Close

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 116
  1. #1

    Domyślnie Co kupić ze stajni "1" ?

    Możecie podpowiedzieć mi który model obecnie warto kupic? Byłem dzisiaj w salonie foto, modeli "Jedynek" namnożyło sie jak ... J1, J2, J3, S1, V1 i co tam jeszcze. Sprzedawcy nie pytałem bo wiadomo - trzeba sprzedać więc ....
    Myslę że osoby które użytkuja dadzą mi sensowniejsze argumenty.

    Nie chce mi sie czasem nosić ciężkiego body ze szklarnia, pomyślałem że może coś lekkiego do takiej codziennej foto.
    Chciałbym też zostać w Nikonie, skoro mam tez inne szkła i pojawia sie możliwośc współpracy między szklarnia a korpusem..

    Dziękuję.
    Jarek
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  2. #2

    Domyślnie

    Miałam v1 i j1 zdecydowanie v1 za 999zł nowy (w euroagd widziałam ostatnio) nie ma się co zastanawiać , bateria pasuje do lustrzanek i wizjer się przydaje.
    Karolina Trzaska

  3. #3

    Domyślnie

    A odnośnie j2 czy j3? Faktycznie tylko kosmetyka? ROzumiem, że nie masz juz ani jednego ani drugiego..
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  4. #4

    Domyślnie

    Kupiłem V1 wraz z 10mm f/2.8 za wspomniane 999pln z podobnych względów jak Twoje Jarek78 i w przeciwieństwie do wielu osób (pomimo jego wad) jestem z niego bardzo zadowolony (idealny sprzęt do klepania timelapse ). Rzeczywiście wizjer w niektórych sytuacjach przydaje się, bateria ta sama co w lustrzance (można więc traktować ją jako zapas). Myślę, że za wspomniane 999pln to dobry zakup tym bardziej jeżeli Twoja lustrzanka korzysta z baterii EN-EL15 .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarek78 Zobacz posta
    A odnośnie j2 czy j3? Faktycznie tylko kosmetyka? ROzumiem, że nie masz juz ani jednego ani drugiego..
    J2 od J1 różni się praktycznie tylko tym że ma na kółku tryb "kreatywny" (PASM - J1/V1 ma to gdzieś głębiej w menu) oraz automagicznym włączaniem/wyłączaniem aparatu przy blokowaniu obiektywu.

    J3 to już więcej zmian (m.in. nowa matryca 14mpix - taka jak w V2, kółko trybów na górę powędrowało).

    S1 to jeszcze bardziej wykastrowany J1.

    ostatecznie - zanabyłem dla małżonki J2, ponieważ J3 za drogie, a J1 nie ma trybu kreatywnego na kółku...
    Ostatnio edytowane przez przem426 ; 26-09-2013 o 10:49
    grim&evil
    treli-freli, mam mnóstwo megapikseli

  6. #6

    Domyślnie

    J2 ma też lepszy wyświetlacz od J1

    Generalnie jest tak, że matryca 14Mpix nie jest znacząco lepsza od 10Mpix i można ze spokojem wybrać mniejszą - pozostaje jeszcze wybór czy potrzeba mieć lampę czy nie - ja osobiście przy używaniu J1 ani razu jej nie użyłem i oczywistym wyborem była przesiadka na V1 ze względu na akumulator pozwalający na wielokrotnie dłuższą pracę i wizjer przydatny w słońcu albo do kontroli podczas robienia timelapsów.
    Jeśli komuś zależy na wygodzie, to V2 jest opcją ale niestaty na chwilę obecną raczej za drogą i już nie tak uniwersalną jeśli chodzi o zasinanie
    Ostatnio edytowane przez Ketosz ; 26-09-2013 o 12:29

  7. #7

    Domyślnie

    V2 raczej odpada bo i cena nie taka, no i gabarytowo wydaje sie byc wiekszy niz J/V a nie chce zeby skonczylo sie na noszeniu kolejnej torby. Mam pytanie o szybkosc zapisu seryjnego (i to ewentualne wybieranie najlepszej) - rozumiem ze fotki sa w pełnej rozdziałce? Czytałem cos o tym nagrywaniu 1 sekundy filmu (ruchome zdjecia?) i że można sobie potem wyciagac klatki, no ale będą one tylko w rozdzielczosci filmu...

    Z obecnych modeli faktycznie chyba najsensowniejsze byłoby V1.
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  8. #8

    Domyślnie

    Weź V1.
    Co do jakiegoś tam trybu wybierania najlepszego zdjęcia i itd. to olej to, bo to czysty bełkot marketingowy. Nic z folderu nie działa tak, jak powinno. Slow motion to g..., jakaś muzyczka ze zdjęciem też. Za to ogólnie aparat jest szybki, wizjer się przydaje. Ma też parę wad, ale nie będę o nich pisał

  9. #9

    Domyślnie

    tryb seryjny 60 fps, w pełnej rozdzielczości 10mpix, af ustawia ostrość do pierwszej fotki, reszta leci tak samo (af nie koryguje)

    v1 pozwoli na zapisanie 30 zdjęć z 60fps, J1/J2 chyba coś około 16 zdjęć @ 60 fps

    "ruchome zdjęcie" nagrywa krótki filmik i robi jedną fotę o ile dobrze pamiętam
    wybieranie najlepszego zdjęcia nie jest głupie, ale działa tylko w pełnej automatyce, zero własnych ustawień.

    jeśli będziesz focił w PASM, to żadnego z tych bajerów nie da się użyć.
    grim&evil
    treli-freli, mam mnóstwo megapikseli

  10. #10

    Domyślnie

    Bufor V1, o ile dobrze pamiętam pomieści 39 NEF'ów, tak więc 60kl/s. to marketing .

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •