Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie zestaw lamp - plener

    Witajcie,
    sprawa wygląda tak: zaczynam fotografować ze sztucznym oświetleniem, trochę prób w studio mam ze sobą( tyle że studio nie należało do mnie) nadeszła pora na kupno własnego sprzętu, który można będzie przenieść w plener (oczywiście funkcję domowego studia również ma sprzęt ten spełniać). Z rozeznania do tej pory potrzebuję: 3 lampy( nie do końca mam pewność jaką mają moc posiadać), do nich jakieś statywy, myślę też o zasilaniu ich w plenerze - czyli generator, do tego jakieś modyfikatory światła, ale to jakby traktuję puki co na marginesie,
    w związku z tym bardzo proszę o pomoc, nie mam dużego doświadczenia w świecie lamp to dopiero początki,zupełnie nie wiem gdzie szukać, jeśli chodzi o sklepy to wolałbym pojechać po zakupy osobiście w grę wchodzi Warszawa, Kraków, Łódź, Kielce, jest jakiś sklep, który polecacie na takie zakupy, aby asortyment był na miejscu?
    Bardzo proszę o propozycje, co polecacie w cenie mniej więcej.. do 3 tys, chciałbym, aby służyło to przez parę dobrych lat,

  2. #2

    Domyślnie

    jesteś przekonany, że potrzebujesz trzech lamp w plener czy tak tylko piszesz?
    mz, jedna wystarczy.
    || 5D + 85 1.8 || R+600 + YN622C ||
    Zapraszam - https://www.facebook.com/photo.kf

  3. #3

    Domyślnie

    myślałem o domowym studio
    główne, kontra, tło - pozwala rozwinąć skrzydła
    a w plener, sam nie wiem może dwie wystarczą, może jedna, a masz jakąś propozycję w zanadrzu ?
    może faktycznie przesadziłem, jednak dwie to muszą być

  4. #4

    Domyślnie

    Jak musi działać w plenerze i w domu, to są cztery możliwości:
    1) zwykłe lampy studyjne, do nich zasilacz akumulatorowy dający "gniazdko bez ściany" (z możliwością podłączenia praktycznie wszystkiego na 240V)
    2) lampy studyjne z dedykowanym zasilaczem (w domu - do gniazdka, w plenerze - zasilacz)
    3) generator akumulatorowy + głowice (błyskasz tylko z akumulatora, niezależnie czy w domu czy w plenerze)
    4) zwykłe lampy "reporterskie" (przyklejone wątki omawiają temat dość szeroko)

    1 - lampy mogą być tanie, praktycznie dowolne studyjne, niestety zasilacz jest dość drogi - 1800-2400zł; zasilacz ma normalne gniazdko (lub dwa, trzy), włączasz - i działasz jak w domu
    2 - Quantuum Dual Power 300Ws, 600Ws, Powerlux VTx00P (x - 2,3,4, oznacza moc lamp)
    3 - np. Jinbei Discovery 600 lub 1200 (moc Ws), można podłączyć dwie głowice, także głowicę ringflash
    4 - wszystko co umożliwia regulację mocy błysku i da się wyzwolić ze stopki, od wiekowych Vivitar 285, przez Yongnuo 460II, 560 III, do sb28 i sb910 (łącznie z pośrednimi modelami)
    Studyjne są najwygodniejsze jeśli chodzi o modelowanie światła, ale jak kilka razy samodzielnie zaniesiesz do samochodu, wypakujesz i spakujesz po sesji komplet 3 lamp, możesz zmienić zdanie na temat wygody użytkowania
    Reporterskie i strobing-małe, lekkie, ale dość słabe i z innymi możliwościami kształtowania światła.
    Pomiędzy nimi są generatory, ale cenowo są najdroższe.

  5. #5

    Domyślnie

    @Grim, podczas sesji w plenerze chcesz fotografować w cieniu czy w słońcu? Jaką fotografią się zajmujesz?

  6. #6

    Domyślnie

    r_m - raczej skłaniałbym się do drugiej opcji,
    Quantuum Lampa R+Dual Power 300Ws - podoba mi się, tylko nie wiem czy przy kupnie takiej lampy z zasilaczem jeśli będę chciał podłączyć drugą taką samą lampę ona musi mieć oddzielny zasilacz? czy można podłączyć do tego który jest w zestawie pierwszej?
    Powerlux VT-300 kusi przystępniejszą ceną- tylko do tego musiałbym wybrać jakiś zasilacz oddzielnie, nie za bardzo wiem jaki

    Ornat Bros - chcę fotografować zarówno w cieniu jak i słońcu, jak i pod słońce z szarym filtrem, nie wiem czy taka moc 300setka wystarczy do takiej konfiguracji pod słońce plus szare filtry?

    potrzebuję porządnych studyjnych lamp interesuje mnie organizacja (wreszcie) prawdziwych sesji, pomysłów jakie mam w głowie nie o konkretny typ fotografii chodzi
    jest masa rzeczy o których jeszcze nie wiem jeśli chodzi o błyskanie więc z góry przepraszam za to jeśli jakieś pytania wydadzą się głupie

  7. #7

    Domyślnie

    @Grim, pytaj o co chcesz, od tego jest forum. Dlaczego zdecydowałeś się na szare filtry? Jeśli chcesz fotografować w słońcu to musisz mieć mocne lampy. 300 Ws wraz ze standardowym garnkiem da radę w pełnym słońcu ale po założeniu modyfikatora typu okta 120 cm lub jakiś duży soft to ta moc po prostu spadnie dramatycznie. Na Twoim miejscu kupiłbym jedną mocną lampę 800-1200 Ws i 1 lub 2 lampy 300 Ws. Do tego zasilacz plenerowy i masz komplet. Ale 3000 zl to będzie za mało na całość. Jeszcze jakieś wyzwalacze radiowe przydały by się.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grim Zobacz posta
    r_m - raczej skłaniałbym się do drugiej opcji,
    Quantuum Lampa R+Dual Power 300Ws - podoba mi się, tylko nie wiem czy przy kupnie takiej lampy z zasilaczem jeśli będę chciał podłączyć drugą taką samą lampę ona musi mieć oddzielny zasilacz? czy można podłączyć do tego który jest w zestawie pierwszej?
    Zasilacz jest tylko do jednej lampy, i to tylko do Dual Power
    Cytat Zamieszczone przez Grim Zobacz posta
    Powerlux VT-300 kusi przystępniejszą ceną- tylko do tego musiałbym wybrać jakiś zasilacz oddzielnie, nie za bardzo wiem jaki
    Kluczowa jest litera "P" w typie lampy, to zestaw jak Quantuum DP - lampa sieciowa + dedykowany zasilacz na jedną lampę.
    Cytat Zamieszczone przez Grim Zobacz posta
    Ornat Bros - chcę fotografować zarówno w cieniu jak i słońcu, jak i pod słońce z szarym filtrem, nie wiem czy taka moc 300setka wystarczy do takiej konfiguracji pod słońce plus szare filtry?
    Ten kolega dobrze radzi, jedna naprawdę mocna, zasilacz "uniwersalny", druga-trzecia słabsze. Niestety, koszty. Zasilacz to 2000, mocna lampa ok. 1000 i nie masz statywu, nasadek, wyzwalania radiowego.
    Może na początek jakiś kompromis?
    Zasilacz uniwersalny, "słabe" lampy z nasadkami, wyzwalacz radiowy z dodatkowym odbiornikiem (w pełnym słońcu nie licz na fotocelę) - ale musiałbyś "naciągnąć" budżet.
    Trudno mi powiedzieć, jak by się sprawdziło mieszanie lamp różnych typów i producentów (możliwe różnice temp.barwowej światła), ale może Ci wystarczą dwie małe i lekkie Powerlux VT (zwykłe), a potem dokupienie jakiejś 1000Ws niestety innej serii/innego producenta. Wtedy cena lamp byłaby przystępna, i może od razu miałbyś cały zestaw.

    Aha, "potrzebuję porządnych studyjnych lamp" - ceny porządnych są tez "porządne", za 3000 kupisz ze dwie, ale bez opcji plenerowej.

  9. #9

    Domyślnie

    Ornat Bros -szare filtry w celu zyskania małej Go na przykład gdy fotografuję pod słońce,
    kurcze zastanowiłem się troszkę, przemyślałem Wasze rady i myślę, że zrobię tak: mam sb910 - jako najsłabsza do studia będzie dopalać na przykład tło, kupuję jak radzicie dwie lampy - będzie kompromis, puki co
    2x http://www.cyfrowe.pl/wyposazenie-st...ux-vt-400.html (400setka jest niewiele droższa więc chyba dołożę i wezmę ją)
    plus http://www.cyfrowe.pl/wyposazenie-st...wy-2400ws.html (jest też zasilacz tańszy i słabszy http://www.cyfrowe.pl/wyposazenie-st...wy-1200ws.html który lepiej wybrać do tego zestawu Waszym zdaniem? )
    lampy są bez niczego więc do tego 2x statyw, 1xgarnek, 1x softbox

    co myślicie?
    mam też pytanie, w opisie lampy jest: "Zestaw zawiera: lampa" czy to znaczy, że wszelkie kable muszę dokupić?
    jeśli chodzi o radio to jakiś czas temu kupiłem: hahnel combi TF dla nikona i mam tam nadajnik i jeden odbiornik, czy muszę dokupić drugi odbiornik pod drugą lampę? czy można ją wyzwolić na przykład za pomocą błysku pierwszej?
    o czymś zapomniałem ?

  10. #10

    Domyślnie

    ja wiem, że to co napiszę teraz to burzy zupełnie koncepcję poprzedniego postu, ale skoro ograniczę się do dwóch lamp w plenerze to chyba lepiej kupić najzwyczajniej
    2x http://www.fotoplus.pl/oswietlenie-b...l-Power-300-Ws wychodzi 2k(bez dodatków) i te lampy są chyba lepsze niż Powerlux za które dam z generatorem 3k ( generator ma tylko dwa gniazdka więc więcej lamp i tak bym nie podłączył) i przy quantum nie mam problemu z kablami na planie, kurde nie wiem już nic

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •