Close

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 143
  1. #1

    Domyślnie 5100 czy 3200 czy 3100?

    Wiem ze tych pytan bylo juz tysiace ale ja juz ogłupialem calkowicie. Kolejno od poczatku. W zeszlym tyg szlag mnie trafił jak miałem robic zdjecia dzieciom, małe małpki zupełnie nie chciały się sprawdzać. Pojechałem do MM i tam po namowach sprzedawcy nabyłem super wypasiony mega zoom sony hx 300. Super sprzet na dwa dni zabawy. Zaczałem grzebac w ustawieniach manualnych i mnie wzięło. Wydawalo mi sie ze robie tak doskonale zdjecia moim nowym nabytkiem ze lustra sie chowaja. Polazłem do kolegi ma duuuuzy monitor i eosa 1100d. Efekt - jak zobaczyłem jakie gó.... kupiłem szlag mnie trafił. Policzylem budzet na zachcianki efekt mizerny moge wyskrobac 2000 na lustrzanke wiem ze hita nie bedzie ale coz frycowe sie placi.
    Canony mi sie nie podobaja wizualnie wiec odpadły.
    Do wyboru mam :
    5100 z ob 18-55
    3200 z ob 18-55
    3100 z ob 18-105
    Jestem amatorem, mam dzieci, psa koty wiec na nich skupię sie najbardziej.
    Kwestia rozbudowy aparatu o inne szkła istnieje jak najbardzie ale to musi poczekać.
    Ktora opcja bedzie najlepsza? Musi wystarczyc na min pół roku.

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepiej bierz D5100 a za pół roku jak już "dojrzejesz" dokupisz jakieś szkieło.

  3. #3

    Domyślnie

    no tak tylko teraz pytanie czy kitowy 18-55 okaze sie wystarczajacy? Łaze z psem po roznych wertepach i czasem sie trafi jakis ładny widoczek da rade?

  4. #4

    Domyślnie

    To tylko będzie zależało od Twoich umiejętności. 18-55 też ustrzelisz ładny widok, zwłaszcza, że przy widoczkach dość mocno przymyka się szkło.

    Zdjęcie to przede wszystkim kwestia fotografa a nie sprzętu (oczywiście dobry sprzęt pomaga).

    Napisz ile chcesz przeznaczyć i ile maksymalnie możesz będzie łatwiej coś powiedzieć.

    Chociaż ja skłaniałbym się do 5100 + 18-55
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym na początek został przy 18-55 ewentualnie wziął w zestawie z 18-105, a za jakiś czas dokupił albo stałke 35 albo np Sigme 17-50 (zamiast kitowego) w zależności od preferencji.

  6. #6

    Domyślnie

    licze licze i chyba naskrobie na 5100 z 18 - 105, a jezeli nie uda sie to pewnie 5100 z 18-55
    szukam jakiejs galerii robionej 5100 + 18-55 i nie moge znależć ktos wie gdzie takie fotki da sie obejrzec?
    Ostatnio edytowane przez pucy ; 02-10-2013 o 23:38

  7. #7

    Domyślnie

    18-55 to dobre szkielko kitowe nie ma co narzekac na nie tu masz fote z nikonem d5100 http://arturmalysiak.com/wp-content/...dsc_065120.jpg

  8. #8

    Domyślnie

    ta fota jest bez obróbki tylko troche pomniejszona obiektywem 18-55 zrobisz dobre zdjecia jak nie masz kasy na 18-105 to smalo kupuj ten tu masz fote tez z tego obiektywu fota bez obrobki https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

  9. #9

    Domyślnie

    Kolego najlepiej kup 5100 razem z 18-105. Jest to naprawdę dobry zestaw na początek do krajobrazu jak i do jakiegoś portretu. A te zdjęcia przykładowe tak naprawdę nie pokazują kompletnie możliwości aparatu, są nawet bardzo kiepskie. Jezeli jesteś zainteresowany zdjeciami robionymi tym szkłem to pisz na priv.
    Ostatnio edytowane przez nikkor83 ; 03-10-2013 o 07:40

  10. #10

    Domyślnie

    Zdjęcie num dwa moze jest kiepskie ale zdj num 1 aparat zarejestrowal obraz taki jaki wtedy tam byl a ze byla tam mgla i nie bylo kontrastowo to nie poradze na to Ja uzyskalem efekt taki jaki chcialem

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •