Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez unbelievable Zobacz posta
    To ja się podłączę pod temat.
    Budżet ile trzeba, raczej do 3tys., ale nie wiem czy tyle wytrzyma mój aktualny aparat bardziej realne jest 2tys. Chcę samo body.

    Mam d70, nie brakuje mi w nim niczego oprócz działającego silniczka, lepszej matrycy, większego ISO i mniejszych szumów. Uwielbiam jego ergonomię, górny wyświetlacz, dwa pokrętła (bez których nie wiem czy przetrwam ), pancerną obudowę.
    Od nowego aparatu bardzo chcę nagrywania filmów (bo na porządną kamerę mnie nie stać, a czasem nagrywam pseudo- artystyczne filmiki), mile widziane "ficzery" jak wyżej, czyli dwa pokrętełka, górny wyświetlacz, możliwość złapania całą ręką.
    Najczęściej robię zdjęcia zwierzętom, czyli mała przysłona, migawka 1/640 w górę, przy zwierzakach terrarystycznych iso 800-1600.
    W Twoim przypadku nie masz dużego wyboru, do 2 tys. nowy D90 ma wszystkie bajery których potrzebujesz, jakość filmów trochę słaba i nie działa AF przy filmowaniu, lub D7000 ale budżet w tym przypadku bliżej 3 tys.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    ... jakość filmów trochę słaba...
    Delikatnie powiedziane

  3. #43

    Domyślnie

    Myślę, że albo używany D7000 albo używany D300s, tylko czy budżet wytrzyma? Filmy lepsze D7000 ale D300s to bardziej sprawdzony i niezawodny korpus. Ja jestem za D300s.
    Dziwnym nie jest

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RAF7705 Zobacz posta
    Nienawidzę jak mi tak palec dynda.
    Dla mnie to nawet d90 bez gripa jest mały. Nie mówiąc o tych niższych modelach. Mogą mieć przefantastyczny obrazek i co z tego jak do ręki tego się nie da wziąć.(Dla mnie ).
    Do brania w ręce sa inne, bardziej emocjonujace .....

    Aparat jest i zawsze był do robienia zdjęć.
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Tylko że w D5000 zrobię 800 zdjęć na jednym ładowaniu, a w D90 2000 zdjęć [...]
    Hmm... ciekawe gdyż w tym linku mamy podane:

    Significantly longer battery life 850 shots [dla Nikona D90] vs 510 shots [dla Nikona D5000] tj. Around 70% more shots per battery charge.
    Jak to ma się do Twoich 2000 zdjęć (D90) a 800 (D5000)? Wiem, że D90 ma mocniejszą baterię od D5000 ale dlaczego jest taka różnica w Twoich aparatach a tym, co mamy w powyższym linku?

    P.S. Ja mam np. D5100 i ostatnio jednego dnia (jakieś 10 dni temu) strzeliłem 549 zdjęć (same NEF-y) na świeżo naładowanej baterii. Do dziś jej stan pokazuje, że jest maks. naładowana. Nic tylko chyba się cieszyć, że tak dobrze się trzyma!

    EDIT:

    Cytat Zamieszczone przez mk4evr Zobacz posta
    Może nie do końca precyzyjnie się zatem wyraziłem - jako "cała dłoń" miałem na myśli układ o jakim mówisz, kciuk steruje rolką, palec wskazujący na spuście migawki- no i 3 palce- w D3200 niestety nie mam takiej możliwości [...]
    Różnice w trzymaniu D90 a D3200.

    W drugim przypadku mały paluszek się nie załapuje na korpusik...
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 17-07-2013 o 15:41
    Nikon

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Hmm... ciekawe gdyż w tym linku mamy podane:



    Jak to ma się do Twoich 2000 zdjęć (D90) a 800 (D5000)? Wiem, że D90 ma mocniejszą baterię od D5000 ale dlaczego jest taka różnica w Twoich aparatach a tym, co mamy w powyższym linku?
    Dane z instrukcji obsługi, są dwie normy, ale liczy się rzeczywistość, czyli to co osiągamy w praktycznym użytkowaniu.
    Druga sprawa, jeśli świeżo naładowany akumulator włożę do aparatu to w tym samym dniu wykonam znacznie więcej zdjęć, jeśli akumulator leży w aparacie przez kilka miesięcy i aparat nie jest używany to i tak akumulator podlega samo rozładowaniu, wiele czynników używania aparatu wpływa na ilość zdjęć na jednym ładowaniu.

    D90
    Norma CIPA 1
    Jeden akumulator EN-EL3e (aparat): Około 850 zdjęć
    Jeden akumulator EN-EL3e (MB-D80): Około 850 zdjęć
    Dwa akumulatory EN-EL3e (MB-D80): Około 1700 zdjęć
    Sześć baterii AA (MB-D80): Około 600 zdjęć
    Norma Nikon 2
    Jeden akumulator EN-EL3e (aparat): Około 4200 zdjęć
    Jeden akumulator EN-EL3e (MB-D80): Około 4200 zdjęć
    Dwa akumulatory EN-EL3e (MB-D80): Około 8400 zdjęć
    Sześć baterii AA (MB-D80): Około 1900 zdjęć

    D5000
    - Tryb pojedynczego wyzwalania migawki (norma CIPA 1): około 510 zdjęć
    - Tryb seryjnego wyzwalania migawki (norma Nikon 2): około 2900 zdjęć

    D5100
    - Tryb pojedynczego wyzwalania migawki (norma CIPA 1): około 660 zdjęć
    - Tryb seryjnego wyzwalania migawki (norma Nikon 2): około 2200 zdjęć
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  7. #47

    Domyślnie

    Nie czytałem wątku, każdy wątek tak samo wygląda, ale autorowi:


    Cytat Zamieszczone przez qoqo Zobacz posta
    Dziękuję za propozycje, jednak nadal to trudny wybór. Cóż spróbuję kupić mając te aparaty w ręce
    i kup który będzie Ci najlepiej odpowiadał oraz na jaki zestaw będzie Cię stać, bo i tak wszystko zależy od Ciebie i każdym zrobisz zdjęcie
    D700 // S 24-70 2,8 // N 35 1.8 DX // SB700 //

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •