Close

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 106

Wątek: E book

  1. #91

    Domyślnie

    Pewnie masz rację. Coś sobie przypominam ze szkoleń bhp. Jednak teoria swoją, a praktyka swoją drogą.

  2. #92

    Domyślnie

    Ekran w wielu czytnikach jest podswietlony linijka LEDow na krawędzi. Różnica e ink a LCD jest w zupełnie innym miejscu

    To nie jest teoria a dość poważna dziedzina nauki oraz usystematyzowana wiedz techniczna, lata badań I doświadczeń. W domu możesz sobie psuć wzrok jak chcesz, instalując kijowe oświetlenie aby mniej płacić z prąd, oglądać TV przy totalnie zaciemnionym pokoju czy czytać przy swieczce.
    Ostatnio edytowane przez gALL ; 16-02-2016 o 10:08

  3. #93

    Domyślnie

    Pozostaje mi uwierzyć Ci na słowo

  4. #94

    Domyślnie

    Od wczoraj jest na amazon.de świąteczna promocja. Kindle Paperwhite 3 za 80 Euro (wersja z reklamami, wysyłka tylko na terenie Niemiec), lub 100 Euro bez reklam z wysyłką do Polski.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #95

    Domyślnie

    Skorzystalem z TOPowej promocji i do zwykłego Kindla dokupilem sobie pejperłajta. Wczoraj odebrałem i właśnie porównuję sobie ekraniki. Nie wiem jak w nocy ale przy porannym świetle i zachmurzonym niebie minimalne podświetlenie pomaga. Mam tylko jedno pytanie. Da się to podświetlenie wyłączyć całkowicie bo mam wrażenie, że nawet po zjechaniu do zera nadal delikatnie świeci? Nie żeby mnie to jakoś szczególnie bolało, ale jestem ciekawy.

  6. #96

    Domyślnie

    Nie da się. Zawsze jest minimalnie podświetlone. Ale nie wpływa to znacząco na żywotność baterii.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  7. #97

    Domyślnie

    Powróciła promocja na paperwhite. Tym razem nieco drożej u Francuzów i u Włochów, ale jeśli ktoś myślał o kupnie to uważam że warto.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 19-04-2016 o 15:52

  8. #98
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    W jaki sposób radzicie sobie z zarządzaniem kolekcjami w Kindle (Paperwhite)? Mam kilkaset artykułów przesłanych przez Send to Kindle for Chrome i przerzucanie ich ręcznie do konkretnych kolekcji na Kindlu to katorga. Chętnie załatwiłbym to jakimś narzędziem na Windowsa/OS X/w przeglądarce.

  9. #99

    Domyślnie

    to ja dorzucę swoją opinię. I proszę się nie śmiać.
    od kiedy używałem japkofonu (od wersji 3G) to używałem tylko aplikacji Kindle. Głównie ze względu na podświetlenie, można regulować stosownie do swoich potrzeb, np. w nocy ekran czarny, litery białe co nie świeci po oczach śpiącej żonie Wszystko pieknie działa, łącznie z whispersync (synchronizacja procesu czytania tej samej książki na różnych urządzeniach). Po przejściu na Blackberry dalej używam aplikacji Kindle i raczej nie przerzucę się na czytnik większy. Mały ekran naprawdę świetnie się sprawdza, a do tego spora liczba możliwości dostosowania aplikacji do własnych potrzeb (wielkość, rodzaj czcionki, rodzaj podświetlenia...) powodują, że dla mnie nie ma lepszego wyboru, a czytać można dosłownie wszędzie. Z PDFami też nie ma problemu.

  10. #100

    Domyślnie

    Ja się śmiał nie będę. Od kiedy mam kindla to unikam papierowych książek jak mogę , a czytałem na wszystkim na czym się dało - tablety, palmtopy, telefony. Największy hardcore to było czytanie ksiązek na nokii e50 - wyświetlacz 2,5''

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •