Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: DIY Ringflash

  1. #1

    Domyślnie DIY Ringflash

    Udało mi się ukończyć w końcu ringflasha własnej roboty. Do wykonania użyłem aluminiowej miski, rury kanalizacyjnej, listwy aluminiowej, zimnych stopek do lamp, śrub calowych, srebrnej aluminiowej taśmy i silikonu.

    Zdjęcia modyfikatora:




    Zdjęcie testowe wykonane z tym ringflashem:

    Dokładniejszy opis wykonania i dużo więcej zdjęć na BLOGU

    Pozdrawiam,
    Jacek

  2. #2

    Domyślnie

    super wyszło i wg mnie działa ale brakuje fotki wnętrza czaszy
    Ostatnio edytowane przez Sylwek_ch ; 03-07-2013 o 20:26
    D90 + N18-105VR + N50 + N70-300 + di866II

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sylwek_ch Zobacz posta
    super wyszło i wg mnie działa ale brakuje fotki wnętrza czaszy
    Dzięki fota wnętrza czasy pojawi się w tygodniu, bo teraz jako dyfuzor jest tam szablon z kartki papieru i nie chciałem go odklejać... ale zamówiłem mleczną pleksi na dyfuzor przedni, także post zostanie zaktualizowany o dodatkowe zdjęcia mam nadzieję, że uda mi się to wykonać jeszcze w tym tygodniu

  4. #4

    Domyślnie

    1. Jak trzymałeś aparat i modyfikator w trakcie sesji? Ewentualnie co było na statywie?
    2. I jakie wnioski z praktycznej wygody obsługi?
    3. Czy myślałeś o tym, by dorobić sztywną "stopkę" do aparatu, utrzymującą i aparat i światełka, czy to nie ma sensu?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    1. Jak trzymałeś aparat i modyfikator w trakcie sesji? Ewentualnie co było na statywie?
    2. I jakie wnioski z praktycznej wygody obsługi?
    3. Czy myślałeś o tym, by dorobić sztywną "stopkę" do aparatu, utrzymującą i aparat i światełka, czy to nie ma sensu?
    1. w trakcie sesji nie było jeszcze rączki do trzymania, czyli nie było mocowania statywowego, ring trzymałem za tę rurę w lewej ręce i aparat w prawej... z 50tką na croppie widziałem brzegi rury jak źle trzymałem na 80-200 przyjemniej leży bo wchodzi cały w rurę
    2. praktyczna obsługa spoko... teraz z mocowaniem na pewno będzie wygodniej... jak robiłem z obiektywem przez rurę to nie było źle, ale jak trzymałem ring w górze jako beauty dish to mnie ręka bolała
    3. myślałem o sztywnym mocowaniu do aparatu, ale chyba bardziej odpowiada mi teraz mocowanie do statywu, łatwiej wyciągnąć aparat i zmienić obiektyw i mniej dźwigania, gdy chociaż ring jest oparty na statywie

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sylwek_ch Zobacz posta
    super wyszło i wg mnie działa ale brakuje fotki wnętrza czaszy
    jest i obiecane zdjęcie wnętrza

    a na BLOGU również zdjęcie z nowym dyfuzorem z pleksi

  7. #7

    Domyślnie

    na blogu ktoś pytał mnie o wyzwalanie tylko jednej lampy w takim ringu, więc zrobiłem małe porównanie
    pod TYM LINKIEM dostępne jest małe porównanie, które zrobiłem w tym celu
    na pierwszym zdjęciu widać, że rozproszenie wewnątrz modyfikatora tylko z jedną lampą jest bardzo nierówne
    dalej widać, że jedna lampa daje też nierówny cień na tle i oczywiście spadek mocy
    na ostatnim przykładzie ze zniwelowanymi cieniami (dodatkowa lampka na tło) widać w sumie, że nie ma jakiejś dramatycznej różnicy w jakości światła na "twarzy", jednak mamy spadek mocy

  8. #8

    Domyślnie

    Jacek-gratuluję efektów i pomysłu-znowu pokazałeś że najprostrze sposoby są najlepsze
    Mam pytanie i sugestię. Piszesz o śrubach calowych, a ja nigdzie nie spotkałem takowych, wszędzie tylko metryczne..
    Jeśli chodzi o środek rury, to nei myślałeś np wyłożyć go np czarnym filcem, żeby nie rysował się tele?
    | D800 | D700 | 14-24 | 24-70 | 70-200vr2 | 35 | 50A | S85 | 3x SB900 |3x SB800 | Phottix Odin

  9. #9

    Domyślnie

    śruby calowe kupowałem w sklepie WERBUS
    mają oni w swojej ofercie wiele różnych modeli i rozmiarów
    te aparatowe to 1/4"UNC (rozmiar dowolny chyba...)
    moje zamówienie sprzed 3 lat wyglądało następująco:

    Nakrętka DIN 934 1/4"(6,35mm)UNC(20zwoi/1cal) Kl.8 Zn sw7/16"
    Śruba 1/4"UNCx22 DIN 933 Nierdzewna A2
    Śruba 1/4"UNCx22 DIN 933 Kl.10,9 Zn

    nie znam się jakoś specjalnie na oznaczeniach śrub, ale pasują
    trochę są długie... wszystkie gwinty aparatowe są dość płytkie, więc albo można kupić krótsze śruby, albo dokupić więcej nakrętek i nakręcić je na śruby skracając gwint, albo uciąć śruby samemu, jednak trzeba uważać, żeby gwintu nie zepsuć...

    jeżeli chodzi o wyłożenie rury to myślę jedynie nad zabezpieczeniem wystających w środku nakrętek, jednak rura jest z tworzywa także prędzej tele porysuje ją nić ona tele

  10. #10

    Domyślnie

    Super! Dzięki wielkie za info. Tak swoją drogą, kiedyś zainteresowałem się Twoim projektem ekranu na rurkach pcv i na ebayu znanazłem ten biały materiał w jeszcze lepszych cenach niż PL, były też inne kolory np czarny, więc można by się pokusić o zrobienie jakiegoś dużego softa
    | D800 | D700 | 14-24 | 24-70 | 70-200vr2 | 35 | 50A | S85 | 3x SB900 |3x SB800 | Phottix Odin

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •