Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Więc albo D600 ma luz na sankach podobnie jak duży procent D700, albo z SB 800 dzieje się coś, czego jeszcze nie widziałem.
    Już wysłałem sms z pytaniem
    A z tym luzem to da się coś zrobić, czy tylko serwis?

  2. #22
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Ja walczyłem z luzem na wyzwalaczu PT-04 przy pomocy młotka i imadła, z body bym się nie odważył
    Jeśli to luz na sankach, to powinien być widoczny (a raczej wyczuwalny). Można sprawdzić wyzwalając lampę zdalnie, jeśli ta jest OK - będzie działać poprawnie. Może też być tak, że to wpływ luzu na sankach - prawidłowy styk i jego brak na przemian powodują błędną komunikację pomiędzy body i lampą, w skutek czego lampa może się zawiesić, błyskać bez opamiętania i nie reagować na klawiaturę.

  3. #23

    Domyślnie

    Rozmawiałem z nim i niestety s800 żyje własnym życiem.
    W pn. zadzwoni do serwisu.
    Z tym luzem to raczej mało prawdopodobne, że akurat jednego dnia pojawił się na dwóch body, a więc podejrzewam problem z lampą.

  4. #24
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bambello Zobacz posta
    [...]Z tym luzem to raczej mało prawdopodobne, że akurat jednego dnia pojawił się na dwóch body, a więc podejrzewam problem z lampą.
    Pewnie tak, ale jeszcze nie spotkałem się z takim zachowaniem SB 800, żeby wyjęcie baterii nie pomogło.

  5. #25

    Domyślnie

    Miałem kiedyś podobny problem z SB 800 i D300. Wyzwalała samoistnie ale tylko w czasie, gdy trzymałem sprzęt (nawet nieruchomo) w rękach. Według informacji serwisu wymieniono pęknięty palnik i coś tam innego związanego z kondensatorem. Od tamtej pory( ~ 2 lat) problem nie występuje. Lampa wyzwalała błyski nawet po podpięciu do F90X. Zapewne nie był to problem stopki aparatów a info serwisu potraktowałem wiarygodnie.

  6. #26

    Domyślnie

    Daj znać jak skończyła się ta historia z SB-800 i co jej dolegało.
    Nikon

  7. #27

    Domyślnie

    co to wczoraj była za akcja z lampami? ja też miałem ten problem ale d700+ Sb900
    doszło do tego że musiałem lampy na statyw i z wyzwalaczem jazda ale przynajmniej równo naświetlone wyszły :P
    powiedzcie mi jak to z tym luzem w D700 jest? w ile to serwis nikona naprawia?
    Uczę się... Dobry sprzęt, kijowe umiejętności

  8. #28

    Domyślnie

    Ja i kilku znajomych przerabiało problem "stroboskopu" w d700+sb.
    Konczyło się na naprawie lub wymianie sanek (w zależnosci od serwisu).

  9. #29

    Domyślnie

    mojego D700 przeczyścił sanki od spodu (rozbierał go) ale nie na długo to dało... po 200-300 zdjęciach z lampą znowu zaczęła wariować ale później znów przestała...
    na jakiej zasadzie naprawili sanki?
    Uczę się... Dobry sprzęt, kijowe umiejętności

  10. #30

    Domyślnie

    Kiedy ja miałem ten problem to słyszałem patenty z kombinerkami etc.
    Niestety patenty działały psychologicznie
    W końcu posłałem na Postępu i po wycenie naprawy na ponad 1100,- okazało sie ze większośc z tej kwoty jest związana z naprawą elementów które wg. mnie działały (i po 2 latach do dzis działają) bez zarzutu. O ile pamietam dotyczyło to to mechanizmu sterowania przysłoną.
    Poprosiłem o naprawę tylko i wyłącznie tego z czym był problem - czyli ogólnie mówiąc -faktu że lampa żyła swoim życiem.
    Ostatecznie za wymianę stopki zapłaciłem ok 400,-
    Rok później, znajomy z podobnym problemem udał sie do serwisu w Krakowie. Miał dwie 700ki i obie cierpialy na ta samą dolegliwość.
    Tam obyło się bez wymiany.
    Koszt ok 200,-
    Nie dam sobie głowy uciąc ale o i ile pamietam to kumpel mówił ze jest to jakiś wrodzony problem d700 i przy jego stopkach (od spodu) ingerowano klejem....
    Ostatnio edytowane przez blow ; 25-06-2013 o 22:08

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •