Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Nikon D5100 a robienie zdjęć z lampą w trybie auto

    Witam,

    Mam pytanie czy można jakoś nauczyć "zielony tryb" do robienia zdjęć z lampą na niskim ISO.

    W Nikonie D5100, jak daję trym automat, jest już dosyć ciemno ale na pewno nie jest to zmrok, odleglosc obiektów fotografowanych nie jest duża, to jak na tym trybie mam ustawione i zrobie zdjęcie to praktycznie każde zdjęcie ma ISO 3200.

    Można jakoś nauczyć tego automata aby np dał 2-4 dłuższy czas naświetlania zamiast tak podbijać ISO ?

    pytam ponieważ robiłem zdjęcia z lampą na automacie i są strasznie zaszumione.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie mozna w trybie auto ustawic ISO recznie? Jesli nie przejd na tryb P, to takie manualne auto
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2012
    Miasto
    Horní Slezsko
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pecet0 Zobacz posta
    Witam,

    Mam pytanie czy można jakoś nauczyć "zielony tryb" do robienia zdjęć z lampą na niskim ISO.

    W Nikonie D5100, jak daję trym automat, jest już dosyć ciemno ale na pewno nie jest to zmrok, odleglosc obiektów fotografowanych nie jest duża, to jak na tym trybie mam ustawione i zrobie zdjęcie to praktycznie każde zdjęcie ma ISO 3200.

    Można jakoś nauczyć tego automata aby np dał 2-4 dłuższy czas naświetlania zamiast tak podbijać ISO ?

    pytam ponieważ robiłem zdjęcia z lampą na automacie i są strasznie zaszumione.
    Nie można.
    To kółeczko prócz zielonego ma jeszcze sporo do zaoferowania. Warto poeksperymentować.

  4. #4

    Domyślnie

    W żadnym z trybów tego nie ustawisz. Różne modele aparatów mają jedynie różne algorytmy, kiedy podbijają czas, a kiedy iso.
    "Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotykasz ich na każdym kroku."

  5. #5

    Domyślnie

    Sprawdz czy w Auto masz mozliwosc zmienienia nastepujacych rzeczy:
    - wylaczenie auto-iso
    - obnizenie najdluzszego czasu migawki dla lampy (domyslnie 1/60 sek)

    Jezeli tryb Auto nie pozwala na jakiekolwiek manualne poprawki (nie wiem i nie moge sprawdzic) to wtedy polecam to, co zostalo napisane wczesniej - przelacz aparat na tryb P - wartosci ekspozycji bedziesz miec dobierane automatycznie, lampa w TTL a auto-iso i najdluzszy czas naswietlania przy uzyciu lampy mozesz sobie dowolnie zmienic.

    Poczytaj tez na spokojnie instrukcje obslugi aparatu - tak bez pospiechu, ze zrozumieniem i z aparatem w drugiej rece. Mysle, ze duzo spraw Ci sie rozjasni.

    Powodzenia

    PS D800 nie ma trybu auto

  6. #6

    Domyślnie

    Sprawdz czy w Auto masz mozliwosc zmienienia nastepujacych rzeczy:
    - wylaczenie auto-iso
    - obnizenie najdluzszego czasu migawki dla lampy (domyslnie 1/60 sek)
    Nie ma takiej możliwości. W D5100 nie można zmienić tych parametrów w trybie zielonym. Można jedynie włączyć tryb P (też AUTO) i tam to zmienić.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •