Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie D7100 albo D700 albo C5dmk2

    Obecnie posiadany Canon 50D + C17-55 2.8 i sigma 85
    Wcześniej posiadany Canon 5dmk2 - który miał wypadek

    Nie ukrywam że miałem coraz bardziej podoba mi się D7100 dlatego zastanawiam się nad zakupieniem tego fajnego body

    Przeznaczenie to, głównie portret, zdjęcia mody. Wiem że każdy do tego doradzi FF - ale zaznaczam że podczas takich zdjęć robię zaawansowany " profesjonalny " retusz także często trudno odróżnić czy zdjęcie było robione FF czy Cropem. Hobbystycznie i czasami komercyjnie

    Ostatnio często fotografia ślubna, szczerze mówiąc coraz częściej i więcej zleceni, coraz bardziej komercyjnie. Potrzebuje lepszego używalnego high-iso ( wystarczy 1600/3200 )


    nie ukrywam że matryca w 50D zaczyna mnie nudzić i przyszedł czas żeby w końcu ją wymienić na coś lepszego. Dlatego zastanawiam się czy między cropami jest taki wielki przeskok że warto wymieniać aparat z cropa na cropa, np. takiego 50D na takiego D7100 - chodzi głównie o obrazek, szum na wyższych czułościach itp.

    Ergonomia to dla mnie nie problem, bo nie jeden raz miałem w rękach N - wcześniej 10minut grzebania i później robiłem już zdjęcia na studniówce - d700 dostałem od innego fotografa, on Canona 5dmk2 taka mała podmianka

    Zamierzałem zakupić 5dm2 i nie mam nic do 5dmk2 bo to świetny aparat. Ale w końcu chcę zacząć używać bocznych krzyżowych, nigdy nie narzekałem na środkowy punkt AF - ale tak jak już pisałem, biegając z N D700 zacząłem używać bocznych punktów AF i dopiero wtedy stwierdziłem że tego mi brakuje, i że jest bardzo wygodne.

    ( kwota do przeznaczenia po wyprzedaniu sprzętu to 8.000zł )
    Widzę że teraz cena D7100 spadła do 4100zł , do używanego 5dmk2 musiałbym dopłacić 1000zł ( 5000zł )
    kupując D7100 (4100zł) dorzuciłbym do niego Sigme 18-35 (3200zł) 1.8 i później jakąś jasną AF-S 50 1.8 albo 85 ( mam dobre body i ciekawy zestaw szkieł )

    pomyślałem też
    o używanym Nikonie D700 (4500zł) plus ewentualnie uż. Nikkor 24-70 (4500zł <- tutaj musiałbym dołożyć i zostałbym tylko z 1szkłem a dużo później do zestawu mógłbym dorzucić jakaś 85

    albo uż D700 (4500zł) + N AF-S 50 1.8 (900zł) + AF-S 85 1.8 ( 1800zł )
    i zostaje mi po zaokrągleniu wolny 1000zł na jakiś szerszy obiektyw, żeby uzupełnić dół - tylko nie wiem co, w tej kwestii możecie doradzić - to nie musi być szkło wybitnie drogie. Bo pewnie i tak z biegiem czasu zakupiłbym coś lepszego


    Co do Canona to myślałem tak:
    Canon 5dmk2 (5000zł) + Canon 28mm 1.8 (1900zł) ale tutaj musiałbym dorzucić z 2000zł z własnej kieszeni, którego obecnie nie mam, bo zostanie mi Sigma 85 1.4


    Co myślicie ? Idzie zwariować od tego, prawda ?

  2. #2

    Domyślnie

    To może pomyśl jeszcze nad EOS 70D - AF ma z 7D, więc 19 punktów krzyżowych, więc nie tylko te na środku, ale również i skraje są krzyżowe. Używalne ISO ponoć (bo na razie tylko test na dpreview) podobne do D7100. A masz już szkła pod C.
    Dodatkowo znana Ci ergonomia, więc nie trzeba będzie się przestawiać, szczególnie, że ta ergonomia w D7100 mogłaby być lepsza (zmiana ISO trochę niewygodna przy trybie manualnym).

    A co do Sigmy 18-35/1.8 - do Nikona jeszcze nie ma. Na świecie ma się pojawić na początku września. W Polsce (jak mi powiedzieli w Sigmie) można się spodziewać koniec września / początek października.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    To może pomyśl jeszcze nad EOS 70D - AF ma z 7D, więc 19 punktów krzyżowych, więc nie tylko te na środku, ale również i skraje są krzyżowe. Używalne ISO ponoć (bo na razie tylko test na dpreview) podobne do D7100. A masz już szkła pod C.
    Dodatkowo znana Ci ergonomia, więc nie trzeba będzie się przestawiać, szczególnie, że ta ergonomia w D7100 mogłaby być lepsza (zmiana ISO trochę niewygodna przy trybie manualnym).

    A co do Sigmy 18-35/1.8 - do Nikona jeszcze nie ma. Na świecie ma się pojawić na początku września. W Polsce (jak mi powiedzieli w Sigmie) można się spodziewać koniec września / początek października.
    Jeśli mowa o cropach, też o tym myślałem, ale mam wrażenie że oni tą lustrzankę robią bardziej pod filmowanie, niż do robienia zdjęć. Kampania reklamowa ciśnie bardzo na nowe możliwości lustrzanki AF;u z poziomu LCD - głównie podczas nagrywania . Zależy mi też na dobrym DR przy wyższych szumach, a tutaj Nikon D7100 jest sprawdzony i z tego co wiem bardzo sobie dobrze radzi. Z Canonem jeszcze nic nie wiadomo.

    Sigma sigmą, koniec września to nie tak daleko Gdybym miał wymieniać sprzęt to właśnie w tym akurat terminie


    Zastanawia mnie jedno, w D700 najniższe iso to 200 - czy podczas używania, przeszkadza to bardzo w jakiś kwestiach ? Czy użytkownicy D700 czują brak iso 100?
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 21-08-2013 o 11:46

  4. #4

    Domyślnie

    kiedys sie zamieniłem (N/C ) ale juz nigdy wiecej .
    co z tego ze 70 ma bebechy 7D gdy rozpiętośc tonalna gorsza jak w 1000D a o skąpym menu juz nie wspomne =P

    ale to tylko moje zdanie i nikt niczym go nie zmieni

  5. #5

    Domyślnie

    Porównanie obrazka 70D z D7100: <<klik>>

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Zamierzałem zakupić 5dm2 i nie mam nic do 5dmk2 bo to świetny aparat. Ale w końcu chcę zacząć używać bocznych krzyżowych, nigdy nie narzekałem na środkowy punkt AF - ale tak jak już pisałem, biegając z N D700 zacząłem używać bocznych punktów AF i dopiero wtedy stwierdziłem że tego mi brakuje, i że jest bardzo wygodne.
    W Nikonie boczne punkty nie są krzyżowe.
    Tylko trzy pionowe, środkowe rzędy.
    Z FF tylko Canon 5DIII ma większość punktów krzyżowych.

  7. #7

    Domyślnie

    ...()
    A co do Sigmy 18-35/1.8 - do Nikona jeszcze nie ma. Na świecie ma się pojawić na początku września. W Polsce (jak mi powiedzieli w Sigmie) można się spodziewać koniec września / początek października.
    Zaciekawiony szkiełkiem sprawdziłem i w popularnej wyszukiwarce pokazało mi 3 sklepy, w których jest ponoć dostępna w cenie od 3499.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2012
    Miasto
    Miejscowość
    Posty
    203

    Domyślnie

    Preorder? Nawet w sklepie sigmy jest niedostępny...

  9. #9

    Domyślnie

    Kurcze, nie mam pojęcia... A sklep Sigmy może nei zaktualizował strony ....
    Do tej pory czekałem na Tokinę 16-28 2.8 pro FX, ale teraz to już mam zagwostkę z Sigmą 18-35 1.8. Tokina nieco tańsza, ale Sigma jaśniejsza... Chyba będę musiał się poradzić kogoś mądrzejszego

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •