Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Bardzo lekki statyw do 500-600 pln

    Witam. Używam Velbon Sherpa 600R chyba od 5 lat. Jest w zasadzie O.K., ale poszukuje czegoś na samotne górskie wycieczki. Statyw ma udźwignąć D600 z 24-120 4.0 VR plus tam 1-2 kg w zapasie. Wysokość to tak max około 150 cm i oczywiście w miarę niska długość w transporcie. Wymagana masa statywu z głowicą około 1 kg, najlepiej do 1 kg. Jakieś doświadczenia?
    moja stonka, Nikon FX, Nikkor 20 2.8, Sigma 35 1.4, Nikkor 85 1.8 G

  2. #2

    Domyślnie

    Właśnie napisałem recenzję statywu, który spełnia chyba Twoje wymagania. Jak będziesz ciekaw, to wyślę linka na priv (tutaj mod może uznać to za reklamę?).
    Model możesz sam obejrzeć: SPRINT PRO GM. Co prawda tego konkretnego modelu już nie ma chyba w sklepach, ale jego następcy też powinni spełnić wymagania.
    A przy okazji kosztują sporo poniżej 500 zł
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  3. #3

    Domyślnie

    Karolt, to wyślij i do mnie linka na PW/ Mam ten statyw i chciałbym poczytać, co o nim sądzisz, bo dla mnie to rewelka za małe pieniądze.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  4. #4

    Domyślnie

    To ja poproszę.
    moja stonka, Nikon FX, Nikkor 20 2.8, Sigma 35 1.4, Nikkor 85 1.8 G

  5. #5

    Domyślnie

    Ten SPRINT jest stanowczo za delikatny do zestawu, o którym mowa. Dotyczy to zwłaszcza głowicy. W pionowym ustawieniu skończy się to beznadziejną walką z prawami fizyki. Miałem go, używałem do Olympusa C8080 i było dobrze. Z lustrzanką , niestety, było zdecydowanie gorzej. Podarowałem zatem statywik młodemu człowiekowi w rodzinie. Ze swojej strony polecam na okoliczności rowerowo-terenowo-górskie statyw BENRO A0681 z głowicą B-00 (lub coś podobnego). Sprawdziłem toto - jest nieźle wykonane, stabilne i lekkie. Trochę drogie, ale od tego Slika zdecydowanie lepsze. Kupiłem i ...hej na rower!
    Ostatnio edytowane przez jamnik ; 25-06-2013 o 23:01 Powód: literówka

  6. #6

    Domyślnie

    A może coś takiego:

    http://www.manfrotto.com/product/0/M...el_photography

    Cena: 223$ wiec nie wbija w fotel. Sam się noszę z kupnem jakieś lekkiego statywu w góry i biorę powyższy pod uwagę.
    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jamnik Zobacz posta
    Ten SPRINT jest stanowczo za delikatny do zestawu, o którym mowa.
    Nie jest, co udowodniłem w swoim teście używając go z następującym zestawem:
    Nikon F4s (czyli z gripem z bateriami) + 70-200/2.8 = 3KG. D600 i 24-120 to pikuś.
    Producent teoretycznie dopuszcza 2 KG, w praktyce, jak widać, uwiesiłem na nim 3 KG i nadal było spoko.
    Podkreślam: mówimy o statywie, który jest malutki i leciutki, a jednak dość sztywny i bardzo solidny.
    Jeśli ktoś chce, żeby statyw z definicji dźwigał 3-5 KG, no to przykro mi, nie ten przedział wagowy i cenowy.
    Wspomniany Manfrotto - droższy, cięższy (sporo nawet) i z mniejszą maksymalną wysokością. Do rozważenia, ale ja nadal bym wolał tego Slika do tego konkretnego zastosowania.
    W pieszych wędrówkach liczy się każde 100 g, żeby nie powiedzieć - każdy 1 gram.

    Z tego statywu, D7000 + 70-200/2.8, powiększenie 100% jak podejrzewam (używałem też z D3s z tym szkłem, bez problemu):
    Ostatnio edytowane przez karolt ; 26-06-2013 o 07:56
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  8. #8

    Domyślnie

    Mam i się sprawdza SIRUI Carbon M1205 travel po złożeniu bez głowicy 40cm waga 0,9 kg w kolumnie haczyk do obciążania, świetne tłumienie drgań poprzecznych - nie boi się wody i piasku, długość robocza 153cm nośność 10kg deklarowana, można więcej - głowica SIRUI K-10X Magnez 350 g 20 kg udźwigu - całkowicie porównywalna do np GITZO Bazalt. Opcjonalnie zakładam gimbala Triopo DG-3 pod D3+Sigma 120-300/2,8+TC 2,0 i nie ma problemu nawet w ciężkich warunkach i przy silnym wietrze -polecam
    D3300S, parę N i jestem amatorem
    http://razza.fmix.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Przeglądnij ofertę Velbona - szczególnie linię Ultra i Ultrek

    http://www.youtube.com/watch?v=CrFyf_UdVLY
    http://www.youtube.com/watch?v=It0WSjVX0PE

    Sam posiadam Velbona Sherpa 435R z którego jestem bardzo zadowolony - ale poszukiwałem dodatkowego małego i lekkiego statywu, by nie musieć dźwigać Sherpy.
    Jak dla mnie najlepszy byłby Velbon Ultrek UT-43MQ Mini
    Niestety nie jest dostępny w PL (można kupic w HK/Chinach) więc nie ma jak pomacać - czy ktoś miał styczność z takim modelem?
    Nie wiem na ile sztywny jest ten model a recenzji w necie jak na lekarstwo.

  10. #10

    Domyślnie

    Mam jeszcze poprzednika Slika Sprint Pro z głowicą 3D (nie kulową) i jednoznacznie popieram opinię karolta. Wielokrotnie stawiałem na nim D3 + 24-70, a nawet + 70-200 bez żadnej szkody dla jakości zdjęcia. Ten statyw, mimo filigranowej zdawałoby się konstrukcji, wytrzymuje naprawdę wiele.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •