Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Co z ostrością?

    Zwracam się z prośbą do kolegów o pomoc. Mianowicie wydaje mi się, że mój obiektyw nie ostrzy za dobrze. Zaznaczam, że jestem totalnym amatorem i że to moja pierwsza lustrzanka. Od dwóch dni tylko czytam, pstrykam i się przyglądam zdjęciom. Proszę o zerknięcie fachowym okiem i o jakieś porady. Co ustawić w aparacie żeby zrobić zdjęcie testowe i pokazać Wam do oceny. Zdjęcia robiłem w mieszkaniu i przez balkon programami A, M i auto także samowyzwalaczem i według mnie nie są zbyt ostre. Tutaj przykładowe, pierwsze zdjęcia na powietrzu programem A http://forum.nikoniarze.pl/showpost....&postcount=178. Aparat D5100 + obiektyw AF-S 35mm F/1.8 G DX NIKON.
    Ostatnio edytowane przez artur0372 ; 14-06-2013 o 18:56

  2. #2

    Domyślnie

    Dlaczego powielasz te same tematy?
    Nikon

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Dlaczego powielasz te same tematy?
    Sorki. Nie mogłem się doczekać odpowiedzi a tutaj więcej ludzi zagląda. Można ten post wykasować?

  4. #4

    Domyślnie

    MZ trzeba skorygować w serwisie szkło pod body ; przy zakupie trzeba było przetestować obiektyw ..... to nie te czasy co -naście lat temu że gdy człowiek kupował szkło na drugim końcu świata do fabrycznie wyregulowanej puchy i jak przyszło to temat BF i FF NIE MIAŁ PRAWA WYSTĄPIĆ i nie występował.
    Dzisiaj człowiek musi być NIEUFNY i nie tylko tyczy się to zakupu szklanek ......

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    MZ trzeba skorygować w serwisie szkło pod body ; przy zakupie trzeba było przetestować obiektyw ..... to nie te czasy co -naście lat temu że gdy człowiek kupował szkło na drugim końcu świata do fabrycznie wyregulowanej puchy i jak przyszło to temat BF i FF NIE MIAŁ PRAWA WYSTĄPIĆ i nie występował.
    Dzisiaj człowiek musi być NIEUFNY i nie tylko tyczy się to zakupu szklanek ......
    Cały zestaw zakupiony przez internet.

  6. #6

    Domyślnie

    BŁĄD;

    obiektywy do puszek które nie mają w MENU mikrokalibracji AF kupuje się organoleptycznie ;

    masz w tej chwili dwa wyjścia :
    1. możesz odesłać zestaw do serwisu Nikona na bezpłątną , gwarancyjną kalibrację programową
    2. możesz sobie sam skalibrować puchę mechanicznie , ale kosztem utraty gwarancji

    Nie wiem co jest lepszym rozwiązaniem.

  7. #7

    Domyślnie

    Spokojnie. Chyba jest OK. Na razie testujemy.
    http://forum.nikoniarze.pl/showpost....6&postcount=27
    To pierwsza lustrzanka . Trzeba się uczyć
    Ostatnio edytowane przez artur0372 ; 15-06-2013 o 00:07

  8. #8

    Domyślnie

    Ok , dobrze że problem się rozwiązał ; myślałem że puszkę wyostrzyłeś wcześniej.

  9. #9
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artur0372 Zobacz posta
    Sorki. Nie mogłem się doczekać odpowiedzi a tutaj więcej ludzi zagląda. Można ten post wykasować?
    Ty nie możesz, to robota dla moderatorów. Rozumiem, że każdy chciałby otrzymać informację jak najszybciej, ale są pewne zasady na forum, czyli najpierw sprawdzasz, czy temat nie był juz poruszany (wyszukiwarka, znajdziesz to narzędzie o góry na belce - szukaj), a dopiero gdy nie znajdziesz rozwiązania, zakładasz wątek w odpowiednim dziale.

    Cytat Zamieszczone przez artur0372 Zobacz posta
    Spokojnie. Chyba jest OK. Na razie testujemy.
    To pierwsza lustrzanka . Trzeba się uczyć
    Właśnie, spokojnie . Życzę miłej zabawy ze sprzętem i temat do zamknięcia.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •