Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar neo1977
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Nowogrodziec
    Posty
    185

    Domyślnie Przesiadka na fx???

    Witam do tej pory mój posiadany sprzęt czyli: Nikon d5000 nikor 35 1.8 tamron 17-50 2.8 nikorr 85 1.8g lampa metz 58 af-1 dosyć dobrze się sprawuje,jednakże żywot migawki dobiega końca,zastanawiam się nad zakupem nowego body,po przeczytaniu wielu postów o różnych korpusach mam mętlik w głowie i nie wiem co kupić choć najbardziej podchodzi mi opcja przesiadki na fx(myśle o nikon d600)potrzebuje duże użyteczne iso szybki af ,ewentualnie pozostać przy dx i tu myśle że jako drugie body nikon d7100. zdjęcia które wykonuje to głównie repo weselne i sesje ,trochę krajobrazy.co dokupić do staruszka nikona d5000 nikona d600? tu pozstawiając moje obiektywy brakowało by mi coś szerokiego,czy d7100 i tu bym miał praktycznie wszystkie niezbędne obiektywy.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez neo1977 Zobacz posta
    Witam do tej pory mój posiadany sprzęt czyli: Nikon d5000 nikor 35 1.8 tamron 17-50 2.8 nikorr 85 1.8g lampa metz 58 af-1 dosyć dobrze się sprawuje,jednakże żywot migawki dobiega końca,zastanawiam się nad zakupem nowego body,po przeczytaniu wielu postów o różnych korpusach mam mętlik w głowie i nie wiem co kupić choć najbardziej podchodzi mi opcja przesiadki na fx(myśle o nikon d600)potrzebuje duże użyteczne iso szybki af ,ewentualnie pozostać przy dx i tu myśle że jako drugie body nikon d7100. zdjęcia które wykonuje to głównie repo weselne i sesje ,trochę krajobrazy.co dokupić do staruszka nikona d5000 nikona d600? tu pozstawiając moje obiektywy brakowało by mi coś szerokiego,czy d7100 i tu bym miał praktycznie wszystkie niezbędne obiektywy.
    Skąd wiesz że żywot migawki dobiega końca?

    Tamrona jak dobrze wiesz będziesz musiał sprzedać, tylko po obniżce cen Sigmy będziesz miał z tym mały problem. Nikkor 35 będzie winietował, ale od biedy może służyć za szeroki kąt.

    No i nikt Ci nie powie co lepsze. Jak chcesz robić wesela to potrzebujesz karabinu, z drugiej strony w sesjach i krajobrazach pełna klatka będzie lepsza ze względu na szerokość i GO.

    Poza tym, dziwię się trochę że nie wymieniłeś jako powodu braku CLS master w lampie wbudowanej jeśli chodzi o D5000 To pierwsza rzecz za którą bym mojego się pozbył.

  3. #3

    Domyślnie

    Wbrew pozorom pełna klatka wcale nie jest lepsza do krajobrazu. Doskonałe szkła szerokokątne (jeżeli już chcemy takich używać) kosztują majątek. Natomiast w DX mamy do dyspozycji przynajmniej dwa uznane i cenione szerokie kąty będące odpowiednikiem 16mm w FX. Dodatkowo krajobraz to nie tylko szeroki kąt. Plus w wielu wypadkach można złożyć dwa, trzy zdjęcia, kiedy rzeczywiście taka potrzeba zachodzi.
    Do reportażu FX ma znaczną przewagę w używalnym ISO. D7100 ma je niezłe, ale to nadal DX. Wymiana migawki to jakieś 150zł może (chyba, bo tu nie mam danych)? Zatem tak naprawdę wybór dowolny jest niemal. Można zostawić D5k aż padnie, z Tamronem posłuży jeszcze trochę. Do tego albo D7100 albo używane D700 (koszt wymiany migawki... jak wyżej), albo D600 w zależności od wymagań. Na ślubnym reportażu weselnym D700 sprawdzi się lepiej niż D600. Jest szybszy, wygodniejszy, pewniejszy. Jednak już w spokojniejszym plenerze, albo przy filmowaniu D600 pokaże pazurki. Nie ma to zbyt wielkiego znaczenia, bo zdjęcia w obu wypadkach będą zależeć głównie od motywu, światła i umiejętności. ISO ciut lepsze w D600 (o 1/2 EV lepsza tonalność niż w D700). D700 ciut lepsze niż D7100 w tym względzie (także 1/2-2/3 EV), dane wg.: http://www.dxomark.com/index.php/Cam...rand3%29/Nikon.
    To nie są kolosalne różnice. Ale D7100 różni od D500 znów te 1/2-2/3 EV. Przeskok na najlepszy pod tym względem D600 da już zatem zdecydowany efekt.
    Różnice zaczynają się jednak z cenie obiektywów i pod tym względem przemyśl decyzję. Odpowiednik 17-50/2.8 to 24-70/2.8, cenę łatwo sprawdzić. O szerokim kącie wspomniałem już. Korpus to drobiazg przy dylematach obiektywowych. W wymienionych zastosowaniach mała głębia nie jest priorytetem, stąd D7100 nadal jest niezłym wyborem (nie ma potrzeby żadnej zmiany szkieł).

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez neo1977 Zobacz posta
    Witam do tej pory mój posiadany sprzęt czyli: Nikon d5000 nikor 35 1.8 tamron 17-50 2.8 nikorr 85 1.8g lampa metz 58 af-1 dosyć dobrze się sprawuje,jednakże żywot migawki dobiega końca
    W jaki sposób sprawdziłeś, że żywot migawki dobiega końca?
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    W jaki sposób sprawdziłeś, że żywot migawki dobiega końca?
    To nie było stwierdzenie tylko fakt, bo po tych słowach w ruch poszedł młotek
    Czasem trzeba wymyślić powód, aby zmienić korpus. Następnie tak długo się powtarza go partnerce, aż się samemu w niego wierzy
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar neo1977
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Nowogrodziec
    Posty
    185

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi ,z tym żywotem migawki może trochę przesadzam,ale nowe body czas zakupić,trochę mi się rozjaśniło .pozdrawiam temat uważam za zamknięty.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •