Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Nocne niebo

  1. #1

    Domyślnie Nocne niebo

    Witam

    Wczoraj chciałem porobić perseidy, niestety warunki pogodowe nie były sprzyjające.
    Największy problem miałem z obróbką tych zdjęć - idę w dobrym kierunku ? czy byście coś zmienili?

    Czas naświetlania 30sek.
    Czy do ustawienia BULB potrzebny jest pilot/wężyk spustowy? ( Nikon D5100) Bo niestety po naciśnięciu spustu migawki normalnie pstryknął zdjęcie.

    1.

    2.

    3.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymon44 Zobacz posta
    czy byście coś zmienili?
    kolorystykę na dwójce - choć zdaję sobie sprawę, że u nas w okolicach miast niebo ma sodowy kolor
    Völkchlor

  3. #3

    Domyślnie

    Do poprawy jest balans bieli na 1 i 2. Do tego usunąć szum na 1, bo jest on zbyt wyraźny.
    Co jeszcze - może tak trzeba by trochę przesłonę przymknąć, albo poprawnie ustawić ostrość, jak robisz zdjęcia i ziemi i nieba, bo albo jedno, albo drugie będzie nieostre.

    Co do BULBa - to zawsze działał on tak samo - tak długo jak trzymasz spust. Z wężykiem jest identycznie - aby móc robić długie czasy trzeba trzymać wciśnięty guzik.
    Jedynie z pilotem IR jest tak, że rozpoczynasz i kończysz naciśnięciem guzika.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Proponuję poczytać KLIK
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za rady
    Mam teraz nad czym pracować i co czytać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •