Close

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 147

Wątek: Blenda

  1. #1
    promotor
    Gość

    Domyślnie Blenda

    Postanowiłem zaopatrzyć się w blendę do portretu (zarówno w pomieszczeniach jak i na powietrzu). Jakie polecacie? Jaka wielkość i kolor? Zapewne minimum dwukolorowa, ale na allegro znalazłem także 5-cio kolorowe. Musi być w miarę poręczna i trwała i stosunkowo niedroga. Mile widziane linki do allegro (do polecanej blendy i polecanego sprzedawcy)
    dzięki ogromne

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepiej przynajmniej o metrowej średnicy, z jednej strony biała, a z drugiej złota. Bardzo dobre są Lastolite, ale drogie. Tańsze to Stroboframe. Pięcioczęściowe to moim zdaniem zabawki. Niestety w sprawie linków do allegro musisz liczyc na kogoś innego, bo jakoś nie mogę się zdecydowac tam na zakupy.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli juz kupujesz blendę, to weź od razu tę 5 w 1. Nie rozumiem, dlaczego są one niby zabawkami. Bardzo przydatny jest też dyfuzor, który jest jednym z pięciu elementów blendy 5 w 1. Proponuję kupić owalną o dłuższym boku ok. 120 cm.
    Canon 40D + 17-40L f/4 + 70-200L f/4 + 580 EX II
    fanaberiafoto.eu

  4. #4

    Domyślnie

    M.Szabelski ma rację 5 w 1 jest bardzo dobre. Masz dyfuzor, którym od biedy też możesz puszczać mięciutkie zajączki, czarną płaszczyznę osłaniającą, srebrny i złoty odbłyśnik - ten drugi w pochmurny dzień może zdziałać cuda. No i rozmiar 120cm to dobry pomysł. Jeśli będziesz miał drobną i kruchą asystentkę (jak moja ) to może mieć problemy z jej utrzymaniem.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja właśnie jestem na etapie robienia blendy domowym sposobem, jak narazie bardziej opłaca się kupić

  6. #6

    Domyślnie

    rurki pcv i zloto-srebrny kocyk ocieplajacy z apteki ?
    d80+grip | 18-70DX | N50/1.8D | N70-300G | Tamrac Velocity 9
    N105/2.8+N70-300VR na etapie zbierania kasy

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arthx Zobacz posta
    rurki pcv i zloto-srebrny kocyk ocieplajacy z apteki ?
    próbuje zrobić coś bardziej przypominającego "prawdziwą" blendę, czyli korzystam z drutów. Jak już mówiłem z miernym skutkiem...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez M.Szabelski Zobacz posta
    Jeżeli juz kupujesz blendę, to weź od razu tę 5 w 1. Nie rozumiem, dlaczego są one niby zabawkami. Bardzo przydatny jest też dyfuzor, który jest jednym z pięciu elementów blendy 5 w 1. Proponuję kupić owalną o dłuższym boku ok. 120 cm.
    dlaczego owalną ? nie jest bardziej nieporęczna ? czy warto kupić statyw to tej blendy ?
    D300 + S 10-20 | T 17-50 2.8 | T 90 2.8 | S 70-200 2.8 | SB-800 | SB-600 | Cokin Hitech 0.6 1.2 |
    LowePro CompuTrekker AW
    http://submit.shutterstock.com/?ref=64681- zarabiaj na zdjęciach!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NiseriN Zobacz posta
    dlaczego owalną ? nie jest bardziej nieporęczna ? czy warto kupić statyw to tej blendy ?

    Owalna jest, w mojej ocenie, bardziej funkcjonalna (a mam i okrągłą, i owalną). Zależy, gdzie chcesz używać blendy - jeżeli na zewnątrz, to uważam, że kupno statywu jest niepotrzebne.

    Wesołych Świąt życzę wszystkim!
    Canon 40D + 17-40L f/4 + 70-200L f/4 + 580 EX II
    fanaberiafoto.eu

  10. #10

    Domyślnie

    jak sie ma fizycznego to moze i niepotrzebne...

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •