Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: szumy

  1. #11

    Domyślnie

    To w końcu pokażesz to zaszumione zdjęcie, czy dalej będziesz marudził ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fotoenergy Zobacz posta
    kolego sokolnik !!! nie siedze tutaj po to by czytac Twoje slabe teksty. Prosilem o pomoc a Ty jak nie jestes zainteresowany to poloz sie wygodnie i pobaw sie czym kolwiek. A swoje beznadziejne komentarze zachowaj dla siebie.I zacznij czytac ze zrozumieniem napisalem wyraznie ze jestem poczatkujacy. A dlaczego mam taki korpus a nie inny to juz moja sprawa.
    jak jesteś początkującym to zacznij od korpusu dla początkujących.

    Oczywiście wyjdę na tego co zazdrości sprzętu. Niczego nie zazdroszczę - gdybym chciał mieć D4 to bym je miał. Dziwie się jak ktoś kupuje sprzęt za 20 tyś PLN, jest początkującym itp itd,
    dlatego pisałem, że jestem świadomy że każdy kto ma $$$ może sobie kupić co chce i innym nic do tego. Uważam że cała sytuacja jest lekko mówiąc śmieszna. Stać Cie na PRO body, idź na pro kurs foto - ot cała moja rada.

    a zdjęcia dalej nie ma

    po co się denerwujesz Fotoenergy? Może body z niższej półki nie sprawiałoby tyle problemów ? Pamiętajcie że to dział - CAFE
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 12-08-2013 o 22:02
    Z8 | S 24 1.4 ART | 35+50+135 1.8 S | FTZ II | SB700
    Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II

  3. #13

    Domyślnie

    Oto zdjęcie kolegi, które za moim pośrednictwem zamieszcza do analizy.

    A tutaj NEF
    https://www.dropbox.com/s/vif71t8e7yol7fg/_DSC3244.NEF

    Co do zdjęcia - ja tu żadnego niepokojącego szumu nie widzę. Po prostu kiepskie zdjęcie.
    "Gdy jestem głodny, otwieram lodówkę, nie odmawiam, gdy proszą na wódkę"

  4. #14

    Domyślnie

    70mm f/4,5 ISO 2000 czas 1/60. Trochę za długi czas. I chyba niedoświetlone.
    czyli wracamy do kursu foto
    Z8 | S 24 1.4 ART | 35+50+135 1.8 S | FTZ II | SB700
    Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II

  5. #15

    Domyślnie

    A gdzie na tym zdjęciu, te straszne szumu ??
    Nie wspominając już, że to ISO 2000...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #16

    Domyślnie

    panowie wziolem takie dla przykladu. Chodzilo mi o wasza ocene szumu a nie ogolnie jakosci. Dziekuje za te uwagi.

  7. #17

    Domyślnie

    Zaznacz czerwonym kółeczkiem gdzie Ty widzisz szum. Ja tu żadnego szumu nie widzę. No chyba że masz na myśli szum gazu w butelce coli.
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  8. #18

    Domyślnie

    Dla mnie zabrakło błysku ale szumu nie widzę.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    70mm f/4,5 ISO 2000 czas 1/60. Trochę za długi czas. I chyba niedoświetlone.
    czyli wracamy do kursu foto
    Ty wracasz. Niedoświetlone i za długi czas? Jeśli skrócisz czas, to w jaki cudowny sposób zdjęcie będzie bardziej doświetlone? Oświeć nas, Bwana Kubwa.
    Krzysztof Paszkiewicz

  10. #20

    Domyślnie

    naprawdę nie chce mi się takich podstaw tłumaczyć. Ja bym zwiększył iso, użył okolice f/3 skrócił czas lekko i jeśli dalej było by za ciemne to podczas obróbki rozjasnił. A tak na zdjęciu stół ostry a chłopak nie za bardzo. Pewnie dlatego że nie siedział Jak posąg tylko się ruszał.
    Z8 | S 24 1.4 ART | 35+50+135 1.8 S | FTZ II | SB700
    Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •