Wyjąłem kartę z aparatu, przegrałem w pracy zdjęcie i po ponownym włożeniu karty do aparatu pokazuje, że jest niesformatowana (w czytniku przy kompie to samo). Czy znacie jakąś metodę na odzyskanie zdjęć z takiej karty?
Szukaj
Wyjąłem kartę z aparatu, przegrałem w pracy zdjęcie i po ponownym włożeniu karty do aparatu pokazuje, że jest niesformatowana (w czytniku przy kompie to samo). Czy znacie jakąś metodę na odzyskanie zdjęć z takiej karty?
Wypijmy za blendy...
Standardowy objaw uszkodzonej karty ,
jak były tam zdjęcia to przepadły bo z tego co wiem nawet spece mają problem z odzyskiem zdjęć ,
czytnik uszkodził kartę lub sama od siebie padła .
Karta nie musi być uszkodzona.
Taki objaw bardzo często jest, jak czytnik nie potrafi dobrze zarządzać zasilaniem karty i wyjmie się kartę podczas operacji na niej.
Co do odzyskania danych - jest wiele programów, które to robią - pod warunkiem, że nie próbowałeś nic na tą kartę zapisywać.
Niestety większość tych programów jest płatna.
Ja aktualnie pamiętam 2 programy, które odzyskują dane w takich przypadkach:
GetDataBack FAT
Active File Recovery
Nie pamiętam którym, ale jednym z nich w wersji demo/trial odzyskałem zdjęcia, gdy tablet posypał system plików na mojej karcie.
Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
Nikon D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1
GetDataBack walczy, widać pliki, zobaczymy co się uda ocalić.
Wypijmy za blendy...
Active File Recovery sobie poradził, dzięki GonzoG, jak będziesz w Lublinie to zapraszam na piwko![]()
Wypijmy za blendy...
Skontaktuj się z nami