Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Sporo fajnych miejsc można zwiedzić w Toruniu i okolicach
    Pomocne powinny okazać się strony:
    http://www.torun.webd.pl/inneatrakcje.html
    http://torun.dmkhosting.com/html40pl/zabytki.php
    http://elesdia.res.pl/torun.htm
    Szkoda, ze to akurat jutro bo troche kiepsko stoje z czasem, ale jakby cos napisz na priv to postaram sie wygospodarowac ze 2 godzinki i chetnie pokaże Ci jakieś z tych miejsc
    Nikony

  2. #12
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    Ja z mila chęcią dołączę sie do "wycieczki" i proszę o pw. Dziękuje

  3. #13

    Domyślnie

    jeśli chodzi o Ciechocinek proponuje wieczorem o zachodzie słońca
    http://plfoto.com/680858/zdjecie.html to tak na wzór ale robione w Lipcu

    jeśli chodzi o Toruń? szczerze mowiąc generalnie stare miasto głównie
    ruiny zamku nad bulwarem filadelfijskim
    jak nie widziales to krzywa wieża
    na samym bulwarze ladnie widac cale mury
    generalnie sliczny widok jest tez z mostu a jak wjezdzasz od Łodzi to bedziesz ja widzial (jeszcze śliczniej wygląda po ciemku bo jest idealnie oświetlona)
    sprobuj pospacerowac nie tylko glowna ulica starego miasta, wejdz w boczne czasem znajduje sie cos wartego sfocenia ;]
    zamek po drugiej stronie wisły - słyszałem ale nie byłem

    a jeśli chodzi o B(rz)YDGOSZCZ - oprócz marketów kościołów i stacji benzynowych nie zmieniło się tu wiele odkąd zyje :P

  4. #14

    Thumbs up

    ja polecam wpasc do "Manekina" na nalesniki ja przy kazdej wizycie zagladam na male co-nieco
    sa trzy "oddzialy" tego lokalu, najlatwiej zlokalizowac oczywiscie ten na rynku staromiejskim
    http://www.manekin.torun.pl/
    Torun to naprawde fajne miasto... mam nadzieje ze jeszcze nieraz bedzie mi tam dane wdepnac

    ps. i nie zapomnij bliskim przywiezc piernikow, bo jeszcze sie obraza

  5. #15
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    Tak na marginesie z tego linku Ryan co podałeś klikając na Golub Dobrzyń . Droga , trzecia i czwarta fota jest moja. A co ciekawsze zostały tam umieszczone bez mojej wiedzy.: heh " człowiek żyje cały czas w niewiedzy"
    Ostatnio edytowane przez timi ; 06-04-2007 o 22:18

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez timi Zobacz posta
    Tak na marginesie z tego linku Ryan co podałeś klikając na Golub Dobrzyń . Droga , trzecia i czwarta fota jest moja. A co ciekawsze zostały tam umieszczone bez mojej wiedzy.: heh " człowiek żyje cały czas w niewiedzy"
    No ładnie... zatem masz okazje ich scignąć i zarobic Tez juz nie raz natknąłem sie na foty swoje lub znajomych zamieszczone tam bez wiedzy autoró, dlatego wole kazda podpisywac, w razie jak ktos wykorszysta to w najgorszym wypadku chociaz mi odwiedzalnosc poprawi
    Nikony

  7. #17

    Domyślnie

    Piekne dzieki za te propozycje. Juz sobie wszystko pospisywalem. Nie mam sumienia Was meczyc w Wielka Sobote ale mam nadzieje ze spotkamy sie wieksza grupa juz wkrotce (info poslalem via PW). Oby tylko pogoda dopisala...

  8. #18

    Domyślnie

    daj znać jak wrócisz
    zachaczyłeś o C-cinek? jeśli tak, to pewnie dali Ci się we znaki rowerzyści na każdej drodze i przechodnie 'frogerry'

  9. #19

    Domyślnie

    Wiem że temat już nieaktualny, ale może się komuś przyda jeszcze jakby się wybierał na tę trasę.

    Po drodze z Łodzi do Torunia polecam przede wszystkim Łęczycę, tam był zamek, trochę z niego zostało, a w okolicach jest Tum, gdzie stoi jedna z niewielu kolegiat romańskich w Polsce, zabytek niewątpliwie piękny, a do tego stoi teraz w szczerym polu, bo osadnictwo przeniosło się do pobliskiej Łęczycy a świątynia pozostała

    A Toruń...
    Jeśli chodzi o fotki to zdecydowanie polecam Twierdzę Toruń, jest tego ponad 100 obiektów, w tym kilkanaście fortów, schrony piechoty i artyleryjskie, składy amunicyjne, a wszystko rozsiane w pierścieniu dookoła miasta, przeważnie poukrywane w lasach, wdzięczny temat.

    Z mniej popularnych miejsc polecałbym most kolejowy, a w jego sąsiedztwie XIX wieczne piękne kamienice i ulice (ul. Warszawska). Jest jeszcze dzielnica Rybaki, gdzie stoją bardzo stare drewniane chałupy, nadaje się w sam raz na reportaż, ale ryzykownie, bo życie tam kwitnie specyficzne

    Wypadałoby się jeszcze przywitać bo to mój pierwszy post na forum. Mam nadzieję że się komuś przyda
    Pozdrawiam

  10. #20

    Domyślnie

    W Toruniu byłem tylko raz ale podobno jest tam gdzieś miejsce gdzie podają doskonałe rydzyki. Tego nie podawał Makłowicz - chyba przeczytałem o tym gdzieś w necie. Nie wiem czy te rydzyki są smażone czy duszone, ale myślę że fotografia kulinarna też podpada pod turystykę fotograficzną.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •