Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Tokina AT-X 100 mm f/2.8 AF PRO D makro czy Tamron 90mm f/2.8 SP Di MACRO 1:1 VC USD

    Witajcie,

    Mam pytanie do użytkowników tych szkiełek macro - które byście polecili? Do tej pory używałem obiektyw Tamron AF SP 90mm f/2,5[ odwzorowania 1:2 ] i bardzo sobie chwaliłem to szkiełko. Ale z racji tego, że już ostatecznie przesiadłem się na nikona to został sprzedany, a chęć uprawiania makrofotografii nadal pozostała

    I teraz pytanie - które z tych szkiełek kupić? Podoba mi się pancerność tokiny, wprawdzie nie miałem do czynienia nigdy ze szkłami tej firmy ale słyszałem wiele dobrego. Natomiast Tamron jest chwalony za ostrość i genialną plastykę[ ponoć tokina wcale gorsza nie jest ].

    Czy warto dopłacać te 500-600 zł do tamrona czy nie szczypać się i zainwestować w tokinę? A może zainteresować się nikkorem 60mm f/2,8 Micro[ af-s lub d ]?

    Będę wdzięczny za każdą poradę.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Tamron ma miły dodatek w postaci 5 letniej gwaranccji, jeśli to dla Ciebie się w ogóle liczy.
    D7100+11-16 2.8; 35 1.8; 17-55 2.8; 70-200 2.8 VC

  3. #3

    Domyślnie

    Jest to miły akcencik, nie powiem, ale jeśli chodzi o jakość, to do którego się bardziej uśmiechać w takim wypadku? Tak oglądam i czytam o 60tce nikonowskiej i zaczyna mi się podobać Jeszcze zacząłem lekko myśleć o 105tce ale musiałbym dosyć mocno nadwyrężyć swój budżet w jej przypadku....

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Tamron 90 VC USD ma jeszcze dwa miłe dodatki: stabilizację VC i cichy silnik USD, pozwalający ręczne przeostrzyć w dowolnym momencie. W ostatnim Foto jest jego test w porównaniu z Sigmą 105 - Tamron wypada znakomicie. I teraz jeszcze ma dość atrakcyjną cenę. Mam starą wersję (jeszcze na śrubokręt) i zastanawiam się, czy nie sprzedać i nie kupić tego nowego.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  5. #5

    Domyślnie

    Mam Tokine 100 i bardzo sobie chwalę. Ostra, pancerna, ładnie rozmywa tło. AF jest poooowolny, ale w macro i tak się na MF ostrzy

  6. #6

    Domyślnie

    I wlasnie tu tkwi problem tokina mi sie podoba ale z tamronem nam dobre wspomnienia i widac ze ma duza rzesze fanow ale korci mnie jeszcze ten nikon 60mm. Wiem ze krótsza ogniskowa ale ponoć bardzo dobry optycznie obiektyw. Moze ktoś z Was, kto mial styczność z tym szkiełkiem by coś o nim powiedział? Poza tym zastanawiam sie nad tym nikkorem bo jednak mam leciutka obawe co do obiektywów niezależnych firm....

    Przepraszam za pisownię ale piszę na szybko z telefonu

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    O styczność z którym ze szkieł Ci chodzi, Nikkorem czy nowym Tamronem?

  8. #8

    Domyślnie

    Chodzi mi o stycznosc z nikkorem

  9. #9

    Domyślnie

    Rzuć monetą, bo oba są dobre i bez znaczenia, które wybierze.

  10. #10

    Domyślnie

    Jestem fanką obrazka z Tokiny, ale to kwestia gustu. Ostrość super, kolory piękne, AF nie używam.
    W razie potrzeby służę zdjęciami z D90 i D300s.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •