Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świętochowo
    Posty
    219

    Domyślnie Nikon F-801 i preselekcja przysłony

    Witam analogowych wyjadaczy

    Wpadł mi w ręce F-801 i mam małe pytanie:
    Czy jest możliwość preselekcji przysłony z poziomu body czy tylko pierścieniem na obiektywie?

    Jeśli to pierwsze to coś nie tak z puszką, ale mocno podejrzewam, że druga opcja jest prawdziwa. W trybie P puszka sama dobiera przysłonę więc uszkodzenia chyba nie ma.

    Tak na marginesie puszka jest na sprzedaż, muszę jedynie ją obfotografować i wystawić na popularny portal aukcyjny
    Na naszym forum niestety nie mogę z uwagi na zbyt małą ilość postów, ale jeśli ktoś byłby chętny to proszę o kontakt, udzielę wszelkich niezbędnych informacji.

  2. #2

    Domyślnie

    Tylko z poziomu obiektywu.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Ale to był (jest) piękny sprzęt... takich już się nie robi ;(

  4. #4

    Domyślnie

    Tak, F801, a zwłaszcza F801s jest nadal wszystkomającym aparatem, niemniej jednak widać na nim, że to wiekowa puszka.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świętochowo
    Posty
    219

    Domyślnie

    Fajna puszka, aż szkoda się rozstawać. Tylko, że do analogowej już raczej nie wrócę i zostałby u mnie jedynie jako eksponat kolekcjonerski a może komuś jeszcze sporo radości dać.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak, to dobra maszyna. Jednakże nie ma szczególnego wzięcia na znanym portalu aukcyjnym. Kiedyś myślałem, by mojego sprzedać, ale wizualnie jest zmęczony, a dobrze wyglądające body nie cieszą się popularnością. Może jak dodasz jakieś szkiełko, będzie Ci łatwiej.

  7. #7

    Domyślnie

    Mam F801s w wyśmienitym stanie i też prawdopodobnie będę go sprzedawał. Ja zwykle wystawiam BCM i nie ma, że nie schodzi.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świętochowo
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrromanowski Zobacz posta
    Tak, to dobra maszyna. Jednakże nie ma szczególnego wzięcia na znanym portalu aukcyjnym. Kiedyś myślałem, by mojego sprzedać, ale wizualnie jest zmęczony, a dobrze wyglądające body nie cieszą się popularnością. Może jak dodasz jakieś szkiełko, będzie Ci łatwiej.
    Właśnie nie dodam
    kupiłem go wczoraj ze względu na szkiełko - cena była nad wyraz atrakcyjna więc nawet jeśli nie sprzedam body to i tak będę zadowolony.

    Wystawię również BCM bo lepiej chyba żeby ktoś miał z niego pożytek niż miałby u mnie za "pułkownika" robić.
    Wizualnie jest prawie ok, włącznik aparatu jest krótszy o połowę - widocznie poprzedniemu właścicielowi się ułamał. To tyle z widocznych wad. Oczywiście nie testowałem puszki "w boju" więc nie wiem czy innych ukrytych wad nie ma - więc ewentualny zwrot łącznie z kosztami przesyłki gwarantowany. Z uwagi, że nie testowałem sprzętu jakoś niezręcznie żądać jakiejkolwiek ceny minimalnej.

  9. #9

    Domyślnie

    To chyba kupiłeś tego z szkłem 50 mm f1,8 AIS.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świętochowo
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrromanowski Zobacz posta
    To chyba kupiłeś tego z szkłem 50 mm f1,8 AIS.
    Nie, kupiłem z 28-70 1:3,5-4,5 D z nakręconym filtrem UV plus lampa Hanimex i torba na wszystko - całość 200 zeta, żal było nie wziąć.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •