Close

Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 147

Wątek: Blenda

  1. #41

    Domyślnie

    wlasie o to chodzilo
    a co do konstrukcji
    jelsi nie chesz takiej skladanej jak ja pokazlem wyzej - z samochodowej zaslonki - skalda sie jak ta fabryczna
    to wez kup w markeciei lub sklepie z artykulami wodno-kanalizacyjnymi 4 kolanka PCV systemu Genova (to te na klej dwuskladnikowy) i rurke PE - czyli tzw peszel - 12 ladnie wchodzi w te kolanka - a jest smiesznie tania (tansza niz rury do wody) i lekka

    patent polega na tym zeby zrobic taka rame - kwadrat lub prostokat

    koc kladizes zna podlodze przycinasz tak zeby byl o 3-4 cm szerszy niz ramka i oklejasz brzegi (zeby je wzmocnic) przy czym tasma pakunkowa nie jest za dobra
    jak to zrobisz to mniesz kocyk :]
    kawalek rurki PE tniesz na odcinki 3-5cm i rozcinasz wzdluz tak aby powstalalitera C w przekroju - czyli nalezy wyciac pasek o szerokosci 10mm - beda to klamerki do mocowania koca- zatrzaskowe (dlatego koc musi miec wzmocnione brzegi

    najproscioej to kupic jednak ta zalsonke do szyb samochodowych - wyciac siatke zeby drut zostal w tasiemce- i przyklajstrowac do koca - bardzo dobrze sie sprawdza - poza tym da sie to mocowac w uchwycie do blend statywowym - ja mam 90cm kolo - po zlozeniu mniej niz 40cm

  2. #42

    Domyślnie Odp: Blenda

    Postanowiłem w końcu zakupić blendę i oczywiście pojawił się dylemat Wiem,że 5w1 była by najlepsza,ale to koszt 165PLN w eltec-u plus koszta przesyłki i robi się prawie 180PLN natomiast w Fototipie gdzie mogę odebraś osobiście ta sama wielkość(mowa o 120x180) jest za 95PLN firmy Quantum tyle tylko,że biało-srebrna,albo złoto-srebrna. Zastanawiam się nad biało srebrną,ale czy nie będzie mi brakować złotej powłoki w portretowej fotografii plenerowej?? Często używacie innych powłok niż biała ??

  3. #43

    Domyślnie Odp: Blenda

    Złotej powłoki używa się wyłącznie w fotografii analogowej przy zachmurzonym niebie - dla ocieplenia skóry. Najczęściej wykorzystuje się płaszczyzny: srebrną i białą. W blendzie 5 w 1 masz jeszcze dyfuzor, który daje rewelacyjne efekty.

    Pozdrawiam!
    Canon 40D + 17-40L f/4 + 70-200L f/4 + 580 EX II
    fanaberiafoto.eu

  4. #44

    Domyślnie Odp: Blenda

    Dyfuzora używa się do przepuszczania światła słonecznego czy wyłącznie w studiu ???

  5. #45

    Domyślnie Odp: Blenda

    Światło słoneczne też pięknie jest zmiękczane przez dyfuzor
    Canon 40D + 17-40L f/4 + 70-200L f/4 + 580 EX II
    fanaberiafoto.eu

  6. #46

    Domyślnie Odp: Blenda

    i zadam Ci jeszcze jeden dylemat Gerpi- czy ta tańsza nie będzie się sypać
    d7000 + N17-55/2.8 + N70-300VR + N35/2 + SB900 + frotka

  7. #47

    Domyślnie Odp: Blenda

    Quantuma nie powinna się chyba sypać, ma ktoś doświadczenie z tym ??

  8. #48

    Domyślnie Odp: Blenda

    Podlacze sie pod watek - wczoraj odebralem blende firmy Funsports, model 5w1. Ogolnie wszystko fajnie, nawet nauczylem sie juz skladac, ale zauwazylem, ze zloto-bialy pokrowiec jest odrobine za maly na blende, przez co jesli zapniamy pokrowiec do konca, blenda przestaje byc prosta, wygina sie po skosie.
    To normalne? Czy odsylac do Funsportu na poczatku tygodnia?
    forum.niekojarze.pl

  9. #49

    Domyślnie Odp: Blenda

    Cytat Zamieszczone przez Jakubas Zobacz posta
    Podlacze sie pod watek - wczoraj odebralem blende firmy Funsports, model 5w1. Ogolnie wszystko fajnie, nawet nauczylem sie juz skladac, ale zauwazylem, ze zloto-bialy pokrowiec jest odrobine za maly na blende, przez co jesli zapniamy pokrowiec do konca, blenda przestaje byc prosta, wygina sie po skosie.
    To normalne? Czy odsylac do Funsportu na poczatku tygodnia?

    To zupełnie normalne. Materiał rozciąga się. Jak blenda będzie przez dłuższy czas rozłożona, to przestanie się wyginać.
    Canon 40D + 17-40L f/4 + 70-200L f/4 + 580 EX II
    fanaberiafoto.eu

  10. #50

    Domyślnie Odp: Blenda

    Mam blendy Quantuum i nie mogę im nic zarzucić. Nic się nie sypie, nic się nie pruje. Polecam
    [F100] [D3]

Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •