Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie podłączenie laptopa pod tv fullhd

    Witam.
    Czy będzie to dobre rozwiązanie ,żeby podłączyć laptopa do tv samsung 42 fullhd po hdmi ?
    Chodzi o obróbkę (amatorską) fotek w LR.
    Na lapku trochę mało miejsca no i rozdzielczość max 1366x768 a na tv poleciałoby wfull hd.
    Na chwilę obecną zakup monitora odpada ,więc jet to takie "wyjście awaryjne"
    Czy w tej sytuacji będzie to lepsze rozwiązanie od pracy (wyświetlania) na laptopie?

  2. #2

    Domyślnie

    Pod względem wielkości i rozdzielczości - może, ale do obróbki na pewno nie.
    Po pierwsze telewizor całkiem inaczej (i często z dużą dozą dowolności) interpretuje kolory, po drugie czytanie tekstu wyświetlonego na telewizorze to katorga, po trzecie praca przy telewizorze 42 cali z bliska (bo przecież nie będziesz z kanapy zdjęć obrabiał) to morderstwo straszliwe, po godzinie oczy będą Ci świeciły w ciemności...

    Edit: A wiem to wszystko, bo kiedyś próbowałem...

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli jest to zwykły telewizor - zapomnij. Jak wspomniał RobertMiernik, kolory na telewizorach to zupełna loteria, nie mówiąc już o kontraście.
    No chyba, że masz profesjonalną plazmę, czy LCD, które są kalibrowane i utrzymują poziom obrazu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    w sumie racja.......podejrzewam,że monitorem ok 24 cali za 400-500 zł nie polepszę sobie...
    Tv to lcd samsung lcd fullhd
    Ostatnio edytowane przez andrewpl ; 30-08-2013 o 14:48

  5. #5

    Domyślnie

    Też mam samsunga, kolorki fajne do filmów ale do zdjęć z deka przesaturowane, do tego napisy zwykłe komputerowe są nieziemsko trudne do oczytania na telewizorze, po 30-40 min oczy dostają pierdzielca.

  6. #6
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    andrewpl, na dobrze ustawionym telewizorze wysokiej klasy z matrycą IPS albo VA, będzie się lepiej poprawiać fotki, niż na byle jakim laptopie i nie ma co gadać, że jest inaczej.

    Także, jeśli to jest samsung z wyższej półki i jest odpowiednio "skalibrowany", to możesz i to z powodzeniem.
    Medice, cura te ipsum.

  7. #7

    Domyślnie

    Pewnie, że jest skalibrowany, przecież każdy kalibruje telewizor po zakupie, oj ludzie, ludzie...

  8. #8
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Pewnie, że jest skalibrowany, przecież każdy kalibruje telewizor po zakupie, oj ludzie, ludzie...
    Czytaj teksty dokładnie, a nie według swoich wyobrażeń.

    Dobry telewizor będzie się nadawał lepiej do fotek, niż byle jaki laptop, który ma gorsze możliwości regulacyjne, a często również o niebo gorszą matrycę, niż tv.
    Medice, cura te ipsum.

  9. #9

    Domyślnie

    Korzystam z 37" TV LCD Samsunga z podświetlaniem LED jako codziennego monitora; Tymczasem podłączam do niego laptopa, ale za chwilkę planuję podłączyć nową stacjonarkę.

    Co jest fajne: rozdzielczość FulHD w odległości ok. 80cm świetnie sprawdza mi się i w surfowaniu, jak i w pracy w Lightroom czy Photoshop. Kolory niestety nie są idealne, w moim TV zdjąłem trochę czerwonego, ale z pewnością daleko mu do przyzwoitości. Chciałbym go jakoś skalibrować, być może za jakiś czas.

    Co nie jest fajne: ani mój laptop Dell, ani laptop żony (Samsung) nie wyświetla prawidłowo obrazu przez kabel HDMI; Obraz jest rozciągnięty, większy niż ekran TV, fonty wyglądają fatalnie i wszystko jest maksymalnie rozjaśnione. Nie potrafię tego ogarnąć, choć spędziłem przy tym już dwa czy trzy popołudnia.

    W tej chwili podłączam się 9pinowym, niebieskim, klasycznym kablem monitorowym. Nie przenosi dźwięku, nie wygląda tak profi, ale za to obraz na TV jest idealny, dokładnie tak jak na ekranie laptopów (zarówno w przypadku jednego i drugiego). Być może jest to wina kabla HDMI - kupiłem jeden z najdroższych jakie były w MM, dałem stówkę bez paru groszy, bo wcześnie czytałem, że te tańsze potrafią sprawiać kłopoty. Teraz wygląda na to, że to mój TV ma jakiś problem. Być może, odechciało mi się wnikać.
    Trochę bloguję.

  10. #10
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Bielack, a można wiedzieć, który to konkretnie model?
    Medice, cura te ipsum.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •