To w końcu pokażesz to zaszumione zdjęcie, czy dalej będziesz marudził ??
Szukaj
To w końcu pokażesz to zaszumione zdjęcie, czy dalej będziesz marudził ??
Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
Nikon D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1
jak jesteś początkującym to zacznij od korpusu dla początkujących.
Oczywiście wyjdę na tego co zazdrości sprzętu. Niczego nie zazdroszczę - gdybym chciał mieć D4 to bym je miał. Dziwie się jak ktoś kupuje sprzęt za 20 tyś PLN, jest początkującym itp itd,
dlatego pisałem, że jestem świadomy że każdy kto ma $$$ może sobie kupić co chce i innym nic do tego. Uważam że cała sytuacja jest lekko mówiąc śmieszna. Stać Cie na PRO body, idź na pro kurs foto - ot cała moja rada.
a zdjęcia dalej nie ma![]()
po co się denerwujesz Fotoenergy? Może body z niższej półki nie sprawiałoby tyle problemów ?Pamiętajcie że to dział - CAFE
Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 12-08-2013 o 22:02
Z8 | S 24 1.4 ART | 35+50+135 1.8 S | FTZ II | SB700
Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II
Oto zdjęcie kolegi, które za moim pośrednictwemzamieszcza do analizy.
A tutaj NEF
https://www.dropbox.com/s/vif71t8e7yol7fg/_DSC3244.NEF
Co do zdjęcia - ja tu żadnego niepokojącego szumu nie widzę. Po prostu kiepskie zdjęcie.
"Gdy jestem głodny, otwieram lodówkę, nie odmawiam, gdy proszą na wódkę"
70mm f/4,5 ISO 2000 czas 1/60. Trochę za długi czas. I chyba niedoświetlone.
czyli wracamy do kursu foto![]()
Z8 | S 24 1.4 ART | 35+50+135 1.8 S | FTZ II | SB700
Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II
A gdzie na tym zdjęciu, te straszne szumu ??
Nie wspominając już, że to ISO 2000...
Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
Nikon D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1
panowie wziolem takie dla przykladu. Chodzilo mi o wasza ocene szumu a nie ogolnie jakosci. Dziekuje za te uwagi.
Zaznacz czerwonym kółeczkiem gdzie Ty widzisz szum. Ja tu żadnego szumu nie widzę. No chyba że masz na myśli szum gazu w butelce coli.
How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
!BLOG
naprawdę nie chce mi się takich podstaw tłumaczyć. Ja bym zwiększył iso, użył okolice f/3 skrócił czas lekko i jeśli dalej było by za ciemne to podczas obróbki rozjasnił. A tak na zdjęciu stół ostry a chłopak nie za bardzo. Pewnie dlatego że nie siedział Jak posąg tylko się ruszał.
Z8 | S 24 1.4 ART | 35+50+135 1.8 S | FTZ II | SB700
Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II
Skontaktuj się z nami