Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Ostrosc D90 plus 70-300 VR problem

    Witam.

    Co ja robie nie tak? Dlaczego te zdjecia sa nie ostre?

    Robie sobie zdjecia od czasu do czasu. Czasem cos poczytam, czasem pozniej wydaje mi sie, ze mam juz jakies tam pojecie o robieniu zdjec. A pozniej przyjdzie to pojecie zweryfikowac w praktyce i.... zalamka. Ja nie wiem, czy moze moje oczekiwania sa zbyt wysokie czy po prostu umiejetnosci za slabe.
    Czytalem jak wstawic zdjecie na Forum, dziwi mnie ze musi byc zmniejszone -jak pytac o ostrosc, gdy na malym zdjeciu jej braku czasem sie nie zobaczy?

    To, ze czasem zdjecie w pomieszczeniu sie nie uda to juz dla mnie do przelkniecia. Te na zewnatrz, przy dobrych warunkach pogodowych, kiedy wychodza jak te dolaczone w tym watku, powoduja, ze mam ochote wystawic sprzet na eabay'u i zapomniec o fotografii.

    Nie wiem jakie dane na temat ustawien aparatu dolaczyc zebyscie mogli cos poradzic. Nikon D90, Nikon AF-S 70-300 VR.

    Dzieki za pomoc.
    D600; T 28-75 F2,8; S Art 24 1,4; N 50 1.8G; N 80-200 2.8; Metz 50 AF-1, Manfrotto 390

  2. #2
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie

    Zmniejsz to duże zdjęcie, dopuszczalny rozmiar na forum to 1024 w poziomie i 850 w pionie.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3

    Domyślnie

    Nie widze opcji edycji.
    D600; T 28-75 F2,8; S Art 24 1,4; N 50 1.8G; N 80-200 2.8; Metz 50 AF-1, Manfrotto 390

  4. #4

    Domyślnie

    Bo zrób edycję w domu , nie na forum
    Nikon D80 + Nikkor 24-70

  5. #5

    Domyślnie

    1. Odnośnie zdjęć - tryb manualny - zbędny. Tracisz tylko czas na ręczną zabawę w ustawianie parametrów ekspozycji.

    2. Zdjęcia są w miarę ostre, jednak w D90 AF-C nie zawsze dobrze działa.

    3. ISO 2000 - duży szum, mocne odszumienie, więc i zdjęcia mało wyraźne.

    4. W 70-300 przy 300mm już jest mydło i nic na to nie poradzisz.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Przepraszam, dalbym glowe, ze zmniejszylem je wszystkie.
    To trzecie mialo byc tak
    D600; T 28-75 F2,8; S Art 24 1,4; N 50 1.8G; N 80-200 2.8; Metz 50 AF-1, Manfrotto 390

  7. #7

    Domyślnie

    Pewnie mnie wysmiejecie, ale (tak bylo przynajmniej do tej pory) kiedy wrzucalem zdjecie na kompa i otwieralem w rozmiarze rzeczywistym i bylo ostre to byl to dla mnie wyznacznik, ze jest ostre, jesli nie -zdjecie zwykle szlo do kosza. Te zamieszczone tutaj zdjecia w rozmiarze przedstawionym na Forum wygladaja znosnie. Problem pojawia sie wlasnie, gdy zwiekszyc je do rzeczywistych rozmiarow. I stad moja "dolina". Moze, jak wspomnialem wczesniej, wymagam za wiele od siebie/sprzetu?

    GonzoG
    O ile pamietam nigdy nie dawalem tak wysokiego ISO. Staram sie tez unikac konca ogniskowej obiektywu.
    D600; T 28-75 F2,8; S Art 24 1,4; N 50 1.8G; N 80-200 2.8; Metz 50 AF-1, Manfrotto 390

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andy royal1209 Zobacz posta
    GonzoG
    O ile pamietam nigdy nie dawalem tak wysokiego ISO. Staram sie tez unikac konca ogniskowej obiektywu.
    Fakt... 2000 jest tylko na 3-cim zdjęciu, ale i tak ISO 500 w D90 zapewne wraz z włączoną opcją odszumiania powoduje lekkie rozmycie na zdjęciu. A co do końca obiektywu - 70-300 już od 250 dość znacznie mydli, więc nie możesz oczekiwać, że będzie na zdjęciach ostro, a na 2 z 3 przedstawionych zdjęć masz ogniskową 300mm.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Dzieki wielkie za pomoc. Troche mi zajelo przetrawic co napisales GonzoG.
    Czyli jakie ogniskowe sa, nazwijmy to -bezpieczne dla tego obiektywu? O ironio -rozmycia na koncach ogniskowych to byl jeden z powodow dla ktorych nie kupilem tanszego w koncu duzo Tamrona, czy Sigmy.
    BTW o co chodzi z ta "wlaczona opcja odszumiania", bo nigdzie tego nie widze?
    Moglbys jeszcze uscislic o co Ci chodzi z tym "zbednym trybem manualnym"? Jakiego trybu uzywac zatem, zeby sie nauczyc robic zdjecia?

    Dzieki jeszcze raz za pomoc.
    D600; T 28-75 F2,8; S Art 24 1,4; N 50 1.8G; N 80-200 2.8; Metz 50 AF-1, Manfrotto 390

  10. #10

    Domyślnie

    W Picture Control masz profil VIVID, wyostrzanie na 4, możesz troszkę zwiększyć. Niestety musisz się też pogodzić z faktem, że na 300mm nie będzie już tak ostro.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •