Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    J1
    Gość

    Domyślnie To nie powinno było się zdarzyć...


  2. #2

    Domyślnie

    Mógłbyś przybliżyć temat?
    || D610, D750 + Nikkor 35mm f/1.8, Nikkor 85mm f/1.8, SIGMA 20mm f/1.4, Nikkor AF-S 24-120 mm f/4G ED VR || Sony NEX + ZEISS Sonnar T* E 24 mm F1,8 ZA ||

  3. #3

    Domyślnie

    No tak ... A świstak siedzi i zawija w sreberka W sumie dobre foto.
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  4. #4

    Domyślnie

    Musiałem się dobrze przypatrzyć, żeby zrozumieć, o czym mówi zdjecie. Pomysł może i ciekawy, ale - moim zdaniem - rower zbyt dominuje i odwraca uwagę. Na początku zacząłem się przyglądać jemu, tej parze z tyłu i nadchodzącej z głębi postaci, próbując to jakoś dopasować do tytułu. A dopiero gdy się to nie udało, popatrzyłem na siedzącego. I też nic nie wymyśliłem,. Dopiero przysunięcie nosa do fotki pozwoliło rozpoznać stojące znicze i obraz nabrał trochę więcej sensu. Wydaje mi się, że była okazja na ciekawe zdjęcie, ale nie do końca wyszło.

  5. #5

    Domyślnie

    Też mam wrażenie, że najpierw trzeba być bardzo dobrze poinformowanym "w temacie", którego dotyczy zdjęcie, by móc skojarzyć "o co chodzi" w zaprezentowanym kadrze. W dobrej reporterce powinno chyba być dokładnie odwrotnie.
    Dominik
    Fujifilm X10 | D90 | S 10-20 | T 28-75 | N 70-300 VR | N 35 | Metz 58 AF1 | Metz 48 AF1 l Lensbaby
    flickr

  6. #6
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rul3z Zobacz posta
    Mógłbyś przybliżyć temat?
    Zdjęcie zrobiłem 9 lipca w Poznaniu na ulicy Półwiejskiej. W tym miejscu w nocy z soboty na niedziele został zamordowany młody człowiek.

    PS.
    Celowo nie podawałem tej informacji na początku. Byłem ciekawy odbioru samego zdjęcia.

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo dobre uliczne zdjęcie. To są te chwile na które czekamy, a tak trudno je wyłapać. Trudno mi zrozumieć ludzi, którzy potrzebują jakichkolwiek wyjaśnień, bo niby po co? Nic dodać, nic ująć. Gratuluję!
    Nie wiem, co napisać.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiciuD300 Zobacz posta
    To są te chwile na które czekamy, a tak trudno je wyłapać. Trudno mi zrozumieć ludzi, którzy potrzebują jakichkolwiek wyjaśnień, bo niby po co?
    Ale jakie chwile? Bez znajomości kontekstu to jest czarnobiałe zdjęcie roweru, obok którego siedzi ktoś ubrany na czarno. Dopiero tytuł zmusza do szukania, o czym w ogóle jest to zdjęcie. Znicze są małe, więc łatwo je przeoczyć, a tak naprawdę to siedząca postać i one są głównym tematem zdjęcia. Gdyby inaczej rozmieścić elementy w kadrze, można by się zacząć od razu zastanawiać, dlaczego ktoś siedzi na chodniku przed zniczami w (zdaje się) centrum miasta. To nadal jednak nie wyjaśniłoby, że chodzi o Poznań i o tę świeżą tragedię, ale to już mniej ważne, bo zdjęcie może mieć też przecież wymowę bardziej ogólną, uniwersalną.

    W moim odczuciu - to zdjęcie nie wykorzystało w pełni potencjału okazji, bo chwila rzeczywiście była unikalna.

  9. #9
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kkokosz Zobacz posta
    Gdyby inaczej rozmieścić elementy w kadrze, można by się zacząć od razu zastanawiać, dlaczego ktoś siedzi na chodniku przed zniczami w (zdaje się) centrum miasta. To nadal jednak nie wyjaśniłoby, że chodzi o Poznań i o tę świeżą tragedię, ale to już mniej ważne, bo zdjęcie może mieć też przecież wymowę bardziej ogólną, uniwersalną.

    W moim odczuciu - to zdjęcie nie wykorzystało w pełni potencjału okazji, bo chwila rzeczywiście była unikalna.
    Oczywiście można zrobić zdjęcie samej osoby siedzącej w zadumie nad zniczami. W tym kadrze chodzi jednak o coś innego. Po prawej wspomniany młody człowiek a po lewej beztroska uśmiechnięta para.

    Rower po środku... on tam po prostu był.

    PS.

    Poniżej wersja w kolorze.

    Ostatnio edytowane przez J1 ; 10-07-2013 o 12:08

  10. #10

    Domyślnie

    A ja oprócz tego widzę jeszcze dwie rzeczy.
    Marka sklepu na głową bohatera pasuje mi tu idealnie. Hm..... - zaduma.
    Obok tej zadumy po lewej stronie kadru idzie roześmiana para (pewnie nieświadomych) młodych ludzi.
    Tak ja 'przeczytałem' to zdjęcie.
    D90 | N35 | S10-20
    <a href="https://www.facebook.com/manonthewhiteline">Man on the White Line</a>

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •