Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie d70s -> d90. Jest sens?

    Tak, tak, wiem... było 1000 razy...

    Z tym, że ja od razu walę z konkretami. Posiadaczem d70s jestem od października 2008 roku i po ponad 4,5 roku "zrastania się" z ową leciwą konstrukcją mogę coś o niej wreszcie zacząć mówić... Ogólnie biorąc z aparatu jestem zadowolony, niemniej myślę o zmianie z przyczyn następujących:

    1. Wizjer. To, co jest w d70s przyprawia mnie o mdłości. To nie wizjer, to nawet nie dziurka od klucza. Czy w d90 będzie choć trochę lepiej pod tym względem?

    2. Szumy. Nie przeszkadzały mi one, dopóki bawiłem się jedynie w foto plenerowe. Wówczas ISO 200 na stałe, czasem statyw i koniec pieśni. Odkąd jednak moja Córa zaczęła odnosić pierwsze sukcesy taneczne - pojawiła się też chęć uwieczniania jej dokonań na scenie. Sposobny obiektyw powiedzmy, że mam (Tokina 100/2,, ale chciałoby się wskoczyć na ISO 1600 bez późniejszego zgrzytania zębami podczas przeglądania zdjęć na monitorze... Pytanie: czy d90 zapewni mi choćby niewielki progres w tej kwestii w stosunku do poprzednika?

    3. Rozdzielczość. 6MP w d70s wystarcza mi w 95% przypadków, chodzi właśnie o te pozostałe 5%...

    4. d70s to jednak klocek, mam wrażenie, że "dziewięćdziesiątka" jest trochę mniejsza, lżejsza i poręczniejsza, czy się nie mylę?

    I to w zasadzie tyle. Mam jeszcze pytania uzupełniające:
    Czy d90 będzie równie trwałą puszką co d70s? Bo z tą drugą się nie pieszczę, służy mi do robienia zdjęć a nie do cackania się... (jak ją będę sprzedawał, to proszę mi o tym przypomnieć...)
    D70s jest znana z tego, że apetyt na prąd ma nader skromny. Dwa akumulatory (jeden w puszce, drugi w torbie) i jadę na dziesięciodniowy urlop zapominając o ładowarce. I najczęściej nie ma potrzeby sięgania po zapasowy akumulator. To dla mnie ogromna zaleta, czy w d90 będzie dużo gorzej?
    Autofokus... cóż, z moim 35/1,8 siedemdziesiątka trafia niemal zawsze, natomiast naczytałem się, że d90 miewa tu problemy. Czy moje obawy są bezpodstawne?

    Trochę się tych pytań zebrało... mam nadzieję, że jakaś życzliwa dusza rozwieje wątpliwości. Abyśmy nie gadali tak na sucho - wklejam link do moich zdjęć:
    http://www.flickr.com/photos/sokolik_wedrowny/

    Nie kopcie po kostkach, wiem, że to żadne arcydzieła. Wklejam, aby była jasność jaki rodzaj fotografii najbardziej mnie ciągnie. Do tego dochodzi Tańcząca Córa - ale tu nie mam dokonań, którymi mógłbym się pochwalić. A wiekowe d70s wcale mi zadania nie ułatwia i to chcę zmienić.
    Ostatnio edytowane przez Sokolik Wędrowny ; 02-07-2013 o 10:25
    Marcin Turski (a.k.a. Sokolik Wędrowny)
    D300 || F80 || 35 || 85 || 100 || 16-85vr || 70-300vr
    Blog

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym na Twoim miejscu poszukał D300 / D300s
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  3. #3

    Domyślnie

    D300 używane kupisz w podobnej cenie a będzie lepszy af niż d90. Rozmiar jednak większy niż d70.
    Chyba że chcesz nówke, to d90 w miarę dobrym świetle można nawet iso 3200 używać. Bateria wystarczy na dość długo.
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  4. #4

    Domyślnie

    dokładnie jak koledzy wyżej napisali, jeśli "klockowatość" D70s to nie problem to zaletą będzie posiadanie D300s. Świetna ergonomia, uchwyt + zadawalajacy obrazek wg. "dzisiejszych" standardów. Pewny AF to też duża zaleta...
    D90 ma CMOS a D70 CCD, więc kolorystyka będzie zauważalnie odmienna, cały czas to widzę jak focimy z kumplem. Ja wyciągając RAWy z D70 jestem bardziej zadowolony widząc tę kolorystykę...
    Nikon i podróże ...


  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar misio1399
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Kraków/ Faringdon UK
    Posty
    137

    Domyślnie

    byłęm posiadaczem D300 sytulacja finasowa zmusiła mnie do sprzedania D300 i zakupilem D70s naprawde puszka godna polecenia moze tak jak kolega pisze wizjer tyłka nie urywa ale jakos zdjec jest naprawde fajna , powiedziałem sobie ze nie kupie nic innego Dx jedynie D70s moge zmienic na FX

  6. #6

    Domyślnie

    Misio widzę że jako ortodox pobiłeś nawet mnie w braku chęci zmiany.... ja czekam na D400 o ile tak się stanie.
    Jeśli 'kłapiesz" w jpeg to Cię nie rozumiem, ale jak w RAW to piwko
    Nikon i podróże ...


  7. #7

    Domyślnie

    Ja zmienilem d70s na d90. JEst OK. Wizjer lepszy i to dużo. AF też taki sobie. D300 byłby lepszy, ale nie ta cena.
    Rozmiar praktycznie taki sam i baterie też.
    Korpus podobnie soidny.
    Generalnie AF to d3100 ma szybszy (lepiej to dziala, ale czujnik podobno ten sam).
    D90 to juz staroć technologiczny, tylko matryca sie jakos prezentuje. Z D300 dostaniesz niemal identyczne fotki, ale korpus jest bez porownania lepszy.
    Do twojego focenia d90 styknie.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za dotychczasową pomoc. Mile widziane dalsze opinie. Nie będę ukrywał, że używane D300(s) też rozważam. Czas mnie nie goni, mogę spokojnie przemyśleć decyzję...
    Marcin Turski (a.k.a. Sokolik Wędrowny)
    D300 || F80 || 35 || 85 || 100 || 16-85vr || 70-300vr
    Blog

  9. #9

    Domyślnie

    kupuj D7k za tę cenę to najlepsze rozwiązanie. Ja już mam 2 lata i nic z tych problemów, które są opisywane na forum
    d7000+N50/1,4G+N70-300VR + Exa500+50/2+20/4+200/4

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar marcinekmm
    Dołączył
    12 2004
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    225

    Domyślnie

    Ja miałem podobny dylemat ale zdecydowałem że jednak zostanę przy starej puszce D70 a pieniążki na D90 zainwestuję w szerokie szkło. Mam te same rozterki co Ty ale jednak szkiełko robi większą różnicę Do amatorki (czyt. dla mnie) D70 wystarcza zwłaszcza jak strzelasz w RAW-ach...
    __________________ ? ___________________

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •