Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 84
  1. #11
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Coitus Interraptus Zobacz posta
    W takim razie nie umiesz czytać, bo autor wyraźnie napisał:
    "Wersja Lite ma wszystkie funkcje wersji pełnej oprócz eksportu na dysk lokalny."
    ...
    Nie zapominaj o znaku wodnym.

    Ostatnie zdanie Twojej wypowiedzi pominę milczeniem, bo to ohyda, więc daruj nam swoje wynurzenia.
    Medice, cura te ipsum.

  2. #12

    Domyślnie

    Przy testowaniu chyba znak wodny nie przeszkadza. Zapisywania raczej też nie trzeba testować, więc ja osobiście nie widzę problemu. Zadaniem programu jest wywoływanie RAW-ów i w wersji Lite testujemy do woli.

  3. #13
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez parman Zobacz posta
    Zapisywania raczej też nie trzeba testować ...
    Z mojego punktu widzenia nie zawadziłoby, chociażby aby sprawdzić pełną funkcjonalność pozytywu z tego programu.

    Skąd inaczej mam u Czorta wiedzieć, czy ta magia czegoś skutecznie nie psuje?
    Medice, cura te ipsum.

  4. #14

    Domyślnie

    Nawet Adobe udostępnia wersję pełną ale czasową, a raczej czasową ale pełną bez ograniczeń. Wybacz kolego ale zwłaszcza w oprogramowaniu kupujący powinien mieć możliwość pełnego sprawdzenia programu przed zakupem, w poważniejszych programach nie takie babole siedziały, a tu, może właśnie w zapisie jest coś co autor zrobił tak jak jemu pasowało a niekoniecznie przyszłemu użytkownikowi.
    Żeby nie było, chwała autorowi że coś takiego wypuścił, ale sposób dystrybucji do poprawki
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  5. #15

    Domyślnie

    wersja pełna 75 zł nie dziękuję, C1 mam za free
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  6. #16

    Domyślnie

    Ale czy Capture One nawet w wersjii Express nie jest droższe o 50 euro od IMAGII? I czy nie brakuje w tej wersji możliwości dokonywania edycji lokalnych, które są w IMAGII?

  7. #17

    Domyślnie

    Dla mnie bomba Gdzie można się podzielić paroma uwagi dot. interface'u i działania?

  8. #18

  9. #19

    Domyślnie

    Kilka moich uwag po krótkim testowaniu.
    Brak jakiejkolwiek podziałki czy punktu zerowego na suwaczkach sprawia trudności w powrocie do początkowych ustawień,można cofnąć ostatnia czynność lub wyzerować wszystko
    w danej zakładce. Przykładowo po regulacji temperatury barwowej dokonuje zmian w nasyceniu i jasności i chcąc wrócić do wejściowego parametru temperatury
    trzeba to robić na "czuja".Brakuje również cyfrowych wartości przy suwaczkach.
    -suwaczek temperatury barwowej moim zdaniem ma za mały zakres zmian,a obniżanie temperatury prowadzi do jakiegoś fioletowego zafarbu miast niebieskiego
    -dziwne działanie pipetki do ustalania temperatury barwowej,po jej aktywowaniu i kliknięciu na próbkowany obszar zmiany się dokonują lecz pipetka zamienia się w lupkę
    i ponowne klikniecie powoduje powiększenie obrazu zamiast ponownego próbkowania.
    -zakładka kolory,jakoś trudno na razie pojąć mi działanie tych funkcji.
    -efekty dla mnie do niczego nie przydatne
    -szczegóły obrazu,bardzo skromniutko,a ta zakładka powinna być mocniej rozbudowana o zaawansowane metody wyostrzania i redukcji szumów
    -maski, moim zdaniem nie są zbyt poręczne. Po aktywowaniu tej zakładki dodatkowo muszę kliknąć graficzny symbol edytora masek co powoduje przełączenie
    lewego panelu do widoku parametrów pędzla i graficznych symboli rodzaju maski. Chcąc przykładowo rozjaśnić jakiś fragment obrazu trzeba najpierw zamalować
    dany fragment odfajkować gotowe,a wtedy dopiero lewy panel powróci do poprzedniego widoku z suwaczkami co umożliwia dokonanie regulacji siły działania
    tego efektu. Wolałbym aby maski tworzyły się na widocznych warstwach,które można łatwo wyłączyć lub usunąć.
    Jest jeszcze kilka nie niezbyt moim zdaniem funkcjonalnych rozwiązań. Być może wynikają one z moich doświadczeń i przyzwyczajeń jako użytkownika C1.
    Moim zdaniem program obciążony kilkoma niepotrzebnymi funkcjami,a brakuje np korekty zniekształceń czy usuwania aberracji.
    W sieci można znaleźć kilka przyzwoitych RAW-erów zupełnie darmowych,więc taki komercyjny program nawet za niewielką kwotę powinien oferować coś więcej,
    tymczasem akurat najbardziej potrzebne funkcje w zaawansowanym przetwarzaniu RAW-ów są skromne.

  10. #20

    Domyślnie

    Dziękuję za obszerną opinię. Wezmę ją pod uwagę tworząc kolejne wersje.

    Do kilku uwag mogę odnieść się od razu:
    - każde ustawienie można zresetować klikając dwukrotnie na odpowiadającym mu suwaku, ale zaznaczenie punktu początkowego rzeczywiście by się przydało.

    - próbkowanie balansu bieli - po prostu wolę takie działania pipety, jakie jest w tej chwili, niż konieczność ponownego kliknięcia na ikonie narzędzie, żeby je "odłożyć". Stosując skrót "W", nawet jeżeli nie trafię z balansem bieli za pierwszym razem, po prostu jeszcze raz naciskam "W" i pobieram próbkę. Takie działanie, które Pan proponuje, zrobię z przyciśniętym Ctrl.

    - zakładka "Kolory" - balanse na kanałach działają jak przesuwanie krzywych w pionie, np. dodaje się taką samą wartość czerwieni w całym zakresie tonalnym. Kontrast na kanale to "robienie" krzywej o kształcie S lub odwróconym S, np. zmniejszając kontrast w kanale niebieskim dodajemy cieniom zabarwienia niebieskiego, a światła przesuwają się w kierunki barwy żółtej. Ustawienia barwy i nasycenia świateł i cieni przydają się przy dzielonej tonacji (split tonning), użytecznej szczególnie przy zamianie zdjęć na czarno-białe. Jak to działa pokazałem tu (w końcówce, można przewinąć): http://www.youtube.com/watch?v=zwx_b3W2r7o

    - efekty - nie każdy musi być zainteresowany, ale zostawię ją, bo ja ją lubie

    - szczegóły obrazu - pracuję nad redukcją szumów, ale tak, jak przy wyostrzaniu - będzie jeden suwak, czyli prostota na pierwszym miejscu,

    - maski - w trybie edycji masek wśród ustawień jest też "wartość maski", która reguluje siłę naniesionych zmian jeszcze zanim klikniemy "Gotowe". Żeby szybko wybrać odpowiednie narzędzie, można stosować skróty Shift+1..5

    - Usuwanie szumu i aberacji chromatycznej - będzie, korekta zniekształceń - będzie ale nie szybko, muszę poprawić prędkość, bo działa tragicznie wolno.

    Mam jeszcze pytanie o wartości liczbowe przy suwakach. Celowo ich nie dałem w programie, bo kojarzą mi się z tutorialami, gdzie krok po kroku wprowadza się, jak małpa: Brightness +10, Contrast +23, Saturation -7... , ale pewnie przydają się do czegoś jeszcze, bo to już kolejny głos, żeby te wartości pokazywać. Przychodzi mi do głowy, że mogłyby się przydać do tego, żeby wiedzieć, czy np. kontrast jest zwiększony, czy zmniejszony względem wartości początkowej... Do czego stosujecie te wartości?

    Jeszcze raz dziękuję. Jestem wdzięczny za czas poświęcony na test i podzielenie się uwagami.

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •