Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jakie statyw do studio - fotografia produktowa

    Witam, poszukuję dobrego, stabilnego statywu,w miarę w rozsądnej cenie, na oku mam już głowicę 3D Manfrotto 804RC2, jednak wciąż nie mogę zdecydować się jaki statyw będzie dość dobry. Chcę aby był solidny, stabilny. Proszę o propozycje. Liczę na Wasz pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    055
    058
    Choć tak naprawdę w studio (zakładam, że z błyskiem) stabilność nie jest tak krytyczna jak np. w plenerze z długim obiektywem, ważne, aby przypadkiem się nie rozleciał i utrzymywał aparat w ustawionej pozycji (moje prywatne zdanie).

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    055
    058
    Choć tak naprawdę w studio (zakładam, że z błyskiem) stabilność nie jest tak krytyczna jak np. w plenerze z długim obiektywem, ważne, aby przypadkiem się nie rozleciał i utrzymywał aparat w ustawionej pozycji (moje prywatne zdanie).
    Zdjęcia raczej bez błysku, wyłączona lampa błyskowa, statywy oświetleniowe 4 lub 2 żarówki 85W światło 5500K naświetlanie produktów poprzez transparentne/białe parasolki

    zdjęcia mniej więcej tak wychodzą, ale chce jakiś stabilniejszy statyw

    Mój sprzęt to Pentax K20d + KITÓWKA (18-55mm AL) do studia, ale jakbym chciała założyć jakiś cieższy obiektyw np. Sonnar 2.8/135 czy jakaś starą 400 to trochę już będzie ważyć. Więc udźwig statywu też jest dla mnie ważny (do zastosowań poza studio)


  4. #4

    Domyślnie

    Jak już masz te "profesjonalne żarówki" to faktycznie nie masz wyjścia (oprócz kupna czegoś innego), więc 055 powinien być ok.

  5. #5

    Domyślnie

    Do tego zestawu spokojnie wystarczy Manfrotto 190. Mniejszy i lżejszy. Ale przy wymianie na sprzęt naprawdę pancerny będzie wymagał także wymiany na coś poważniejszego. Ja preferuję MN 475+ ciężka głowica - i to jest dopiero to!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •