Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Zdalne sterowanie ML-L3

    Witajcie


    Mam pytanie do użytkowników pilota zdalnego sterowania w D-70 ML-L3. Czy ktoś go używa bądź używał? Intaresuję mnie awaryjność, odległość i kąt działania, trwałość baterii litowej no i w ogóle wrażenia z pracy z tym ustrojstwem. ( chyba wygodniejszy niż wężyk spustowy?) Czy działa jak spust w puszce? Jest przyciskiem jest dwupozycyjnym?

    Dzięki za info. Pozdrawiam
    ___________
    Pozdrawiam
    Tomasz

  2. #2

    Domyślnie

    Ma funkcjonalność najprosztszą możliwą, tzn jednopozycyjny.

    Bateria starcza nie wiem na ile bo jak do tej pory zrobiłem około 300 zdjęć z pilota.

    Aha przy manualu i czasie B, pierwsze naciśnięcie to początek naświetlana a drugie to koniec.

    Pozdrawiam

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  3. #3

    Domyślnie

    Powinienem do Ciebie mówić guru! Ponad połowe odpowiedzi na moje pytania udzielasz Ty.
    Ale do rzeczy

    Nie bardzo rozumiem. Instrukcję czytałem ale trzeba dobrze znać sprzęt aby ją rozumieć. Może inaczej. Potrzebowałbym w trybie A lub S rzadko P no i M przy czasach 1" do 1/60 wykorzystując tele np 300 mm ze statywu zrobić fotkę. Do tej pory pomomo ustawieniu aparatu na statywie stabilnie po ustawieniu ostrości ( AF-S czy AF-C) jest ok ale mocniejsze nacisnięcie spustu migawki i wykonanie zdjęcia powoduje minimalne poruszenie aparatu, co niestety nie pozostaje bez znaczenia w rezultacie końcowym. I do tego potrzebuje tego pilota. Czy w tych trybach o których mówiłem pierwsze przyciśnięcie pilota nastawia ostrość a drugie zwalnia migawkę? Czy do połowy spust w puszce przyciskam ja i kontroluje ustawienie ostrości a pilotem zwalniam tylko migawkę? A może jeszcze inaczej
    ___________
    Pozdrawiam
    Tomasz

  4. #4

    Domyślnie

    No więc tak

    1. Jak nie miałem pilota to radziłem sobie poprzez nastawianie trybu samowyzwalacza, działa doskonale, opóźnienie ustawiasz w menu na 2 sek i jest gitara.

    2. Jak już masz pilota to jak nacisniesz przycisk to aparat najperw ustawi ostrość a później walnie od razu fotkę, no chyba, że nie znajdzie ostrości.

    Odległości nie testowałem jakoś szczególnie, ale mi działał na około 10 może 12 metrów.

    Pozdrawiam

    Grzegorz

    [ Dodano: Czw Lip 14, 2005 12:56 am ]
    Cytat Zamieszczone przez step.tom
    Powinienem do Ciebie mówić guru! Ponad połowe odpowiedzi na moje pytania udzielasz Ty.
    Z tym guru to przesadziłeś.

    Na razie więcej wiem o sprzęcie niż o tym jak zrobić dobre zdjęcie (niestety, niestety, niestety), ale nadrabiam zaległości

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  5. #5

    Domyślnie

    O pilotach było juz kilka razy - jeżeli masz w domu uniwersalny pilot do TV to mozesz go zaprogramować do współpracy z D70. Ja używam pilata sporadycznie i dlatego kupiłm taki właśnie uniwersalny za 20 zł. Na prośbę któregos z forumowiczów sprawdzałem odległość - w terenie otwartym było to kilkanaście metrów. Zasilanie to zazwyczaj 2 paluszki a3 lub a6 , a trwałość - a na ile wystarcza Ci w pilocie do telewizora ? Pół roku codziennego czestego używania ?
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    A czy pilot nadaje sie do D50 ?
    Nikon D80 ver.1.10|Nikkor AF-S 18-70 f/3.5-4.5 DX|Nikkor AF-S VR 70-300 f/4.5-5.6 G IF-ED|Nikkor AF 50 f/1.8|Samsung 32 GB micro SDHC I 10 U1|Velbon DF-50|IR Pilot|Tamrack Edpedition 4

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bruno
    A czy pilot nadaje sie do D50 ?
    A czemu nie? ten pilot współpracuje z d50 d70 d70s... 8400 8800 i analogami, więc jak najbardziej się nadaje... inna sprawa przydatność, ja osobiśćie bym wolał, aby nikon w tańszych modelach dslr zaadoptował dodatkowo wężyk, bo jeżli chodzi o fotki w pomieszczeniach to trzeba tym pilotem albo strzelać po ścianach albo mieć ręke przed aparatem, co jest denerwujące... wąż wygodniejszy, pilot moim zdaniem nadaje się tylko i wyłącznie do autoportretów, i w tańszych aparatach także do innych celów, ale nie jest zbyt wygodny, no cóż... dobre i to właściwie, zawsze może się przydać, szoda tylko że taki drogi koło 90zł na allegro

  8. #8

    Domyślnie

    sam sobie zrobie,widzialem gdzies schemat
    Nikon D80 ver.1.10|Nikkor AF-S 18-70 f/3.5-4.5 DX|Nikkor AF-S VR 70-300 f/4.5-5.6 G IF-ED|Nikkor AF 50 f/1.8|Samsung 32 GB micro SDHC I 10 U1|Velbon DF-50|IR Pilot|Tamrack Edpedition 4

  9. #9

    Domyślnie

    Chciałbym zadać pytanie uzupełniające. Ponieważ wyposażyłem się już w pilota uniwersalnego i sprzęgłem pilota z timerem mikroprocesorowym chcąc używać mojej D50-ki do Timelapse'ów. Ogólnie rewelacja. Z jednym ale... średnio co 15-20 sygnał z pilota pozostaje niewykryty. Bardzo mnie to irytuje i jestem bardzo ciekaw czy w przypadku orginalnego pilota Nikona nikt nie zauważył podobnego zachowania. Kombinowałem już na 100 sposobów z ustawieniem diody nadawszej na wprost detektora IR itp., ale najdłuższy "ciąg" jaki udło mi się uzyskać to 87 klatek pod rząd. Zacząłem już się zastanawiać czy nie jest to umyślny psikus projektantów - w końcu do autoportretu nikt nie potrzebuje 100% sprawności - poprostu naciśnie przycisk pilota ponownie.
    Może ktoś ma pomysł jak inaczej robić Timelapse'y na D50 (USB+komp odpada - mam za krótki kabel USB żeby dociągnąć na dach , a laptop odpada ze względu na koszty i czas pracy na zasilaniu bateryjnym).

    PS. Myślałem już o sterowniku mikroprocesorowym na USB, ale przede mną chyba jeszcze długa droga.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez valoos
    Może ktoś ma pomysł jak inaczej robić Timelapse'y na D50 (USB+komp odpada - mam za krótki kabel USB żeby dociągnąć na dach
    A ile tego kabla miało by być ?
    W robocie mamy kserokoparkę z funkcją drukarki, podpiętą do kompa za pomocą cirka 10m kabla.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •