Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Ładowarka akumulatora MH-24

    Witam. Posiadam oryginalną ładowarkę do akumulatora MH-24, konkretniej do aparatu Nikon D5100. Ładowarka ta posiadała tzw. adapter wtyczki, który niestety odczepiłam, po czym zgubiłam -.- Pytanie moje brzmi, czy ktoś z Was orientuje się może, czy sam taki adapter wtyczki można gdzieś zakupic? Jeśli nie, to chciałam spytac czy zamienniki ładowarek, te nieoryginalne są bezpieczne? Nie wpływają jakoś na żywotnośc akumulatora? Nie uśmiecha mi się kupowac oryginalej ładowarki, tymbardziej, że obecna działa, nie posiadam jedynie adaptera wtyczki ..

  2. #2

    Domyślnie

    Nie polecam nieoryginalnych ładowarek, mogą uszkodzić lub skrócić żywotność akumulatora.
    W Twoim przypadku ładowarka jest sprawna tylko brak adaptera, samego prawdopodobnie nie kupisz, ale problem można rozwiązać inaczej.
    W miejsce adaptera wystarczy wlutować zwykły przewód zasilający zakończony wtyczką, miejsce lutowania zabezpieczyć przed porażeniem, może to zrobić każdy kto ma jakieś pojęcie o elektryce.
    Jeśli ładowarka jest rozkręcana wlutować można do wewnątrz, jeśli klejona to raczej bym jej nie otwierał a przewód wlutował do istniejących styków.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3

    Domyślnie

    Oświeżam temat.
    Ładowarka nawet po 5 godzinach mruga, ale bateria wydaje się być naładowana (pełen zielony paseczek na LCD). Ktoś może WIE, co za cuda się dzieją? Awaria ładowarki czy też awaria jakiejś elektroniki wspomagającej w samej baterii? Problem wystąpił nagle, wcześniej nie było żadnych niepokojących oznak. A tak w ogóle: czy ładowarka z zestawu także podlega gwarancji dwuletniej - tak jak aparat?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •