Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Tło w fotografii portretowej

    Witam

    Zwracam się do Was forumowicze - znawcy o pomoc w kwestii doboru koloru lub kolorów tła podczas portretowania ( nazwijmy to w domowym studio). Rzecz nie tyle w modelu a co na modelu. Muszę wykonać serię zdjęć kolekcji odzieżowej i mam problem z doborem tła do poszczególnych kolorów kreacji. Powiedzcie mi proszę czy jest jakiś "przepis" na łaczenie kolorów tła z fotografowanym obiektem. Np: łososiowy obiekt - błękitne tło itd... . Jak dobierać barwe tła aby odpowiednio wyłonić kolor pierwszego planu? Może są jakieś regułu co wolno a czego nie? Prosiłbym o rady ewentualnie jakieś odniesienie do "literatury fachowej"

    Pozdrawiam
    ___________
    Pozdrawiam
    Tomasz

  2. #2

    Domyślnie

    na chłepski rozum, to musi być kontrastowe w stosunku do odzieży, by ta była dobrze widoczna (barwa dopełniająca). Jednocześnie kolor nie może byc zbyt krzykliwy, by zbyt bardzo nie zwracać na siebie uwagi.
    Tak ja przynajmniej bym kombinował, po za tym biały, czarny, szary pasuje chyba do większości sytuacji.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  3. #3

    Domyślnie

    Najprościej używać kolorów komplemetnarnych, gdyż dają najwiekszy kontrast. Na kole kolorów dobierasz przeciwległe kolory, albo w photoshopie ustawiasz kolor i w modelu HSB dodajesz mu 180stopni w wartości H.
    Ładne, malarskie zestawienia (moje ulubione) daje też dobieranie kolorków z "trójkąta" (zamiast 180 dodaj 120stopni)
    Unikałbym natomiast zestawień z kwadratu - moim zdaniem są banalne oklepane i nudne... (poza zestawieniem granatowo-zielonym)

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 756

    Domyślnie

    Corel Draw ma to ładnie zrobione (Painter też):



    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Dzieki madmips, dokładnie o to chodzi! Nie używam corela (chyba, że musze) a czasem jednak warto...

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 756

    Domyślnie

    no twoje rysuneczki są the best
    ja z kolei używam wszystkiego co mi w łapy wpadnie,
    właśnie myślę o zrobieniu tutka fotografia i efekty 3d

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2004
    Miasto
    Białystok
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madmips
    właśnie myślę o zrobieniu tutka fotografia i efekty 3d
    madmips, nie myśl za długo...
    D70|17-55/2.8D|50/1.8D|70-300D|SB-800|ML-L3|...

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2004
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Madzia
    [
    madmips, nie myśl za długo...
    Właśnie! I "stara" przywróc, bo (jak Ci już pisałem) nie zdążyłem zapamietac.
    A propos... Bardzo gratuluję wyborcom posła Aumillera, który w piatek w setkach programów informacyjnych powtarzał do Cimoszki: "nie ZAMKNEŁEM posiedzenia". Super![/code]
    Pozdrawiam wszystkich.Jacek.
    D 70 + 18-70 + 70-210/1:4-5,6 D + SB 800 + SB 26 + F 90 X

  9. #9

    Domyślnie

    Przecież ogólnie uzywana forma potoczna brzmi "Nie zamkłem" Na końcu można dodać "Nie?"
    z serca pozdrawiam

    lamP.Art
    http://www.marekwitkowski.info
    "Przedzieram się przez dżunglę życia pomrukując..."

  10. #10

    Domyślnie

    Witam Panowie

    Dzięki śliczne za pomoc. Co prawda wg tych wzorów ciężko będzie mi wiernie oddać tło ( mowa tu o tych odcieniach ) ale wiem już w "czym się poruszać".

    Pozdrawiam
    ___________
    Pozdrawiam
    Tomasz

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •