Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1
    jaari
    Gość

    Domyślnie [pytania] Grecja-Chalkidiki

    Witam! Po raz pierwszy w życiu mam zamiar odwiedzić w sierpniu tego roku Helladę. Będę na tygodniowym objeździe dookoła Grecji, a następnie będę wypoczywał w Kriopigi na półwyspie Chalkidiki. Główne zabytki kultury greckiej generalnie znam (z literatury), ale...
    Może ktoś z was zna Chalkidiki - co warto zobaczyć, gdzie podjechać?

  2. #2

    Domyślnie

    Na temat Chalkidiki nie powiem bo sie nie znam (nie bylem), ale jak masz objazdowa wycieczke to podstawa - zalicz Meteory , ze ja cholewa mialem wtedy tylko kompakta i pstrykalem byle jak te zdjecia na auto...
    Ostatnio edytowane przez manio ; 12-04-2007 o 22:45
    Nikon

  3. #3

    Thumbs up

    Byłem w zeszłym roku cały miesiąc w Grecji, na Chalkidiki również. Jednak mimo, iż byłem na półwyspie Chalkidiki to nie pozostało wiele obrazów w mej głowie oprucz samej natury. Natomiast piękne były inne miejsca tak na kontynentalnej części Grecji jak i na wyspach. Polecam jak mój przedmówca Meteory, obłędne. Ale również jeśli ktoś lubi wysiłek i piękne widoki polecam wspiąć się na Olimp, 2917m. Nie łatwo ale warto. Delfy również warte obejrzenia, 5000 lat stare miasto-państwo. Można podziwiać ich pismo z czasu, kiedy nasi przodkowie chodzili po drzewach. Partenon w Atenach pokazuje wielkość starożytnych Greków. Natomiast wyspy to inna historia. Nie wiem co lubisz, naturę, architekturę a może coś innego. Każdy jest indywidualny. Ja spędziłem kilka dni nago na bezludnej plaży żyjąc jak Robinson. Znajdziesz tam co zechcesz. Pozdrawiam

  4. #4
    jaari
    Gość

    Domyślnie

    Meteory - Olimp - Delfy - Ateny ... wszędzie tam będę. Planuje także wypad na wyspę Skiathos. Już nie mogę się doczekać.

  5. #5
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 756

    Domyślnie

    meteory są fajne, co do góry olimp to mi udało się tam wjechać jeepami, takie małe safari fajna sprawa, w ogóle tu masz relację z mojego wyjazdu: http://kos.pl/index.php?m=grecja - życie zaczyna się po 22:00

  6. #6
    jaari
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madmips Zobacz posta
    życie zaczyna się po 22:00
    Tego się właśnie obawiam
    Dzięki za link marku, zabieram się za czytanie!

  7. #7

    Domyślnie

    Warto sie wybrac na wysepki - rewelacyjna kolorystyka i klimat do fotografowania.
    Z praktycznych uwag:
    Warto sie dostosowac do miejscowych zwyczajow i w czasie sjesty nie wychodzic za bardzo na slonce - udar/poparzenia moga uprzykrzyc wyjazd.
    Koniecznie napic sie Frappe i ouzo na sposob grecki - mrozone w szklance podawane z woda w oddzielnej szklanicy
    Nie wiem jak teraz ale pare lat temu targowanie sie w sklepach bylo normalne - w spozywczych tez;]
    I walk through the valley of death, I will fear no evil,
    for I am the baddest, meanest mother fucker in the valley
    www.marcinmichno.com

  8. #8
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 756

    Domyślnie

    a i pamietaj, jak kiwają głową na nie tzn. tak i na odwrót, jak machają na ciebie ręką jakby cię odganiali to tak na prawdę cię wołają warto to wiedzieć, no i ze słońcem tj. napisał DXT - chociaż mi to wyszło na dobre bo pół wycieczki fajne dziewczyny mnie smarowały

  9. #9
    jaari
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madmips Zobacz posta
    chociaż mi to wyszło na dobre bo pół wycieczki fajne dziewczyny mnie smarowały
    Jadę z żoną więc... już mam fajną dziewczynę do smarowania, chociaż oparzeń słonecznych akurat chciałbym uniknąć
    Dzięki za wszystkie uwagi. A jak ceny w Grecji? Porównywalne do naszych?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madmips Zobacz posta
    meteory są fajne, co do góry olimp to mi udało się tam wjechać jeepami, takie małe safari fajna sprawa, w ogóle tu masz relację z mojego wyjazdu: http://kos.pl/index.php?m=grecja - życie zaczyna się po 22:00
    EEE jeepami , ja z moja lepsza polowa wybralismy sie skuterem, dojechalismy tylko sie woda zagotowala

    PS, powtwierdzam na Olimp tez warto, niesamowite widoki.

    DXT ma calkowita racje co do sjesty, ja sie tak zalatwilem, rano troche polało (co graniczy z cudem w Grecji na wybrzezu), wiec wybralismy sie na ruinki zamku koło Neipori, dwie godziny i zaczela sie zarowa, efekt spalona skora (smarowanie UV niewiel pomoglo).
    Ostatnio edytowane przez manio ; 15-04-2007 o 13:59
    Nikon

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •