera normalnie NEFa i tam można go edytować, czy pozostaje konwersja do jpg albo innych. Od razu spytam też jeśli konwersja to do jakiego formatu najlepiej by był jak najmniej stratny.

    Kopiuję pliki poprzez czytnik normalnie, ale inne pliki są w porządku, więc to jednorazowy wybryk programu do selekcji wydaje mi się.

    Co ciekawsze, rozmawiając z innymi pomocnymi ludźmi doszliśmy do wniosku, że nie jest on całkowicie uszkodzony, bo:
    - otwiera się poprzez Corel Draw bez problemu
    - otwiera się pod linuksem w Shotwell i można go przekonwertować.

    A jaki Irfan otwierał ten plik ?
    Kamila

    Najważniejsze są emocje.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sourisse Zobacz posta
    I Irfan otwiera normalnie NEFa i tam można go edytować, czy pozostaje konwersja do jpg albo innych. Od razu spytam też jeśli konwersja to do jakiego formatu najlepiej by był jak najmniej stratny.
    bezstratny jest TIFF

    Cytat Zamieszczone przez sourisse Zobacz posta
    A jaki Irfan otwierał ten plik ?
    Mam wersję 4.33
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •