Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie filtry do architeltury

    Pytanie kieruję głównie do osób robiących zdjęcia architektury. Czy używacie jakiś filtrów, dzięki którym można robić zdjęcia przy mocnym słońcu, gdzie różnica w uliczkach miejskich a niebem jest dość znaczna (światła/cienie) i niebo się przepala.
    Wybieram się na wakacyjne "łowy" po miasteczkach Europy i chciałem zrobić trochę zdjęć.
    Zastanawiam się jakie jeśli w ogóle można zastosować filtry.
    D700, N70-200/2.8, N50/1.4, N85/1.8, N35/2.0, SB800,

  2. #2

    Domyślnie

    filtry z fotoszopa chyba jedynie

    ew., od biedy połówkowy, ale to wyjdzie na jasnych budynkach. jeszcze na filmie bw. by mozna pokombinowac, ale na cyfrze srednio. polecam po prostu probować jednak nie focić w największą patelnię. ew. ze statywu jakiś bracketing czy cuś..

    a na przepalające się niebo to słonce za plecami, choć nie zawsze się da, wiadomo.
    Völkchlor

  3. #3

    Domyślnie

    Filtr polaryzacyjny polecam do takich zastosowań .

  4. #4

    Domyślnie

    Nie robimy w mocnym słońcu. Jedyne rozwiązanie na dużą rozpiętość tonalną w takim wypadku to statyw, kilka ekspozycji i hdr
    | FB | BLOG |

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    Filtr polaryzacyjny polecam do takich zastosowań .
    I w czym pomoże filtr polaryzacyjny ?

  6. #6

    Domyślnie

    Wzmocni kolorystykę zdjęć wypraną ostrym słońcem S4INT
    filtr używam w architekturze bo pozwala prześwietlić szyby i wniknąć w kawiarnie czy sklepy ,
    pewnie nie jest to typowy do architektury ulepszacz ale warto mieć filtr polaryzacyjny w torbie .

  7. #7

    Domyślnie

    Można zastosować ND400 ,miasto trochę "opustoszeje",efekt rozmycia ruchu, też będzie ciekawą propozycją .Polaryzacyjny jak najbardziej ,wyeliminuje odbicia w szybach.

  8. #8

    Domyślnie

    A co ND400 i polar pomogą na wyjarane niebo?
    | FB | BLOG |

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ~lxs Zobacz posta
    A co ND400 i polar pomogą na wyjarane niebo?
    Na to lekarstwa nie ma ...
    trzeba tak kadrować aparatem by unikać przepału nieba lub filtr połówkowy szary założyć na obiektyw ,
    mam połówkowy i polaryzacyjny i zamiennie stosuję a czy zda to egzamin trudno ocenić < lepiej jednak mieć oba

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ~lxs Zobacz posta
    A co ND400 i polar pomogą na wyjarane niebo?
    Sorry,coś mi się wbiło, że chodzi o filtry , które można zastosować w architekturze.Faktycznie mój post mija się zupełnie z celem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •