Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Smile dobry obiektyw makro do Nikona D5100 do 3500zł

    Proszę o poradę i opinię jedynie te osoby, które miały doczynienia z obiektywem, na temat którego chcą się wypowiedzieć
    Proszę również o wyrozumiałość, gdyż nie jestem profesjonalistką w tej dziedzinie

    Wiem, że było już wiele podobnych pytań ale technika idzie tak do przodu i wydawane są co trochę jakieś nowe obiektywy, a chciałabym wiedzieć jak się ma sytuacja na dzień dzisiejszy.
    |
    |
    Kwota jaką chcę przeznaczyć to do 3500zł.
    Potrzebuję dobrego obiektywu makro do swojego Nikona D5100. Pogubiłam się w tych wszystkich nowinkach i oznaczeniach.
    Wiem, że chcę się tym zajmować i chcę być naprawdę zadowolona z obiektywu, na który składałam przez prawie dwa lata
    Chcę nim fotografować kwiaty, owady i innych drobne żyjątka.

    Z niecierpliwością czekam na porady i opinie o konkretnych obiektywach, od tych mądrzejszych i bardziej obeznanych.

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Na początek wystarczy w zupełności Tamron 90 f/2.8 SP Di Makro 1:1 VC USD
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    Dlaczego na początek? Chciałabym naprawdę dobry obiektyw. Wiem, że tą dziedziną fotografii chcę się zająć. Wiem też, że chcę kupić od razu taki obiektyw, którego nie będę miała ochoty za pół roku wymieniać /Również ze względu na brak funduszy. Uzbierałam na jeden, a porządny
    Ostatnio edytowane przez epeeya ; 08-10-2013 o 13:52

  4. #4

    Domyślnie

    Tamron 90? To jest naprawdę dobry obiektyw
    Ja z kolei mam starsza wersje Sigmy 150mm 2.8 i jestem z niej zadowolony - też mogę polecić
    Co będziesz fotografować? Żywe przemieszczające się istoty czy np. roślinki?
    FX+DX S10-20mm4-5.6 + N24-70mm2.8D + N50,85mm 1.8D + N80-200mm2.8D + SB900

  5. #5

    Domyślnie

    Żywe poruszające się, również roślinki

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epeeya Zobacz posta
    Dlaczego na początek? Chciałabym naprawdę dobry obiektyw.
    Praktycznie każdy jest "dobry". Różnic w jakości optycznej raczej specjalnie nie zauważysz. Kwestia raczej do czego szkło ma służyć.

    Dłuższe ogniskowe np. 150-180 mm, to dalsza odległość ogniskowania, a więc możliwość pstrykania płochliwych obiektów, ale też mniej światła. A zatem większe ryzyko poruszenia zdjęcia. To również mniejsza skala odwzorowania z pierścieniami.

    Krótsze ogniskowe np. 40-60 mm, ogniskują z bliska, ale dają większą GO, można wyciągać krótsze czasy i lepsze powiększenia.

    90-105 mm to uniwersalne szkła, łączące zalety i wady obu powyższych rozwiązań.

    Są też specyficzne szkła, z kontrolą perspektywy (PC). Dają jeszcze inne możliwości...

    Dla Twojej wygody, kup szkło makro z procesorem, aby mieć pomiar światła. Cokolwiek w tej kwestii wybierzesz, będziesz zadowolona. To może być i nowy Tamron 90, Nikkor 105, ale i stary Nikkor 60. Fotografowałem przynajmniej 10 różnymi szkłami, pracuję obecnie na 3 z mojej stopki.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epeeya Zobacz posta
    ..... Chciałabym naprawdę dobry obiektyw. Wiem, że tą dziedziną fotografii chcę się zająć. Wiem też, że chcę kupić od razu taki obiektyw, którego nie będę miała ochoty za pół roku wymieniać /Również ze względu na brak funduszy. Uzbierałam na jeden, a porządny
    widzę, po 2 Twoich powyższych postach - wskazuje na to wyraźne Twoje oburzenie na otrzymaną od kolegi propozycję zakupu Tamrona , że ze względu na przyszłe dobre samopoczucie i zdrowie psychiczne powinnaś skierować swe zainteresowanie ku jedynie słusznej opcji ; NIKKOR 105 . Tak będzie najlepiej.

    Ja dla swoich potrzeb posiadam najnowszego Tamrona 90VC i używaną Sigmę 150 OS , ale ja nie jestem nikonofobem i raczej interesuje mnie stosunek parametrów cena/jakość a nie lans.
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 08-10-2013 o 14:22

  8. #8

    Domyślnie

    Oburzenie było raczej na stwierdzenie "na początek". Może niefortunne, bo koledze MstrG zapewne chodziło o to, że potem trzeba kupić pierścienie/mieszek, jakieś lampy, wężyk, dobry statyw itp.

    Jak pisałem, generalnie cokolwiek weźmiesz, raczej się nie zawiedziesz. Ja bym kombinował w taką stronę, aby mieć zestaw uniwersalny: używka Nikkor 60/2.8D (700-1000zł), pierścienie (200-500zł), starczy jeszcze na dwie, używane, zewnętrzne lampy (SB-800/900). Dorobić dyfuzory lub dorwać namiot bezcieniowy i masz wtedy fajny materiał do "studia" i w teren. Choć nie każdego modela w terenie wtedy dorwiesz.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  9. #9

    Domyślnie

    Mnie również nie interesuje lans wśród biedronek
    Chodzi mi o to, że później długo nie będę mogła sobie pozwolić na zakup kolejnego obiektywu makro. A jak już mam jakąś kwotę to chciałabym ją dobrze ulokować (i nie żałować), to wszystko.
    Właśnie czytam tu na temat poleconego Tamrona:
    http://www.swiatobrazu.pl/tamron-sp-...u-29682.html,1

    I czekam na inne wypowiedzi

  10. #10

    Domyślnie

    Statyw mam, wężyk mam, blendy mam

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •