Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Być może, ale by mówić o tym samym, to trzeba używać tej samej terminologi.
    Cyfrowcy lansują taki termin że PS to taka nowoczesna ciemnia (dalej już jest łatwo wszelkie modyfikacje podciągnąć pod foto, a nie grafikę). A ja się po prostu się z tym nie zgadzam. Zabiegi w PS można porównać do plamkowania, retuszowania, ramkowania ewentualnie do tonowania. Wszystkie te rzeczy robi się po za ciemnią. Tylko nie mówcie że wywoływanie rawa, to to samo co moczenie w rodinalu
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  2. #12

    Domyślnie

    Zobacz - między nami różnica pokoleń a poglądy u nas takie same

    Wymieramy powoli.....
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  3. #13
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 756

    Domyślnie

    oj oj, dla mnie fotografia to przede wszystkim hobby i pasja, zarówno cyfrowa jak i analogowa, dzięki D70 dużo szybciej i łatwiej mogę szlifować swój warsztat (że nie ma efektów to już inna sprawa ). Dla mnie nie ma różnicy czy wywołuję w rodinalu czy rawa w ps'ie - kolorowe i tak oddawałem do labu, a tylko skanowania się pozbyłem bo z tym to róznie (różna jakość u różnych laborantów). Wiem jedno, moja żona odetchnęła z ulgą jak odstawiłem chemię (tekst jak z serialu wenezuelskiego ).

    pozdrawiam

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2004
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Posty
    144

    Domyślnie

    Tutek jak zwykle fajny i przystępnie napisany (nie wspominając o poczuciu humoru autora - brawo!). Jedynie przykład niezbyt chyba fortunny. W końcowym efekcie promienie biegną za plecami figury i przez krzyż. Ale rozumiem, że to tylko przykład metody osiagania celu. Dzieki.
    P.S. I za przywrócenie "stara"
    Pozdrawiam wszystkich.Jacek.
    D 70 + 18-70 + 70-210/1:4-5,6 D + SB 800 + SB 26 + F 90 X

  5. #15
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 756

    Domyślnie

    Jacku, jak chciałbym dokładniej robić to za duży by chyba wyszedł tutek,
    i bałem się, że niebyłby przystępny - mnie by odstraszyło przerobić tyle
    materiału naraz

    P.S.
    Za stara nie ma sprawy, w końcu to twoja fotka

  6. #16

    Domyślnie

    Madmips, pełen szacunek dla twoich turtoriali Ten jest świetny Odwaliłeś (jak zwykle) kawał dobrej roboty Dzięki

  7. #17

    Domyślnie

    Madmips : po prostu great job,twoje tutki są po świetne.Czekam z niecierpliwością na pozostałe

  8. #18

    Domyślnie

    Dla mnie obróbka koputerowa jest taką namiastką ciemni. Plik jest tylko nośnikiem informacji, a efektem końcowym zawsze papier (faktem jest też że sporo zdjeć kończy swój żywot w pliku). Obróbkę chemiczną sceduję na laba, ale lab nic nie koryguje ponieważ pliki jaki im wysyłam są optymalne (wg mnie). Ale wydaje mi się, że zaczynamy zaśmiecac wątek. Toturial jak zwykle świetny.
    Pozdrawiam

  9. #19

    Domyślnie

    a ja tam no PS
    Pozdrawiam Piotr

  10. #20
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 756

    Domyślnie

    trigger - nie chcem czy nie umiem ?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •